China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Atestita ISO9001

  • Pli alta kapablo kaj malpli eluzitaj partoj kostoj
  • Vasta gamo de taŭgeco de aplikaĵo
  • Stabila funkciado kaj facila operacio

Drum Chippers- La Gvidilo por Komencantoj

tamburaj chippers

Ĉu vi pensas aĉeti tamburojn por via hejmo aŭ komerco? Okazo, vi unue volas tralegi ĉi tiun ampleksan gvidilon. De arbara ligna tambura ĉizilo ĝis industria tambura stilo, ekzistas ĉiaj tamburaj chippers tie por helpi vin forigi nedeziratan lignon. Vi eĉ povas trovi moveblan tamburon por vendo! Ŝancoj estas, se vi povas pensi pri ĝi, vi povas trovi ĝin. Sed kiel vi elektas la plej bonan?

En ĉi tiu gvidilo, ni rakontos al vi ĉion, kion vi povus scii pri tamburaj chippers – ni kovros ĉion, de kiel funkcias ĉi tiuj iloj ĝis kie vi povas aĉeti unu kiam vi estos preta. Ni plonĝu!

Kio estas Drum Chipper?

Antaŭ ol ni tro malproksimen profunde pri kiel funkcias tamburaj chippers, ni traktu la plej urĝan demandon – kio precize estas tamburaj chippers?
Tamburaj ĉiĉiloj estas specifaj specoj de lignoĉipiloj uzataj por redukti lignon (kutime grandaj arbobranĉoj, branĉoj, aŭ trunkoj) en pli malgrandajn pecetojn. Ĉi tiuj ofte estas porteblaj, kun la kapablo munti ilin sur radoj kaj kadroj kiuj tiam povas esti trenitaj malantaŭ traktoroj, kamionetoj, aŭ kamionoj.
Ĉi tiuj iloj estas uzataj komerce en lignaj buletoj. Jen, ili kutimas turni grandajn pecetojn da ligno en uzeblajn pecetojn kiuj tiam povas esti procesitaj eĉ pli en aĵojn kiel partiktabuloj..
Tamburaj chippers konsistas el bazo, nutraj ruliloj, tranĉilruloj, zono transportilo, kaj simpla hidraŭlika sistemo. Ĝenerale, la ĉefkorpo estas veldita en alt-fortan ŝtalplaton, kun aro de du ĝis kvar tranĉiloj instalita sur ĉiu rulilo.
Krom tamburaj chippers, vi povas aĉeti aliajn specojn de lignohaĉiloj, ankaŭ, inkluzive de diskoĉipiloj kaj altaj tordmomantaj rulpremiloj. La plej multaj tamburaj ĉiĉiloj estas elektraj tamburaj ĉiziloj, kiuj estas funkciigitaj far PTO, sed ekzistas kelkaj gas-funkciigitaj ĉipperoj tie ankaŭ.

Kiel Funkcias Tambura Chipper?

Nun kiam vi scias precize, kio estas tambura ĉizilo, jen kiel uzi unu.
Lignohaĉiloj enhavas diversajn partojn, inkluzive de kolumo, salteto, chipper, kaj kolektujo (kvankam ĉi tiu lasta ero povas esti laŭvola).
Tamburaj chippers havas grandajn, motor-funkciigitaj tamburoj. Ĉi tiuj tamburoj tiras materialon, tiam tranĉu aŭ disrompu ĝin antaŭ ol direkti ĝin el glitejo. Ĉi tiuj maŝinoj funkcias rapide, igante ilin idealaj por komercaj operacioj, sed ili povas esti sufiĉe laŭtaj.
Ili ankaŭ postulas zorgan operacion – la funkciigisto devas zorge ŝarĝi ekipaĵon por eviti blokiĝon kaj blokadon.

Chipper Drum Informoj

Vi eble aŭdas tamburajn ĉiĉilojn referitajn kiel chipper-tamburoj – ne konfuziĝu! La du estas unu sama.

Tamburaj ĉiĉiloj diferencas de aliaj specoj de lignoĉipiloj en kiel ili funkcias. Tiuj ĉi, denove, konsistas el grandaj ŝtaltamburoj funkciigitaj per motoroj. La tamburo tendencas esti muntita paralela al la saltego, turniĝante al la glitejo dum ĝi tranĉas la materialon en blatojn. La fritoj tiam estas propulsitaj for el la senŝargiĝdeglitejo.
La diametro de ligno, kiun ĉiptamburo povas manipuli, varias laŭ la grandeco de la maŝino. Plej multaj povas pritrakti lignomaterialon, kiu estas ie ajn inter naŭ kaj 24 coloj en diametro.
En konvenciaj chipper-tamburoj, la tamburo estos uzata kiel la nutra mekanismo, ambaŭ traprenante la materialon kaj distrante ĝin. Ankaŭ konate kiel chuck kaj duck chippers, ĉi tiuj chipper-tamburoj povas esti iom riska uzi. La materialo estas faligita tiel rapide en la tamburon ke estas facile por ili piedbati reen kaj vundi la funkciigiston.
Plejparte, hidraŭlikaj tamburaj ĉiziloj nun anstataŭigis plej konvencie nutritajn maŝinojn. Tiuj uzas hidraŭlikajn radojn por reguligi la indicon de furaĝo, do ĝi ne eniras kaj eliras tiel rapide.

Drum Chipper vs. Disko Chipper

Kiel menciite antaŭe, estas pluraj ĉefaj specoj de lignohaĉiloj, kiujn vi povas aĉeti – tamburaj chippers, diskoĉipiloj, kaj alta tordmomanto-ruloj.
Tamburaj kaj diskoj ĉiziloj emas esti la plej oftaj specoj de lignohaĉiloj senkompare. Ambaŭ tipoj estas uzataj dum multaj jaroj kaj havas siajn proprajn plusojn kaj minusojn.

Kiel Funkcias Disko-Ĉipiloj?

Ni jam rakontis al vi ĉion pri kiel funkcias tamburaj ĉiĉiloj – jen rapida superrigardo pri kiel funkcias diskoj.

Diskoĉipiloj funkcias iom kiel tamburaj ĉiĉiloj. La teknologio estas malnova, devenante al 1922. Reigeblaj hidraŭlikaj radoj tiras materialon de la saltego reen al la disko, kiu estas muntita perpendikulare al la materialo. La disko turniĝas kaj la tranĉiloj de la lignoĉizilo tranĉas la materialon en pecetojn.
Tiuj tiam estas forĵetitaj de la glitejo per flanĝoj kiuj estas poziciigitaj sur la tamburo.
Diskoĉipiloj povas kutime pritrakti materialan diametron tio estas 6 al 19 colojn, kvankam estas industria-gradaj ĉippers kun diskoj kiuj povas pritrakti materialon ĝis 160 coloj en diametro kaj postulas ĝis 5,000 ĉevalforto por funkcii! Ĉi tiuj specoj de lignohakilo estas ofte uzataj en industriaj medioj por produkti aĵojn kiel partiklotabulo.

Kiu estas Pli bona – Disko-Ĉipilisto aŭ Tamburo-Ĉipilisto?

Nek tambura ĉizilo nek diskoĉipililo estas pli bonaj ol la alia – ĉio dependas de viaj celoj kaj prioritatoj kiam vi dishakas lignon.
Ekzemple, Diskoĉipiloj ne estas tiel efikaj kiel tamburaj ĉiziloj. Ili uzas pli da energio kaj prenas pli da potenco.
Diskoĉipiloj, Aliflanke, tendencas produkti blatojn kiuj estas pli unuformaj, precipe kiam nutrate kun bonkvalita krudaĵo. Ĉi tio igas ilin idealaj por komercaj arbaj prizorgaj kompanioj, kiuj havas grandajn volumojn da ligno por trakti.
Tamen, la problemo kun diskoj estas, ke la kvalito ne ĉiam estas tiel alta se vi traktas krudaĵojn, kiuj ne estas la plej bona kvalito.. Ekzemple, se vi komencas nutri pli malgrandajn branĉojn aŭ suprojn, vi trovos, ke la blatoj ne estas unuformaj.
Tial, tamburaj ĉipistoj regas superege kiam temas pri traktado de pli malgrandaj branĉoj kaj branĉetoj. Dum profesia hakisto aŭ arbaristo povus deziri komercan diskon por purigi grandajn pecojn da derompaĵoj en la laboro., la averaĝa domposedanto, kiu volas purigi ŝtormrompaĵojn por uzo kiel mulĉo en la ĝardeno, bone fartos anstataŭe baza rotacia tambura ĉizilo..
Tamburaj ĉiĉiloj povas esti iomete pli sekuraj ol diskoĉipiloj, tamen denove, ĉi tio ĉiam estas varia. Plej novaj tamburaj ĉiziloj estas ekipitaj per sekurecaj ecoj kiel reigeblaj manĝsistemoj. Ĉi tio permesas al pli novstilaj tamburaj ĉiziloj pritrakti grandajn diametrajn materialojn (ĝis 20 colojn) sen ke la funkciigisto devas zorgi pri ia repuŝiĝo aŭ hazarda forigo de ligno.
Alia avantaĝo de uzado de tamburaj ĉiĉiloj anstataŭ diskoj estas ke ili estas iomete pli facile konserveblaj. Estas pli facile ŝanĝi la tranĉilojn sur tamburaj chippers (kvankam la tranĉiloj povas esti sufiĉe pezaj, precipe sur io kiel pli granda 12-cola tambura chipper-maŝino).
Tamburaj ĉiĉiloj tendencas fari pli rapidan laboron sur rekta ligno, dum ili ne estas tiel efikaj sur kurbaj aŭ torditaj branĉoj. Diskoĉipiloj tendencas esti pli kompaktaj, dum tamburaj chippers estas pli malpezaj en pezo.
Do aliaj avantaĝoj de tamburaj chippers inkluzivas:
● Ili ofertas pli bonan rotacian energion kaj povas tranĉi multe pli larĝan aron ol diskoj
● Ili estas pli kompaktaj kaj ofte faritaj por esti pli daŭraj (kaj pli forta)
● Ili povas esti pli facile troveblaj, precipe se vi serĉas maŝinon kiu estas 12 colojn aŭ pli grandaj
Finfine, decidi inter tamburo aŭ disko ĉizilo denove dependos de via celita uzo por la maŝino kaj kian lignon vi planas ĉiki..

 

Drum Chippers

Diskaj Ĉipoj

Strukturaj Diferencoj

La tamburo estas uzata kiel nutra mekanismo por tiri lignon en aron de tranĉiloj kaj poste eligi la blatojn.

Radoj tiras materialon de la saltego reen al la disko; tranĉiloj de la lignohaĉilo tranĉas la materialon en pecetojn kaj poste forĵetas ilin per flanĝoj

Avg. Materiala Grandeco

Ĝis 24 colojn

Ĝis 19 colojn

Apliko (Kiam Uzi)

Bonega por rekta ligno aŭ hazarda uzo

Plej bone por kurba, torditaj branĉoj aŭ por profesiaj arbaristoj kun grandaj kvantoj da derompaĵoj

Plej Grandaj Profitoj

Pli kompakta kaj daŭra facile konservebla

Tranĉiloj estas pli malpezaj kaj pli efikaj por pli grandaj laboroj

Koncernoj al Noto

Povas kaŭzi repuŝiĝon sur kurba ligno

Lignaj blatoj ne ĉiam estas unuforma grandeco

Avantaĝoj de Drum Chippers

Kiam vi aĉetas tamburon, vi eble scivolas, kial vi devus elekti ĉi tiun specon de chipper super aliaj.
Estas pluraj ŝlosilaj avantaĝoj prezentitaj de tamburaj chippers.
Por unu, ĉi tiuj maŝinoj kapablas tranĉi kaj disbati krudmaterialon multe pli bone ol aliaj tipoj – kun rapideco de pli ol 95% pli da efikeco, fakte. Ili povas manipuli pli altan kapaciton de ligno kaj estas facile funkciigeblaj.
Ne nur tio, sed tamburaj chippers tendencas esti facile konservi kaj estas faritaj el la plej bonaj materialoj.
Krome, plej grandaj kompanioj de fabrikantoj de tamburaj chipper diros al vi, ke tamburaj chippers produktas pli bonkvalitajn blatojn. Tamburaj ĉiziloj produktas lignopecetojn kiuj estas pli unuformaj en grandeco, ambaŭ laŭ ilia meza longo kaj dikeco. Ili havas pli grandajn frakciojn de akceptitaj fritoj kaj pli malgrandajn frakciojn de monpunoj kaj pinglaj blatoj. Entute, la kvalito estas nur pli bona!

Kiom Rapide Ŝpinas Tambura Tamburo?

Kiam vi funkciigas tamburan ĉizilon, estas bone scii precize en kio vi eniras vin!
Arbaraj lignaj tamburhakiloj turniĝas rapide kun la rapideco determinita de la grandeco kaj kapablo de via maŝino. Iuj turniĝas je maksimuma rapideco de 540 RPMoj (revolucioj por minuto), dum aliaj povas atingi ĝis 3000 RPMoj.
Ĝenerale, 540 estas la norma PTO-rapideco por malgranda tambura lignoĉizilo. Tio diris, ekzistas kelkaj modernaj tamburĉipperoj kiuj estas funkciigitaj de la PTO-ŝakto de traktoro kiu povas turniĝi pli rapide (ĉirkaŭe 1000 RPMoj). Estas nekutime vidi la pli altajn RPM-ojn krom se ĝi estas tre multekosta, progresinta komerca maŝino.
Kiel Vi Uzas Industrian Lignoĉizilon?
Ĉu vi nur purigas iom da derompaĵoj post ŝtormo aŭ vi laboras por profesia arbarista kompanio, estas helpe scii kiel uzi industrian tambur-stilan lignoĉizilon.
Industria lignoĉizilo povas esti iom pli komplika ol baza, sed ili funkcias pli-malpli same. La chipper devas esti metita sur ebenan grundon.

Lignoĉizilo havas serion da tranĉiloj, kiuj tranĉas la lignon en malgrandajn pecojn dum vi nutras ĝin en la saltegon.. Nutru la membrojn, pugo-unue, en la saltegon, liberigante la branĉojn dum la ruliloj ekprenas ilin. Iuj gutaj ĉiziloj havas mekanikan manĝostangon kune kun rapida halto kaj inversa manĝokontrolo kiel sekurecaj trajtoj.
Dum nutrado de pli mallonga membro, uzu pli longan branĉon por nutri ĝin. Inspektu ĉiun branĉon antaŭ manĝi ĝin por ŝtonoj aŭ aliaj aĵoj kiuj povus damaĝi la tranĉilojn.
Unufoje vi metas branĉon en la saltegon, rulstangoj kroĉas la membrojn, mueli ilin, kaj tiam lignopecetoj estas faritaj en horizontala chippertamburo antaŭ esti devigitaj el senŝargiĝdeglitejo. Vi devos regule akrigi la klingojn, aŭ la lignopecetoj komencos aspekti pli kiel pecetoj ol pecetoj.
Ĉiam sekvu la gvidliniojn de la fabrikanto pri sekureco kaj operacio kaj portu pezajn gantojn dum vi laboras.. Estas bona ideo porti okulan kaj orelprotekton, ankaŭ, kune kun deformaj vestoj.

Ĉu Lignohaĉilo povas dispecigi korpon?

Ĉi tio estas terura demando, kiu povas veni al la menso post spekti filmojn kiel Fargo, en kiu la karaktero de Steve Buscemi estas terure nutrita tra lignoĉizilo.
Ĝi estas malhela bildo, kaj sincere, unu, kiun vi verŝajne neniam devos demandi vin! Tamen, lignohaĉiloj povas facile disrompi korpon. Ostoj ne fartas bone kontraŭ la tondaj kaj tordaj fortoj de lignoĉizilo.
Espereble, vi ne planas murdi iun ajn per via lignohaĉilo! Kaj evidente, vi neniam devus meti iun tra via lignohaĉilo (ĉu ni devas diri tion al vi?). Tamen, gravas kompreni la potencon de ĉi tiu maŝino rilate al la homa korpo, ĉar ĝi servas kiel grava memorigilo – vi devas esti singarda dum funkciigado de ĝi!
Denove, ĉiam sekvu la rekomendojn de la fabrikanto pri sekureco kaj portu sekurecajn okulvitrojn, aŭdprotekto, kaj vestaĵoj kiuj ne estos kaptitaj en la maŝino. Lignohaĉiloj estas utilaj iloj – sed ili ne diskriminacias inter ligno kaj homoj!

Konkludo

Do jen vi havas ĝin! Ĉio, kion vi bezonas scii pri tamburaj chippers, por helpi vin fari informitan decidon kiam vi aĉetas – aŭ decidu komenci unu sur la laboro.
Estas ĉiuj specoj de maŝinoj tie por elekti, do sendepende de via buĝeto, la tipon de laboro, kiun vi provas trakti, kaj viaj personaj preferoj, vi devus povi trovi tamburan ĉizilon laŭ viaj bezonoj.

Taichang Drum Wood Chippers Introduction

Taichang is a leading fabrikanto kaj provizanto de tamburaj chippers en Ĉinio. Ni havas nian propran fabrikon kaj niaj produktoj estis eksportitaj al super 100 landoj.

Ni desegnas niajn tamburajn ĉiĉilojn tiel, ke ĝi kapablas kongrui kun la postulo de kliento kaj labori laŭ industria normo. Nia teamo de lertaj dizajnistoj certigas, ke ĉiu produkto ĉu kompakta aŭ komerca estas tre efika kaj donas la deziratan rezulton kun minimuma konsumo..

Trajtoj de Taichang Drum Chippers

Nia tambura lignoĉizilo havas plurajn avantaĝojn super nia konkurado. Ni uzas altkvalitajn kaj fortajn materialojn por produkti longdaŭran maŝinon. Trajtoj de nia tambura lignoĉizilo emfazas sekurecon kaj oportunecon. Ni strebas fari maŝinon, kiu ne nur estas la plej sekura por uzi, sed ankaŭ facile kuri kaj prizorgi.

disbatanta ĉambro

La disbatanta ĉambro de la tambura lignoĉizilo estas kovrita por sekureco kaj la kovrilo leviĝas facile per hidraŭlikaĵo.. Ĉi tio faras prizorgadon kaj ŝanĝadon de klingoj facila kaj oportuna.

tambura ĉizila tranĉilo

La klinga materialo estas H13. Ĝi estas pli malfacila kaj imuna al uzado. Ĝi povas tranĉi durlignon kaj havas pli longan funkcidaŭron antaŭ ol bezoni akrigi. Por plej bonaj rezultoj, la klingo devas esti akrigita post ĉiu 1000 horoj da uzo.

rulilo

La manĝa rulilo de la lignohaĉilo estas farita 45# Mn ŝtalo. Ĉi tiu ŝtala alojo havas fortan abrazion kaj precizan mordan forton, helpante malpliigi la eblecon de damaĝo al la chipper.

tambura chipper korpo

La korpa materialo estas forta karbona ŝtalo - Q235. Ĉi tio permesas al ĝi kuri konstante sen grunda fundamento.

nutra ĉena transportilo

La nutra ĉena transportilo nutras la krudaĵon egale, sendepende de grandeco aŭ formo, malhelpante danĝerajn blokadon.

ekranmaŝo

La ekrana maŝo grandeco povas esti personecigita por malsamaj grandecoj por produkti finproduktojn laŭ specifaj postuloj.

Parametroj de Drum Chippers

TajpuTC216TC218TC426TC428
Diametro de la rotoro (mm)650800650800
Kvanto de tranĉa aparato (peco)3 klingoj aŭ personecigitaj3 klingoj aŭ personecigitaj20-35 marteloj aŭ personecigitaj20-35 marteloj aŭ personecigitaj
EkrangrandecoFi 50 aŭ personecigitaFi 50 aŭ personecigitaFi 60 aŭ personecigitaFi 60 aŭ personecigita
Eniga grandeco (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Klingo rotacia rapideco (r/m)590650600650
Rapideco de nutrado (m/min)3835-383838
Maksimuma materiala diametro (mm)220300240300
Longo de lignopeceto (mm)30-50 aŭ personecigita30-50 aŭ personecigita30-80 aŭ personecigita30-80 aŭ personecigita
Kapacito (t/h)3-66-108-1010-12
Ĉefa potenco (kw)55110110132
Nutra motoro (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Malŝarĝa motoro (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Olepumpila motoro (kw)1.51.51.51.5
Longo de nutra transportilo (mm)4000400040004000
Longo de la transportilo de malŝarĝo (mm)10000100001000010000
Pezo (t)4.578.210.4
Livero1×40'GP1×40'GP1×40'HQ1×40'HQ

Drum Chippers Laboranta Video

Ligno-tamburo chipper prilaborado malŝparo lakto.

Alta kapacito tambura chipper prilaborado de lignaj branĉoj

Konsiletoj Kiam Aĉetante Tambura Chipper

Por pli bone servi vin, bonvolu provi doni la subajn informojn:

1) Kio estas la materialo dispremita? Se ligno, kia ligno?
2) Malmoleco?
3) Humida enhavo?
4) Maksimuma diametro de la dispremita materialo?
5) Maksimuma longeco de la dispremita materialo?
6) Bezonata produktadkapacito?
7) Bezonata blatoj grandeco?
8) Por kio estos uzataj lignopecoj ? ( farante lignajn buletojn? Por biomasa elektrocentralo? Ktp)
9) Labora loko de la maŝino?
10) Alia speciala postulo kiun vi opinias necesa por sciigi min?

Tiam ni rekomendos taŭgan modelon laŭ viaj realaj bezonoj.

Parolu al Fakulo