China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Certificat ISO9001

  • Major capacitat i menys costos de peces de desgast
  • Ampli ventall d'aplicacions
  • Rendiment de funcionament estable i funcionament fàcil

Tambors de tambor- La guia per a principiants

trituradores de tambor

Estàs pensant a comprar trituradores de tambor per a la teva llar o negoci? Si és així, primer voldreu llegir aquesta guia completa. Des d'una trituradora de tambor de fusta forestal fins a una trituradora de fusta d'estil de tambor industrial, hi ha tot tipus de trituradores de tambor per ajudar-vos a desfer-vos de la fusta no desitjada. Fins i tot podeu trobar una trituradora de tambor mòbil a la venda! Les probabilitats són, si t'ho pots pensar, el pots trobar. Però com escolliu el millor?

En aquesta guia, us explicarem tot el que vulgueu saber sobre les trituradores de tambor – cobrirem tot, des de com funcionen aquestes eines fins a on pots comprar-ne una quan estiguis a punt. Submergem-nos!

Què és un Drum Chipper?

Abans d'anar massa lluny en profunditat sobre com funcionen les picadores de tambor, abordem la pregunta més urgent – què són exactament les trituradores de tambor?
Les trituradores de tambor són tipus específics d'estelladores de fusta que s'utilitzen per reduir la fusta (generalment grans branques d'arbres, branques, o troncs) en estelles de fusta més petites. Sovint són portàtils, amb la possibilitat de muntar-los sobre rodes i marcs que després es poden remolcar darrere dels tractors, furgonetes, o camions.
Aquestes eines s'utilitzen comercialment a les plantes de pellets de fusta. Aquí, s'utilitzen per convertir grans trossos de fusta en estelles utilitzables que després es poden processar encara més en coses com taulers de partícules..
Les trituradores de tambor consisteixen en una base, rodets d'alimentació, rodets de ganivets, una cinta transportadora, i un sistema hidràulic senzill. En general, el cos principal està soldat en una placa d'acer d'alta resistència, amb un conjunt de dos a quatre ganivets instal·lats a cada corró.
A més de les trituradores de tambor, podeu comprar altres tipus de trituradores de fusta, també, incloent-hi trituradores de disc i corrons de parell elevat. La majoria de les astilladores de tambor són trituradores de tambor elèctriques que funcionen amb una presa de força, però també hi ha algunes trituradores de gas.

Com funciona una trituradora de tambor?

Ara que ja saps exactament què és una trituradora de tambor, aquí s'explica com utilitzar-ne un.
Les estelladores de fusta contenen una varietat de peces, inclòs un collar, tremuja, una trituradora, i un contenidor de recollida (tot i que aquest últim element pot ser opcional).
Les picadores de tambor tenen grans, tambors accionats amb motor. Aquests tambors atrauen material, després talleu-lo o tritureu-lo abans de dirigir-lo cap a un canal. Aquestes màquines funcionen ràpidament, fent-los ideals per a operacions comercials, però poden ser força forts.
També requereixen un funcionament acurat – l'operador ha de carregar l'equip amb cura per evitar embussos i bloquejos.

Informació del tambor d'estelladora

És possible que escolteu tambors de tambor anomenats tambors de tambor – no et confonguis! Els dos són el mateix.

Les trituradores de tambor són diferents d'altres tipus d'estelladores de fusta pel que fa al seu funcionament. Aquests, de nou, consisteixen en grans bidons d'acer accionats per motors. El tambor tendeix a muntar-se paral·lel a la tremuja, girant cap al canal mentre talla el material en xips. Aleshores, els xips són propulsats fora del canal de descàrrega.
El diàmetre de fusta que pot manejar un tambor d'estelladora varia en funció de la mida de la màquina. La majoria pot manejar material de fusta que es troba entre nou i 24 polzades de diàmetre.
En tambors de triturador convencionals, el tambor s'utilitzarà com a mecanisme d'alimentació, tant traient el material com tallant-lo. També coneguda com a estelladores de mandril i ànec, Aquests tambors de trituradora poden ser una mica arriscats d'utilitzar. El material cau tan ràpidament al tambor que és fàcil per a ells retrocedir i ferir l'operador.
Per la major part, Les trituradores de tambor d'alimentació hidràulica han substituït ara la majoria de màquines d'alimentació convencional. Aquests utilitzen rodes hidràuliques per regular la velocitat d'alimentació, així que no entra i surt tan ràpid.

Drum Chipper vs. Trituradora de discos

Com s'ha esmentat anteriorment, hi ha diversos tipus principals d'estelladores de fusta que podeu comprar – trituradores de tambor, trituradores de disc, i corrons de parell elevat.
Les trituradores de tambor i disc solen ser els tipus més comuns d'estelladora de fusta amb diferència. Tots dos tipus s'utilitzen durant molts anys i tenen els seus propis avantatges i inconvenients.

Com funcionen les trituradores de disc?

Ja us hem explicat tot sobre com funcionen les picadores de tambor – aquí hi ha una visió general ràpida de com funcionen les xippers de disc.

Les trituradores de disc funcionen una mica com les trituradores de tambor. La tecnologia és antiga, que es remunta a 1922. Les rodes d'accionament hidràulic reversibles treuen material de la tremuja cap al disc, que es munta perpendicularment al material. El disc gira i els ganivets de la trituradora de fusta tallen el material en estelles.
A continuació, es descarten del canal mitjançant brides que es col·loquen al tambor.
Les trituradores de disc normalment poden gestionar el diàmetre del material 6 a 19 polzades, tot i que hi ha trituradores de grau industrial amb discs que poden manipular material fins a 160 polzades de diàmetre i requereixen fins a 5,000 cavalls de força per operar! Aquest tipus de trituradores de fusta s'utilitzen sovint en entorns industrials per produir coses com taulers de partícules.

Quin és millor – Trituradora de disc o trituradora de tambor?

Ni una trituradora de tambor ni una trituradora de disc és millor que l'altra – tot depèn dels vostres objectius i prioritats quan esteu fent fusta.
Per exemple, les trituradores de disc no són tan eficients com les trituradores de tambor. Utilitzen més energia i prenen més energia.
Trituradores de disc, per altra banda, tendeixen a produir xips que són més uniformes, sobretot quan s'alimenta amb matèria primera de qualitat. Això els fa ideals per a empreses comercials de cura d'arbres que tenen grans volums de fusta per tractar.
malgrat això, el problema amb les trituradores de disc és que la qualitat no sempre és tan alta si es tracta de matèria primera que no és de la millor qualitat.. Per exemple, si comenceu a alimentar branques o cims més petites, trobareu que les fitxes no són de mida uniforme.
Per tant, les trituradores de tambor regnen supremament quan es tracta de tractar amb branques i branques més petites. Mentre que un enregistrador o arborista professional podria voler una trituradora de disc de grau comercial per netejar grans trossos de runa a la feina, el propietari mitjà que vulgui netejar les restes de la tempesta per utilitzar-los com a mulch al jardí li anirà bé amb una trituradora bàsica de tambor rotatiu..
Les trituradores de tambor poden ser lleugerament més segures que les trituradores de disc, encara que de nou, això sempre és variable. La majoria de les fresadores de tambor noves estan equipades amb característiques de seguretat, com ara sistemes d'alimentació reversibles. Això permet que les fresadores de tambor d'estil més recent manegin materials de gran diàmetre (Fins a 20 polzades) sense que l'operador s'hagi de preocupar de cap contragol o descàrrega accidental de fusta.
Un altre avantatge d'utilitzar trituradores de tambor en comptes de trituradores de disc és que són una mica més fàcils de mantenir. És més fàcil canviar els ganivets a les trituradores de tambor (encara que els ganivets poden ser força pesats, especialment en alguna cosa com una màquina trituradora de tambor més gran de 12 polzades).
Les trituradores de tambor tendeixen a treballar més ràpidament amb fusta recta, mentre que no són tan eficients en branques tortes o retorçades. Les trituradores de disc solen ser més compactes, mentre que les trituradores de tambor tenen un pes més lleuger.
Així, altres avantatges de les trituradores de tambor inclouen:
● Ofereixen una millor energia de rotació i poden tallar una franja molt més àmplia que les trituradores de disc
● Són més compactes i sovint estan fets per ser més duradors (i més fort)
● Poden ser més fàcils de trobar, sobretot si busqueu una màquina que ho sigui 12 polzades o més grans
En definitiva, La decisió entre una estelladora de tambor o de disc tornarà a dependre de l'ús previst per a la màquina i de quin tipus de fusta planeja estellar..

 

Tambors de tambor

Trituradores de disc

Diferències estructurals

El tambor s'utilitza com a mecanisme d'alimentació per estirar la fusta en un conjunt de ganivets i després descarregar les estelles.

Les rodes treuen material de la tremuja cap al disc; els ganivets de la trituradora de fusta tallen el material en estelles i després les descarten amb brides

Mitjana. Mida del material

Fins a 24 polzades

Fins a 19 polzades

Aplicació (Quan utilitzar)

Ideal per a fusta recta o ús casual

El millor per a torts, branques retorçades o per a arboriscols professionals amb grans quantitats de deixalles

Majors beneficis

Més compacte i durador fàcil de mantenir

Els ganivets són més lleugers i eficients per a feines més grans

Preocupacions a tenir en compte

Pot causar contragolpes a la fusta torta

Les estelles de fusta no sempre tenen una mida uniforme

Avantatges de les trituradores de tambor

Quan compreu una trituradora de tambor, potser us preguntareu per què hauríeu de triar aquest tipus de trituradora sobre d'altres.
Hi ha diversos avantatges clau que presenten les trituradores de tambor.
Per un, aquestes màquines són capaços de tallar i triturar la matèria primera molt millor que altres tipus – a un ritme de més de 95% més eficiència, de fet. Poden manejar una major capacitat de fusta i són fàcils d'utilitzar.
No només això, però les picadores de tambor solen ser fàcils de mantenir i estan fetes amb els millors materials.
A més, la majoria de les grans empreses fabricants d'encenalls de tambor us diran que les fresadores de tambor produeixen xips de millor qualitat. Les trituradores de tambor produeixen estelles de fusta de mida més uniforme, tant pel que fa a la seva longitud com al gruix mitjà. Tenen fraccions més grans de fitxes acceptades i fraccions més petites de fitxes fines i pins. En general, la qualitat és millor!

Amb quina rapidesa gira un tambor Chipper?

Quan utilitzeu una trituradora de tambor, és bo saber exactament en què et fiques!
Les estelladores de tambor de fusta forestals giren ràpidament amb la velocitat determinada per la mida i la capacitat de la vostra màquina. Alguns giren a una velocitat màxima de 540 RPMs (revolucions per minut), mentre que altres poden aconseguir fins a 3000 RPMs.
En general, 540 és la velocitat estàndard de la presa de força per a una picadora de fusta de tambor petit. Dit això, hi ha algunes fresadores de tambor modernes que funcionen des de l'eix de la presa de força d'un tractor que poden girar més ràpidament (al voltant 1000 RPMs). És estrany veure les RPM més altes tret que sigui molt car, màquina comercial avançada.
Com s'utilitza una trituradora de fusta industrial?
Tant si només esteu netejant una mica de runa després d'una tempesta com si treballeu per a una empresa professional d'arborista, és útil saber com utilitzar una trituradora de fusta d'estil de tambor industrial.
Una trituradora de fusta industrial pot ser una mica més complicada que una de bàsica, però funcionen més o menys de la mateixa manera. La trituradora s'ha de col·locar en un terreny pla.

Una trituradora de fusta té una sèrie de ganivets que tallen la fusta en trossos petits mentre l'introduïu a la tremuja.. Alimenta les extremitats, primer a cul, a la tremuja, alliberant les branques a mesura que els rodets les agafen. Algunes trituradores de goteig tenen una barra d'alimentació mecànica juntament amb una parada ràpida i un control d'alimentació inversa com a característiques de seguretat.
Quan s'alimenta un membre més curt, utilitzeu una branca més llarga per alimentar-la. Inspeccioneu cada branca abans d'alimentar-la per si hi ha pedres o altres elements que puguin danyar els ganivets.
Un cop col·loqueu una branca a la tremuja, barres de rodets agafar les extremitats, triturar-los, i després es fabriquen estelles de fusta en un tambor d'estelladora horitzontal abans de ser forçades fora d'una canal de descàrrega. Haureu d'esmolar les fulles amb regularitat, o les estelles de fusta començaran a semblar més a trossos que a estelles.
Seguiu sempre les directrius del fabricant per a la seguretat i el funcionament i utilitzeu guants resistents mentre treballeu. És una bona idea portar protecció ocular i auditiva, també, juntament amb roba cenyida.

Pot una estelladora de fusta triturar un cos?

Aquesta és una pregunta espantosa que pot venir a la ment després de veure pel·lícules com Fargo, en què el personatge d'Steve Buscemi és alimentat horriblement a través d'una trituradora de llenya.
És una imatge fosca, i francament, un que probablement no us haureu de preguntar mai! malgrat això, Les estelladores de fusta poden triturar fàcilment un cos. Els ossos no funcionen bé contra les forces de cisalla i torsió d'una trituradora de fusta.
Tant de bo, no teniu previst assassinar ningú amb la vostra esmoladora de llenya! I evidentment, mai no hauríeu de passar algú a través de la vostra estelladora de fusta (t'ho hem de dir??). No obstant això, és important entendre el poder d'aquesta màquina en relació amb el cos humà, ja que serveix com a recordatori important – has d'anar amb compte mentre l'acciones!
De nou, seguiu sempre les recomanacions de seguretat del fabricant i porteu ulleres de seguretat, protecció auditiva, i roba que no quedi atrapada a la màquina. Les estelladores de fusta són eines útils – però no discriminen entre fusta i persones!

Conclusió

Així que aquí ho tens! Tot el que necessiteu saber sobre les trituradores de tambor per ajudar-vos a prendre una decisió informada quan compreu – o decidiu iniciar-ne un a la feina.
Hi ha tot tipus de màquines per triar, així que independentment del vostre pressupost, el tipus de feina que estàs intentant abordar, i les teves preferències personals, hauríeu de poder trobar una trituradora de tambor que s'adapti a les vostres necessitats.

Introducció a les estelladores de fusta de tambor Taichang

Taichang és un líder fabricant i proveïdor de trituradores de tambor a la Xina. Tenim la nostra pròpia fàbrica i els nostres productes s'han exportat a més 100 països.

Dissenyem les nostres trituradores de tambor de manera que siguin capaços de satisfer els requisits del client i funcionin segons l'estàndard de la indústria. El nostre equip de dissenyadors qualificats s'assegura que cada producte, ja sigui compacte o comercial, sigui altament eficaç i ofereixi el resultat desitjat amb un consum d'energia mínim..

Característiques de Taichang Drum Chippers

La nostra trituradora de tambor té diversos avantatges respecte a la nostra competència. Utilitzem materials d'alta qualitat i resistents per produir una màquina de llarga durada. Les característiques de la nostra estelladora de tambor destaquen la seguretat i la comoditat. Ens esforcem per fer una màquina que no només sigui la més segura d'utilitzar, però també fàcil d'executar i mantenir.

cambra de trituració

La cambra de trituració de la trituradora de tambor està coberta per seguretat i la coberta s'eleva fàcilment mitjançant la hidràulica. Això fa que el manteniment i el canvi de fulles siguin fàcils i còmodes.

ganivet triturador de tambor

El material de la fulla és H13. És més dur i resistent al desgast. Pot tallar fusta dura i té una vida útil més llarga abans de necessitar esmolar. Per obtenir els millors resultats, la fulla s'ha d'esmolar després de cada 1000 hores d'ús.

corró

El corró d'alimentació de la trituradora de fusta està fet 45# Acer Mn. Aquest aliatge d'acer té una forta abrasió i una força de mossegada precisa, ajudant a reduir la possibilitat de danys a la trituradora.

cos de la trituradora de tambor

El material del cos és d'acer al carboni fort - Q235. Això li permet funcionar de manera constant sense fonaments a terra.

transportador de cadena d'alimentació

El transportador de cadena d'alimentació alimenta la matèria primera de manera uniforme, independentment de la mida o la forma, prevenir bloquejos perillosos.

malla de pantalla

La mida de la malla de la pantalla es pot personalitzar per a diferents mides per produir productes finals segons requisits específics.

Paràmetres d'aixafadors de tambor

TipusTC216TC218TC426TC428
Diàmetre del rotor (mm)650800650800
Quantitat de dispositiu de tall (peça)3 fulles o personalitzades3 fulles o personalitzades20-35 martells o personalitzats20-35 martells o personalitzats
Mida de la pantallaPhi 50 o personalitzatPhi 50 o personalitzatPhi 60 o personalitzatPhi 60 o personalitzat
Mida d'entrada (mm)540× 240680×3101250×2501250×310
Velocitat de rotació de la fulla (r/m)590650600650
Velocitat d'alimentació (m/min)3835-383838
Diàmetre màxim del material (mm)220300240300
Longitud d'estella de fusta (mm)30-50 o personalitzat30-50 o personalitzat30-80 o personalitzat30-80 o personalitzat
Capacitat (t/h)3-66-108-1010-12
Potència principal (kw)55110110132
Motor d'alimentació (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Motor de descàrrega (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Motor de la bomba d'oli (kw)1.51.51.51.5
Longitud del transportador d'alimentació (mm)4000400040004000
Longitud del transportador de descàrrega (mm)10000100001000010000
Pes (t)4.578.210.4
Lliurament1×40'GP1×40'GP1×40'HQ1×40'HQ

Vídeo de treball de Drum Chippers

Trituradora de tambor de fusta que processa xapa de residus.

Trituradora de tambor d'alta capacitat per processar branques de fusta

Consells a l'hora de comprar una trituradora de tambor

Per poder servir-te millor, proveu de proporcionar la informació següent:

1) Quin és el material a triturar? Si fusta, quina mena de fusta?
2) Duresa?
3) Contingut d'humitat?
4) Diàmetre màxim del material a triturar?
5) Longitud màxima del material a triturar?
6) Capacitat de producció requerida?
7) Mida de xips necessària?
8) Per a què serviran les estelles de fusta ? ( fabricació de pellets de fusta? Per a central elèctrica de biomassa? Etc)
9) Lloc de treball de la màquina?
10) Un altre requisit especial que creieu necessari per fer-me saber?

Aleshores et recomanarem el model adequat en funció de les teves necessitats reals.

Parleu amb un expert