China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Sertipiko sa ISO9001

  • Mas taas nga kapasidad ug gamay nga gasto sa mga bahin sa pagsul-ob
  • Malapad nga pagkaangay sa aplikasyon
  • Stable running performance ug sayon ​​nga operasyon

Drum Chippers- Ang Giya sa Nagsugod

drum chippers

Naghunahuna ka ba bahin sa pagpalit sa mga drum chippers alang sa imong balay o negosyo? Kon mao, gusto nimong basahon una kining komprehensibong giya. Gikan sa usa ka forestry wood drum chipper ngadto sa usa ka industriyal nga drum style wood chipper, adunay tanan nga mga matang sa drum chippers sa gawas aron sa pagtabang kanimo sa pagtangtang sa dili gusto nga kahoy. Makapangita pa ka ug mobile drum chipper nga ibaligya! Ang mga kahigayonan, kon makahunahuna ka niini, makit-an nimo kini. Apan unsaon nimo pagpili ang labing maayo?

Niini nga giya, isulti namo kanimo ang tanan nga gusto nimong mahibal-an bahin sa mga drum chippers – among tabonan ang tanan gikan sa kung giunsa kini nga mga himan molihok hangtod kung diin ka makapalit usa kung andam ka na. Mag-dive kita!

Unsa ang Drum Chipper?

Sa dili pa kita moadto sa lawom nga bahin kung giunsa ang pagtrabaho sa drum chippers, atong hisgotan ang labing dinalian nga pangutana – unsa gyud ang drum chippers?
Ang mga drum chippers maoy espisipikong mga matang sa wood chippers nga gigamit sa pagpakunhod sa kahoy (kasagaran dagkong mga sanga sa kahoy, mga sanga, o mga punoan) ngadto sa gagmay nga mga tipik sa kahoy. Kini kasagaran madaladala, nga adunay katakus nga i-mount kini sa mga ligid ug mga bayanan nga mahimo’g makuha sa luyo sa mga traktor, mga van, o mga trak.
Kini nga mga himan gigamit sa komersyo sa mga tanum nga wood pellet. Dinhi, gigamit kini sa paghimo sa dagkong mga piraso sa kahoy nga mahimong magamit nga mga chips nga mahimo’g maproseso labi pa sa mga butang sama sa mga particle board..
Ang drum chippers naglangkob sa usa ka base, feeding rollers, mga roller sa kutsilyo, usa ka belt conveyor, ug usa ka yano nga hydraulic system. Sa kinatibuk-an, ang nag-unang lawas mao ang welded ngadto sa usa ka high-kusog nga steel plate, nga adunay usa ka set nga duha hangtod upat ka kutsilyo nga gitaod sa matag roller.
Dugang sa drum chippers, pwede ka mupalit ug ubang klase sa wood chippers, usab, lakip ang disk chippers ug taas nga torque rollers. Kadaghanan sa mga drum chippers kay electric drum chippers nga gipaandar sa usa ka PTO, apan adunay pipila ka mga gas-powered chippers didto usab.

Giunsa Pagtrabaho ang Drum Chipper?

Karon nga nahibal-an na nimo kung unsa ang drum chipper, ania kung giunsa paggamit ang usa.
Ang mga wood chippers adunay lain-laing mga bahin, lakip ang usa ka kwelyo, hopper, usa ka chipper, ug usa ka collection bin (bisan kung kini nga katapusan nga butang mahimo’g opsyonal).
Drum chippers adunay dako, mga tambol nga gipadagan sa motor. Kini nga mga tambol nagkuha sa materyal, dayon putlon o guntinga kini sa dili pa idirekta kini sa usa ka chute. Kini nga mga makina dali nga molihok, paghimo kanila nga sulundon alang sa komersyal nga mga operasyon, apan sila mahimong kusog kaayo.
Nagkinahanglan usab sila og mabinantayon nga operasyon – ang operator kinahanglan nga mag-load sa mga ekipo nga mahunahunaon aron malikayan ang mga jam ug mga pagbabag.

Impormasyon sa Chipper Drum

Mahimo nimong madungog ang mga drum chipper nga gitawag nga chipper drums – ayaw kalibog! Ang duha usa ug parehas.

Ang mga drum chippers lahi sa ubang mga klase sa wood chippers kung giunsa kini paglihok. Kini, pag-usab, naglangkob sa dagkong steel drums nga gipadagan sa mga motor. Ang tambol lagmit nga gitaod parallel sa hopper, nagtuyok paingon sa chute samtang giputol niini ang materyal ngadto sa mga chips. Ang mga chips dayon ipadpad gikan sa discharge chute.
Ang diametro sa kahoy nga mahimo sa usa ka chipper drum managlahi base sa gidak-on sa makina. Kadaghanan makahimo sa pagdumala sa kahoy nga materyal nga bisan asa tali sa siyam ug 24 pulgada ang diyametro.
Sa naandan nga chipper drums, ang tambol gamiton isip mekanismo sa pagpakaon, pareho nga pagdibuho sa materyal ug pag-chip niini. Nailhan usab nga chuck ug duck chippers, kini nga mga chipper drum mahimong medyo peligroso nga gamiton. Ang materyal dali kaayong ihulog ngadto sa tambol nga sayon ​​alang kanila nga mosipa ug makasamad sa operator.
Sa kadaghanan, Ang hydraulically-fed drum chippers gipulihan na karon sa kadaghanang conventionally fed machines. Gigamit niini ang hydraulic wheels aron makontrol ang rate sa feed, mao nga dili kini mosulod ug mogawas dayon.

Drum Chipper Vs. Disc Chipper

Subong sang ginsambit kaina, adunay pipila ka mga nag-unang matang sa mga wood chippers nga imong mapalit – drum chippers, mga disc chippers, ug taas nga torque rollers.
Ang mga drum ug disc chippers lagmit mao ang labing kasagaran nga mga tipo sa wood chippers sa pagkakaron. Ang duha nga mga tipo gigamit na sa daghang mga tuig ug adunay kaugalingon nga mga plus ug minus.

Giunsa Pagtrabaho ang Disc Chippers?

Gisulti na namo kanimo ang tanan kung giunsa ang pagtrabaho sa drum chippers – ania ang usa ka dali nga pagtan-aw kung giunsa ang paglihok sa mga disc chippers.

Ang mga disc chippers nagtrabaho og gamay sama sa drum chippers. Ang teknolohiya daan na, nakig-date balik sa 1922. Ang mabalikbalik nga hydraulically-powered nga mga ligid nagkuha ug materyal gikan sa hopper pabalik sa disk, nga gitaod perpendicular sa materyal. Ang disk nagtuyok ug ang mga kutsilyo sa wood chipper nagputol sa materyal ngadto sa mga chips.
Dayon kini ilabay gikan sa chute pinaagi sa mga flanges nga gibutang sa drum.
Ang mga disc chippers kasagarang makadumala sa materyal nga diametro nga mao 6 sa 19 pulgada, bisan kung adunay mga industriyal nga grade chippers nga adunay mga disc nga makadumala sa materyal hangtod 160 pulgada ang diyametro ug nanginahanglan hangtod sa 5,000 horsepower sa pag-operate! Kini nga mga klase sa wood chippers sagad gigamit sa mga setting sa industriya aron makahimo mga butang sama sa particleboard.

Unsa ang Mas Maayo – Disc Chipper o Drum Chipper?

Dili ang usa ka drum chipper o usa ka disc chipper mas maayo kaysa sa lain – kini tanan nagdepende sa imong mga katuyoan ug mga prayoridad kung nagputol ka sa kahoy.
Pananglitan, Ang mga disc chippers dili sama ka episyente sa drum chippers. Gigamit nila ang dugang nga kusog ug nagkuha og dugang nga gahum.
Mga disc chippers, sa laing bahin, lagmit nga makahimo og mga chips nga mas uniporme, labi na kung gipakaon sa kalidad nga hilaw nga materyal. Kini naghimo kanila nga sulundon alang sa komersyal nga mga kompanya sa pag-atiman sa kahoy nga adunay daghang mga volume sa kahoy nga atubangon.
Hinuon, Ang problema sa mga disc chippers mao nga ang kalidad dili kanunay ingon ka taas kung nag-atubang ka sa hilaw nga materyal nga dili ang labing kaayo nga kalidad.. Pananglitan, kung magsugod ka sa pagpakaon sa gagmay nga mga sanga o tumoy, imong makita nga ang mga chips dili managsama ang gidak-on.
Busa, Ang mga drum chippers maoy naghari sa pag-atubang sa gagmay nga mga sanga ug mga sanga. Samtang ang usa ka propesyonal nga logger o arborist tingali gusto sa usa ka commercial-grade disc chipper alang sa paglimpyo sa dagkong mga piraso sa mga tinumpag sa trabaho., ang kasagaran nga tag-iya sa balay nga gusto nga limpyohan ang mga tinumpag sa bagyo aron magamit ingon mulch sa tanaman maayo ra sa usa ka sukaranan nga rotary drum chipper sa baylo..
Ang mga drum chipper mahimong mas luwas kay sa mga disc chipper, bisan pag usab, kini kanunay nga variable. Kadaghanan sa mga bag-ong drum chippers nasangkapan sa mga bahin sa kaluwasan sama sa mga reversible feed system. Gitugotan niini ang mas bag-ong istilo nga mga drum chipper sa pagdumala sa dagkong mga materyales sa diyametro (hangtod sa 20 pulgada) nga walay operator nga mabalaka mahitungod sa bisan unsa nga kickback o aksidenteng pagtangtang sa kahoy.
Ang laing kaayohan sa paggamit sa mga drum chippers imbes nga mga disc chippers mao nga kini mas sayon ​​​​sa pagmentinar. Mas sayon ​​ang pag-ilis sa mga kutsilyo sa drum chippers (bisan kung ang mga kutsilyo mahimong bug-at kaayo, ilabi na sa usa ka butang sama sa mas dako nga 12-pulgada nga drum chipper machine).
Ang mga drum chippers lagmit nga mohimog mas paspas nga pagtrabaho sa tul-id nga kahoy, samtang sila dili ingon ka episyente sa hiwi o liko nga mga sanga. Ang mga disc chippers lagmit nga mas compact, samtang ang drum chippers mas gaan ang gibug-aton.
Busa ang ubang mga benepisyo sa drum chippers naglakip:
● Nagtanyag sila og mas maayo nga rotational energy ug makaputol sa mas lapad nga swath kay sa disc chippers
● Sila mas compact ug sagad gihimo aron mas lig-on (ug mas lig-on)
● Mas dali kining pangitaon, labi na kung nangita ka ug makina nga mao 12 pulgada o mas dako
Sa katapusan, Ang pagdesisyon tali sa usa ka drum o disc chipper moabut na usab sa imong gituyo nga paggamit alang sa makina ug kung unsang klase nga kahoy ang imong plano sa pag-chip..

 

Drum Chippers

Mga disc chippers

Mga Kalainan sa Istruktura

Ang tambol gigamit ingon usa ka mekanismo sa pagpakaon sa pagbira sa kahoy ngadto sa usa ka hugpong sa mga kutsilyo ug dayon i-discharge ang mga chips

Gikuha sa mga ligid ang materyal gikan sa hopper pabalik sa disk; Ang mga kutsilyo sa wood chipper nagputol sa materyal ngadto sa mga chips ug dayon ilabay kini pinaagi sa mga flanges

Avg. Gidak-on sa Materyal

Hangtod sa 24 pulgada

Hangtod sa 19 pulgada

Aplikasyon (Kanus-a Gamiton)

Maayo alang sa tul-id nga kahoy o kaswal nga paggamit

Labing maayo alang sa hiwi, naglikos nga mga sanga o alang sa mga propesyonal nga arborista nga adunay daghang mga basura

Pinakadako nga Benepisyo

Mas compact ug lig-on nga dali mamentinar

Ang mga kutsilyo mas gaan ug mas episyente para sa dagkong mga trabaho

Mga Kabalaka nga Matikdi

Mahimong hinungdan sa kickback sa hiwi nga kahoy

Ang mga kahoy nga chips dili kanunay parehas nga gidak-on

Mga Kaayohan sa Drum Chippers

Kung mamalit ka alang sa usa ka drum chipper, tingali nahibulong ka nganong kinahanglan nimo nga pilion kini nga matang sa chipper kay sa uban.
Adunay ubay-ubay nga mahinungdanong mga bentaha nga gihatag sa drum chippers.
Alang sa usa, kini nga mga makina makahimo sa pagputol ug pagdugmok sa hilaw nga materyal nga labi ka maayo kaysa sa ubang mga lahi – sa rate nga labaw pa sa 95% dugang nga kahusayan, sa pagkatinuod. Makadumala sila sa mas taas nga kapasidad sa kahoy ug sayon ​​nga operahan.
Dili lang kana, apan ang mga drum chippers dali ra mamentinar ug gihimo gikan sa labing kaayo nga mga materyales.
Dugang pa, kadaghanan sa mga dagkong kompanya sa tiggama sa drum chipper mosulti kanimo nga ang mga drum chipper makahimo og mas maayo nga kalidad nga mga chips. Ang mga drum chippers naghimo og mga wood chips nga mas pare-pareho ang gidak-on, pareho sa termino sa ilang average nga gitas-on ug gibag-on. Sila adunay mas dagkong mga tipik sa gidawat nga mga chip ug mas gagmay nga mga tipik sa mga multa ug pin chips. Sa kinatibuk-an, mas maayo lang ang kalidad!

Unsa ka Paspas ang Pagtuyok sa usa ka Chipper Drum?

Kung nag-operate ka og drum chipper, maayo nga mahibal-an kung unsa ang imong gisudlan sa imong kaugalingon!
Ang forestry wood drum chippers paspas nga nagtuyok uban sa gikusgon nga gitino sa gidak-on ug kapasidad sa imong makina. Ang uban nagtuyok sa labing taas nga rate sa 540 Mga RPM (mga rebolusyon kada minuto), samtang ang uban makab-ot hangtod sa 3000 Mga RPM.
Sa kinatibuk-an, 540 mao ang standard PTO speed alang sa usa ka gamay nga drum wood chipper. Ingon niana, Adunay pipila ka mga modernong drum chippers nga gipaandar gikan sa PTO shaft sa usa ka traktora nga mas paspas nga makatuyok (palibot 1000 Mga RPM). Talagsa ra nga makita ang mas taas nga RPM gawas kung kini mahal kaayo, advanced komersyal nga makina.
Giunsa Nimo Paggamit ang Industrial Wood Chipper?
Kung nanglimpyo ka lang sa gamay nga basura pagkahuman sa bagyo o nagtrabaho ka sa usa ka propesyonal nga arborist nga kompanya, makatabang nga mahibal-an kung giunsa ang paggamit sa usa ka pang-industriya nga drum-style wood chipper.
Ang usa ka pang-industriya nga wood chipper mahimong mas komplikado kaysa usa ka sukaranan, apan naglihok sila labaw o gamay sa parehas nga paagi. Ang chipper kinahanglan ibutang sa patag nga yuta.

Ang usa ka wood chipper adunay sunod-sunod nga mga kutsilyo nga magputol sa kahoy ngadto sa gagmay nga mga piraso samtang imong ibutang kini sa hopper.. Pakan-a ang mga sanga, butt-una, sa hopper, gibuhian ang mga sanga samtang ang mga roller nagkupot kanila. Ang ubang mga drip chippers adunay mekanikal nga feed bar uban sa dali nga paghunong ug reverse feed control isip safety features.
Sa diha nga ang pagpakaon sa usa ka mubo nga sanga, gamita ang mas taas nga sanga sa pagpakaon niini. Susiha ang matag sanga sa dili pa kini pakan-on kung adunay mga bato o ubang mga butang nga makadaot sa mga kutsilyo.
Sa higayon nga ibutang nimo ang usa ka sanga sa hopper, ang mga roller bar nagkupot sa mga bukton, galinga sila, ug dayon ang mga wood chips gihimo sa usa ka pinahigda nga chipper drum sa dili pa mapugos sa paggawas sa usa ka discharge chute. Kinahanglan nimo nga tun-an kanunay ang mga blades, o ang mga kahoy nga chips magsugod sa pagtan-aw nga mas sama sa chunks kay sa chips.
Sunda kanunay ang mga giya sa tiggama alang sa kaluwasan ug operasyon ug pagsul-ob og bug-at nga mga guwantis samtang nagtrabaho ka. Maayo nga ideya nga magsul-ob og proteksyon sa mata ug dalunggan, usab, uban sa mga sinina nga duol ra.

Makaputol ba ang usa ka Wood Chipper sa Lawas?

Kini usa ka makalilisang nga pangutana nga mahimong mahunahuna pagkahuman sa pagtan-aw sa mga pelikula sama sa Fargo, diin ang kinaiya ni Steve Buscemi makalilisang nga gipakaon pinaagi sa usa ka wood chipper.
Kini usa ka ngitngit nga hulagway, ug prangka, usa nga tingali dili nimo kinahanglan pangutan-on ang imong kaugalingon! Hinuon, Ang mga tigputol sa kahoy dali nga makaputol sa usa ka lawas. Ang mga bukog dili maayo batok sa mga pwersa sa paggunting ug torsion sa usa ka wood chipper.
Hinaot nga, wala ka nagplano sa pagpatay ni bisan kinsa gamit ang imong wood chipper! Ug klaro, dili gayud nimo ibutang ang usa ka tawo pinaagi sa imong wood chipper (kinahanglan ba namo isulti kanimo kana?). Bisan pa, importante nga masabtan ang gahum niini nga makina nga may kalabutan sa lawas sa tawo tungod kay kini nagsilbi nga importante nga pahinumdom – kinahanglan ka nga mag-amping samtang nag-operate niini!
Pag-usab, sunda kanunay ang mga rekomendasyon sa tiggama alang sa kaluwasan ug pagsul-ob og mga goggles sa kaluwasan, panalipod sa pandungog, ug mga sinina nga dili madakpan sa makina. Ang mga wood chippers maoy mapuslanong mga himan – apan wala silay kalainan tali sa kahoy ug sa mga tawo!

Konklusyon

Busa naa na nimo! Ang tanan nga kinahanglan nimong mahibal-an bahin sa mga drum chippers aron matabangan ka nga makahimo usa ka nahibal-an nga desisyon kung mopalit ka – o pagdesisyon nga magsugod sa usa sa trabaho.
Adunay tanan nga mga matang sa mga makina nga mapilian, mao nga bisan unsa pa ang imong badyet, ang matang sa trabaho nga imong gipaningkamutan nga atubangon, ug ang imong personal nga mga gusto, kinahanglan nimo nga makit-an ang usa ka drum chipper nga mohaum sa imong mga panginahanglan.

Taichang Drum Wood Chippers Introduction

Taichang is a leading tiggama ug supplier sa drum chippers sa China. Kami adunay kaugalingon nga pabrika ug ang among mga produkto na-eksport na 100 mga nasud.

Gidisenyo namo ang among mga drum chippers sa paagi nga kini makahimo sa pagpares sa gikinahanglan sa kustomer ug motrabaho sumala sa sumbanan sa industriya. Ang among grupo sa mga hanas nga tigdesinyo nagsiguro nga ang matag produkto bisan compact o komersyal epektibo kaayo ug naghatag sa gitinguha nga sangputanan nga adunay labing gamay nga konsumo sa kuryente.

Mga Feature sa Taichang Drum Chippers

Ang among drum wood chipper adunay daghang mga bentaha sa among kompetisyon. Gigamit namo ang taas nga kalidad ug lig-on nga mga materyales aron makahimo og usa ka malungtarong makina. Ang mga bahin sa among drum wood chipper nagpasiugda sa kaluwasan ug kasayon. Kami naningkamot sa paghimo sa usa ka makina nga dili lamang ang labing luwas nga gamiton, apan sayon ​​usab nga modagan ug mamentinar.

pagdugmok nga lawak

Ang pagdugmok nga chamber sa drum wood chipper gitabonan alang sa kaluwasan ug ang tabon dali nga mapataas pinaagi sa hydraulics. Kini naghimo sa pagmentinar ug pag-ilis sa mga blades nga sayon ​​ug sayon.

kutsilyo sa drum chipper

Ang sulud nga materyal kay H13. Kini mas lisud ug makasugakod sa pagsul-ob. Makaputol kini sa gahi nga kahoy ug adunay mas taas nga kinabuhi sa serbisyo sa dili pa magkinahanglan og pagpahait. Alang sa labing maayo nga mga resulta, ang sulab kinahanglan nga hait human sa matag 1000 oras sa paggamit.

roller

Ang feed roller sa wood chipper gihimo sa 45# Mn puthaw. Kini nga steel alloy adunay lig-on nga abrasion ug usa ka tukma nga kusog sa pagpaak, makatabang sa pagpakunhod sa kahigayonan sa kadaot sa chipper.

drum chipper lawas

Ang materyal sa lawas lig-on nga carbon steel - Q235. Kini nagtugot niini sa pagdagan makanunayon nga walay ground foundation.

feeding chain conveyor

Ang feeding chain conveyor nagpakaon sa hilaw nga materyal nga parehas, walay sapayan sa gidak-on o porma, pagpugong sa makuyaw nga mga blockage.

screen mesh

Ang gidak-on sa screen mesh mahimong ipasibo alang sa lain-laing mga gidak-on aron makahimo og mga produkto sa katapusan sa piho nga mga kinahanglanon.

Mga Parameter sa Drum Chippers

MatangTC216TC218TC426TC428
Diametro sa rotor (mm)650800650800
Pagputol sa gidaghanon sa device (piraso)3 blades o customized3 blades o customized20-35 martilyo o customized20-35 martilyo o customized
Gidak-on sa screenAng Phi 50 o gipahiangayAng Phi 50 o gipahiangayAng Phi 60 o gipahiangayAng Phi 60 o gipahiangay
Gidaghanon sa input (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Blade rotational speed (r/m)590650600650
Rate sa pagpakaon (m/min)3835-383838
Max nga materyal nga diametro (mm)220300240300
Ang gitas-on sa kahoy nga chip (mm)30-50 o gipahiangay30-50 o gipahiangay30-80 o gipahiangay30-80 o gipahiangay
Kapasidad (t/h)3-66-108-1010-12
Panguna nga gahum (kw)55110110132
Pagpakaon sa motor (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Pag-discharge sa motor (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Oil pump motor (kw)1.51.51.51.5
Ang gitas-on sa conveyor sa pagpakaon (mm)4000400040004000
Discharge conveyor gitas-on (mm)10000100001000010000
Gibug-aton (t)4.578.210.4
Paghatud1×40'GP1×40'GP1× 40'HQ1× 40'HQ

Drum Chippers Nagtrabaho nga Video

Wood drum chipper nga pagproseso sa basura nga veneer.

Taas nga kapasidad sa drum chipper nga nagproseso sa mga sanga sa kahoy

Mga Tip Kung Mopalit ug Drum Chipper

Para makaserbisyo ka ug mas maayo, palihug pagsulay sa paghatag sa ubos nga impormasyon:

1) Unsa ang materyal nga dugmokon? Kung kahoy, unsa nga klase sa kahoy?
2) Katig-a?
3) Umog nga sulod?
4) Maximum nga diametro sa materyal nga madugmok?
5) Maximum nga gitas-on sa materyal nga madugmok?
6) Gikinahanglan nga kapasidad sa produksiyon?
7) Gikinahanglan nga gidak-on sa chips?
8) Unsa ang gamiton sa mga wood chips ? ( paghimo sa mga wood pellets? Para sa biomass power plant? ug uban pa)
9) Nagtrabaho nga lokasyon sa makina?
10) Uban pang espesyal nga kinahanglanon nga sa imong hunahuna kinahanglan ipahibalo kanako?

Dayon among irekomendar ang angay nga modelo base sa imong aktwal nga mga panginahanglan.

Pakigsulti sa usa ka Eksperto