China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, ISO9001 Ziurtagiria

  • Edukiera handiagoa eta higadura-piezen kostu gutxiago
  • Aplikazioen egokitasun aukera zabala
  • Korrika errendimendu egonkorra eta funtzionamendu erraza

Danbor Txirrindulariak- Hasiberrientzako Gida

danbor txirbilak

Zure etxerako edo negoziorako danbor-txipagailuak erostea pentsatzen ari zara? Hala bada, gida zabal hau irakurri nahi duzu lehenik. Basogintzako egur danbor-txirgailu batetik danbor estiloko egur-txirgailu industrial batera, mota guztietako danbor-txirgailuak daude, nahi ez duzun egurra kentzen laguntzeko. Txirringailu mugikor bat ere aurki dezakezu salgai! Aukerak dira, bururatzen bazaizu, aurki dezakezu. Baina nola aukeratu onena?

Gida honetan, danbor-txipagailuei buruz jakin nahi duzun guztia kontatuko dizugu – tresna hauek nola funtzionatzen duten, prest zaudenean eros dezakezun arte guztia azalduko dugu. Murgil gaitezen!

Zer da Drum Chipper bat?

Urrunegi joan baino lehen, danbor-txipagailuek nola funtzionatzen duten sakontzen dugu, erantzun diezaiogun galderarik larriena – zer dira zehazki danbor-txipagailuak?
Danbor-txirgailuak egurra murrizteko erabiltzen diren egur-mota espezifikoak dira (normalean zuhaitz-adarrak handiak, adarrak, edo enborrak) egur txikiagoetan. Hauek eramangarriak dira askotan, gero traktoreen atzetik atoian eraman daitezkeen gurpiletan eta markoetan muntatzeko gaitasunarekin, furgonetak, edo kamioiak.
Tresna hauek komertzialki erabiltzen dira egur pellet lantegietan. Hemen, egur zati handiak txip erabilgarri bihurtzeko erabiltzen dira, gero are gehiago prozesatu daitezkeen partikula-taulak bezalako gauzetan.
Danbor-txirgailuak oinarri batez osatuta daude, elikadura-arrabolak, aiztoen arrabolak, uhal garraiatzailea, eta sistema hidrauliko sinple bat. Orokorrean, gorputz nagusia erresistentzia handiko altzairuzko plaka batean soldatzen da, arrabol bakoitzean bizpahiru aizto multzo batekin instalatuta.
Danbor-txipagailuez gain, beste egur mota batzuk eros ditzakezu, ere bai, disko-txirgailuak eta momentu handiko arrabolak barne. Danbor-txirgailu gehienak PTO batek elikatzen diren danbor-txirgailu elektrikoak dira, baina badaude gas bidezko txirbilgailu batzuk ere.

Nola funtzionatzen du Drum Chipper?

Orain zehatz-mehatz badakizu zer den danbor-txipagailua, hona hemen bat nola erabili.
Egur txirbilgailuek hainbat pieza dituzte, lepokoa barne, saltsa, txirrin bat, eta bilketa-ontzi bat (azken elementu hau hautazkoa izan daitekeen arren).
Danbor-txipagailuak handiak dituzte, motordun danborrak. Danbor hauek materiala marrazten dute, ondoren, moztu edo txikitu txorrotatik atera aurretik. Makina hauek azkar funtzionatzen dute, merkataritza-eragiketetarako aproposa bihurtuz, baina nahiko ozenak izan daitezke.
Funtzionamendu zaindua ere eskatzen dute – operadoreak arretaz kargatu behar ditu ekipoak, trabak eta blokeoak ekiditeko.

Chipper Drum informazioa

Baliteke danbor-txipagailuak txip-danborrak deitzen zaizkionak entzun ditzakezu – ez nahastu! Biak bat eta bera dira.

Danbor-txirgailuak beste egur-txirgailuen aldean desberdinak dira funtzionatzeko moduan. Hauek, berriz, Motor bidez bultzatutako altzairuzko bidoi handiz osatuta dago. Danborra hopperarekiko paraleloan muntatu ohi da, txorrotarantz biraka materiala txirbiletan mozten duen bitartean. Ondoren, txirbilak isurketa-zulotik kanpora ateratzen dira.
Chipper danborrak maneiatu dezakeen zuraren diametroa makinaren tamainaren arabera aldatzen da. Gehienek bederatzi eta edonon artean dagoen egur materiala maneia dezakete 24 hazbeteko diametroa.
Txirbilgailu konbentzionaleko bidoietan, danborra elikatzeko mekanismo gisa erabiliko da, bai materiala marraztu bai txirbil. Chuck and Duck Chippers izenez ere ezaguna, Txirbilgailuko bidoi hauek erabiltzeko arrisku samarra izan daiteke. Materiala hain azkar erortzen da danborrara, non erraza da atzera botatzea eta operadorea zauritzea.
Gehienetan, Hidraulikoki elikatzen diren danbor txirbilgailuek gaur egun ohiko elikatzen diren makina gehienak ordezkatu dituzte. Hauek gurpil hidraulikoak erabiltzen dituzte elikadura-tasa erregulatzeko, beraz, ez da hain azkar sartu eta irteten.

Drum Chipper vs. Disko Chipper

Lehen esan bezala, eros ditzakezun hainbat egur-txirgailu mota nagusi daude – danbor txirbilak, disko-txirgailuak, eta momentu handiko arrabolak.
Danbor eta disko-txirgailuak egur-txirgailu mota ohikoenak izan ohi dira. Bi motak urte asko daramatzate erabiltzen eta beren abantailak eta txarrak dituzte.

Nola funtzionatzen dute Disko Chipper-ek?

Dagoeneko kontatu dizuegu danbor-txipagailuek nola funtzionatzen duten – hona hemen disko txikigailuek nola funtzionatzen duten ikusteko.

Disko txirbilgailuek danborrak bezala funtzionatzen dute. Teknologia zaharra da, datatik 1922. Elikadura hidraulikoko gurpil itzulgarriek materiala toltzatik diskora eramaten dute, materialarekiko perpendikularki muntatuta dagoena. Diskoak biraka egiten du eta egur-txirgailuaren labanek materiala txirbiletan mozten dute.
Ondoren, txorrotatik botatzen dira danborran kokatutako briden bidez.
Disko txirbilgailuek normalean materialaren diametroa kudeatu dezakete 6 to 19 zentimetroak, nahiz eta industria-mailako txirbilgailuak egon materiala arte kudeatzeko diskoak dituztenak 160 hazbeteko diametroa eta gehienez behar 5,000 zaldi-potentzia funtzionatzeko! Egur-txirgailu mota hauek industria-ezarpenetan erabili ohi dira partikula-taulak bezalako gauzak ekoizteko.

Zein da Hobe – Disko Chipper edo Drum Chipper?

Ez danbor-txirgailu bat ez disko-txipagailua ez da bestea baino hobea – dena zure helburu eta lehentasunen araberakoa da egurra txikitzen ari zarenean.
Adibidez, disko-txirgailuak ez dira danborrak bezain eraginkorrak. Energia gehiago erabiltzen dute eta indar gehiago hartzen dute.
Disko txikitzaileak, Bestalde, uniformeagoak diren txipak ekoizteko joera dute, batez ere, kalitatezko lehengaiez elikatzen direnean. Horri esker, egur bolumen handiak dituzten zuhaitzak zaintzeko enpresa komertzialetarako aproposak dira.
Hala ere, Disko txirbilgailuen arazoa da kalitatea ez dela beti bezain altua kalitaterik onena ez den lehengaiarekin ari bazara.. Adibidez, adar edo gailur txikiagoak elikatzen hasten bazara, txipak tamaina uniformeak ez direla ikusiko duzu.
Horregatik, adar txikiagoei aurre egiteko orduan, danbor-txipagailuak nagusi dira. Erregistratzaile edo arbolatzaile profesional batek, berriz, kalitate komertzialeko disko-txirgailu bat nahi izan dezake lanean hondakin zati handiak garbitzeko., lorategian mulch gisa erabiltzeko ekaitz-hondakinak garbitu nahi dituen batez besteko jabeak ondo egingo du oinarrizko danbor birakaria txirringa batekin..
Baliteke danbor-txipagailuak disko-txirgailuak baino apur bat seguruagoak izatea, berriz ere, hau beti aldakorra da. Danbor-txirgailu berri gehienek segurtasun-ezaugarriekin hornituta daude, hala nola elikadura-sistema itzulgarriak. Horri esker, estilo berriagoko danbor-txirgailuek diametro handiko materialak maneiatzen dituzte (arte 20 zentimetroak) operadorea edozein kolpe edo ustekabeko egurraren isurketaz kezkatu beharrik gabe.
Disko txirbilgailuen ordez danbor-txirgailuak erabiltzearen beste abantaila bat mantentzea apur bat errazagoa dela da. Errazagoa da danbor-txipagailuetan labanak aldatzea (labanak nahiko astunak izan daitezkeen arren, batez ere, 12 hazbeteko danbor-txipagailu handiago baten antzeko zerbaitetan).
Danbor-txipagailuek lan azkarrago egin ohi dute egur zuzenarekin, adar makur edo bihurrituetan hain eraginkorrak ez diren bitartean. Disko txirbilgailuak trinkoagoak izan ohi dira, danbor txirbilgailuak, berriz, pisu arinagoak dira.
Beraz, danborra txipagailuen beste onura batzuk daude:
● Errotazio-energia hobea eskaintzen dute eta disko-txirgailuek baino zabalera askoz zabalagoa moztu dezakete
● Konpaktuagoak dira eta askotan iraunkorragoak izateko eginak (eta indartsuagoa)
● Errazago aurki daitezke, batez ere makina baten bila bazabiltza 12 hazbeteko edo handiagoa
Azken batean, danbor edo disko-txirgailu baten artean erabakitzea makinari nahi duzun erabilerari eta zer-nolako egurra txikitzeko asmotan egongo da berriro..

 

Danbor Txirrindulariak

Disko Txirgailuak

Egitura-desberdintasunak

Danborra elikatzeko mekanismo gisa erabiltzen da egurra labana multzo batera sartzeko eta gero txirbilak deskargatzeko

Gurpilek materiala hoppertik atzera ateratzen dute diskorantz; Egur-txirgailuaren aiztoek materiala txirbiletan mozten dute eta, ondoren, briden bidez baztertzen dituzte

Batez. Materialaren Tamaina

Gora 24 zentimetroak

Gora 19 zentimetroak

Aplikazio (Noiz erabili)

Egur zuzena edo aldi baterako erabilera egokia

Okerrentzako onena, adar okertuak edo hondakin-kopuru handiak dituzten arbolazale profesionalentzat

Onura handienak

Trinkoagoa eta iraunkorragoa mantentzeko erraza

Labanak arinagoak eta eraginkorragoak dira lan handiagoetarako

Kontuan hartzeko kezkak

Egur okertuetan atzerakada eragin dezake

Egur ezpalak ez dira beti tamaina uniformekoak

Drum Chipper-en abantailak

Danbor txip bat erosketak egiten ari zarenean, agian galdetuko duzu zergatik aukeratu behar duzun txip mota hau beste batzuen aldean.
Danbor-txirgailuek hainbat abantaila nagusi dituzte.
Batentzat, makina hauek beste mota batzuk baino askoz hobeto moztu eta birrintzeko gai dira lehengaiak – baino gehiagoko tasan 95% eraginkortasun handiagoa, izan ere. Egur-ahalmen handiagoa maneia dezakete eta erraz funtzionatzen dute.
Ez hori bakarrik, baina danbor-txipagailuak mantentzeko errazak izan ohi dira eta material onenekin eginak daude.
Gainera, Danbor-txirgailu fabrikatzaileen konpainia handi gehienek esango dizute danbor-txipagailuek kalitate hobeagoko txipak ekoizten dituztela. Danbor-txirgailuek tamaina uniformeagoak diren egur-txirbilak sortzen dituzte, bai batez besteko luzerari eta lodierari dagokionez ere. Onartutako txip-frakzio handiagoak dituzte eta fin eta pin-txip-frakzio txikiagoak dituzte. Orokorrean, kalitatea besterik ez da hobea!

Nola azkar egiten duen bira bat Chipper Drum?

Danbor-txirgailu bat erabiltzen ari zarenean, ona da zehatz-mehatz jakitea zertan sartzen zaren!
Basogintzako egur danbor-txirgailuak azkar biratzen ditu zure makinaren tamainak eta ahalmenak zehazten duen abiadurarekin. Batzuk gehienezko abiaduran biraka 540 RPMak (minutuko birak), beste batzuek, berriz, lor dezakete 3000 RPMak.
Orokorrean, 540 PTO abiadura estandarra da danbor txikiko egur-txirgailurako. Hori esanda, traktore baten PTO ardatzetik bizkorrago bira dezaketen danbor-txirgailu moderno batzuk daude (inguruan 1000 RPMak). Arraroa da RPM altuagoak ikustea oso garestia ez bada, makina komertzial aurreratua.
Nola erabiltzen duzu egurrezko txirbilgailu industriala?
Ekaitz baten ondoren hondakin apur bat garbitzen ari zaren ala ez, ala zuhaitz-enpresa profesional batean lan egiten duzun, lagungarria da danbor estiloko egur-txirgailu industriala nola erabiltzen den jakitea.
Egur txikigailu industrial bat oinarrizkoa baino pixka bat konplexuagoa izan daiteke, baina modu berean funtzionatzen dute gutxi gorabehera. Txirbilgailua lur berdinean jarri behar da.

Egur-txirgailu batek labana batzuk ditu, egurra zati txikitan mozten dutenak, hopperra sartzen duzun bitartean.. Elikatu gorputz-adarrak, ipurdi-lehenik, ontzian sartu, adarrak askatuz arrabolek heldu ahala. Tanta-txipagailu batzuek elikadura-barra mekaniko bat dute, geldialdi azkarrarekin eta alderantzizko elikadura-kontrolarekin batera segurtasun ezaugarri gisa.
Gorputz adar laburragoa elikatzen denean, erabili adar luzeago bat elikatzeko. Ikuskatu adar bakoitza elikatu aurretik, labanak kaltetu ditzaketen harriak edo bestelako elementuak ikusteko.
Behin adar bat hopperan jartzen duzunean, arrabol-barrek gorputz-adarrei eusten diete, xehatu, eta, ondoren, txirbilgailu horizontaleko bidoi batean egur ezpalak egiten dira, isurketa-zulo batetik atera aurretik. Xaflak aldizka zorroztu beharko dituzu, edo egur ezpalak txirbil baino gehiago puska itxura hartzen hasiko dira.
Beti beti fabrikatzailearen jarraibideak segurtasunari eta funtzionamenduari buruz eta erabili eskularru astunak lanean ari zaren bitartean. Ideia ona da begiak eta belarriak babestea eramatea, ere bai, jantzi estuekin batera.

Egur-txirgailu batek gorputz bat txikitu dezake?

Fargo bezalako filmak ikusi ondoren burura etor daitekeen galdera izugarria da, bertan, Steve Buscemiren pertsonaia izugarri elikatzen da egur-txirgailu baten bidez.
Irudi iluna da, eta egia esanda, ziurrenik zure buruari inoiz galdetu beharko ez diozun bat! Hala ere, egur txirbilgailuek gorputz bat erraz txikitu dezakete. Hezurrak ez dira ondo moldatzen egur-txirgailu baten ebakidura- eta tortsio-indarren aurka.
Zorionez, ez duzu inor hiltzeko asmorik zure egur txiparekin! Eta bistan da, ez zenuke inoiz inor sartu behar zure egur-txirgailuaren bidez (hori esan behar al dizugu?). Hala ere, garrantzitsua da makina honek giza gorputzarekin duen indarra ulertzea, oroigarri garrantzitsu gisa balio baitu – kontuz ibili behar duzu funtzionatzen duzun bitartean!
Berriz ere, jarraitu beti fabrikatzailearen gomendioak segurtasunari dagokionez eta eraman segurtasun-betaurrekoak, entzumen babesa, eta makinan harrapatuko ez den arropa. Egur-txirgailuak tresna erabilgarriak dira – baina ez dute egurra eta pertsonak bereizten!

Ondorioa

Beraz, hor daukazu! Danbor-txipagailuei buruz jakin behar duzun guztia erosten duzunean erabaki informatua hartzen laguntzeko – edo lanean hastea erabaki.
Mota guztietako makinak daude aukeran, beraz, zure aurrekontua edozein dela ere, aurre egiten saiatzen ari zaren lan mota, eta zure lehentasun pertsonalak, zure beharretara egokitzeko danbor-txipagailu bat aurkitzeko gai izan beharko zenuke.

Taichang Drum Wood Chippers Sarrera

Taichang liderra da danbor txirbilgailuen fabrikatzailea eta hornitzailea Txinan. Gure fabrika dugu eta gure produktuak baino gehiago esportatu dira 100 herrialdeak.

Gure danbor-txirgailuak bezeroen eskakizunekin bat etortzeko eta industria estandarraren arabera lan egiteko gai diren moduan diseinatzen ditugu. Gure diseinatzaile trebeen taldeak ziurtatzen du produktu bakoitza trinkoa edo komertziala oso eraginkorra dela eta energia-kontsumo minimoarekin nahi den emaitza ematen duela..

Taichang Drum Chippers Ezaugarriak

Gure danbor egur-txirgailuak hainbat abantaila ditu gure lehiaren aldean. Kalitate handiko eta sendoak diren materialak erabiltzen ditugu iraupen luzeko makina bat ekoizteko. Gure danborraren egur txirgailuaren ezaugarriek segurtasuna eta erosotasuna azpimarratzen dituzte. Erabiltzeko seguruena ez den makina bat egiten ahalegintzen gara, baina exekutatu eta mantentzeko erraza ere bada.

birrintzeko ganbera

Danborraren egur txirbilgailuaren ganbera estalita dago segurtasunagatik eta estalkia hidraulikoen bidez erraz altxatzen da.. Horri esker, mantentze-lanak eta palak aldatzea erraza eta erosoa da.

danborra txip-aiztoa

Pala materiala H13 da. Zailagoa eta erresistentea da janzteari. Egurra moztu dezake eta bizitza luzeagoa du zorroztu behar baino lehen. Emaitza onenak lortzeko, pala zorroztu behar da bakoitzaren ondoren 1000 erabilera orduak.

arrabola

Txirgailuaren elikadura-arrabolaz egina dago 45# Mn altzairua. Altzairu aleazio honek urradura handia eta ziztada-indar zehatza ditu, txirbilgailuan kaltetzeko aukera murrizten lagunduz.

danbor chipper gorputza

Gorputzaren materiala karbono altzairu sendoa da - Q235. Horri esker, etengabe exekutatzen da lurreko oinarririk gabe.

elikadura-katearen garraiatzailea

Elikadura-katearen garraiatzaileak lehengaia uniformeki elikatzen du, tamaina edo forma edozein dela ere, blokeo arriskutsuak saihestea.

pantaila-sare

Pantailaren sarearen tamaina tamaina desberdinetarako pertsonalizatu daiteke azken produktuak eskakizun zehatzetara ekoizteko.

Drum Chippers Parametroak

MotaTC216TC218TC426TC428
Errotorearen diametroa (mm)650800650800
Ebaketa-gailuaren kantitatea (pieza)3 palak edo pertsonalizatuak3 palak edo pertsonalizatuak20-35 mailuak edo pertsonalizatuak20-35 mailuak edo pertsonalizatuak
Pantailaren tamainaPhi 50 edo pertsonalizatuaPhi 50 edo pertsonalizatuaPhi 60 edo pertsonalizatuaPhi 60 edo pertsonalizatua
Sarreraren tamaina (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Pala biraketa-abiadura (r/m)590650600650
Elikadura-tasa (m/min)3835-383838
Materialaren gehienezko diametroa (mm)220300240300
Egur txirbilaren luzera (mm)30-50 edo pertsonalizatua30-50 edo pertsonalizatua30-80 edo pertsonalizatua30-80 edo pertsonalizatua
Edukiera (t/h)3-66-108-1010-12
Potentzia nagusia (kw)55110110132
Elikadura motorra (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Deskargatzeko motorra (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Olio ponparen motorra (kw)1.51.51.51.5
Elikadura-garraiatzailearen luzera (mm)4000400040004000
Deskarga-garraiagailuaren luzera (mm)10000100001000010000
Pisua (t)4.578.210.4
Entrega1×40'GP1×40'GP1×40'HQ1×40'HQ

Drum Chippers Lanbide Bideoa

Egurra danborra prozesatzeko hondakin xafla.

Edukiera handiko danbor txirbilgailua egur adarrak prozesatzeko

Aholkuak Drum Chipper bat erostean

Zu hobeto zerbitzatzeko, mesedez, saiatu beheko informazioa ematen:

1) Zein da birrindu beharreko materiala? Egurra bada, nolako egurra?
2) Gogortasuna?
3) Hezetasun edukia?
4) Birrindu beharreko materialaren gehienezko diametroa?
5) Birrindu beharreko materialaren gehienezko luzera?
6) Beharrezko ekoizpen-ahalmena?
7) Beharrezko txip-tamaina?
8) Zertarako erabiliko dira egur txipak ? ( egur pelletak egitea? Biomasa zentraletarako? Etab)
9) Makinaren lan-lekua?
10) Jakinarazteko beharrezkoa iruditzen zaizun beste baldintza berezi bat?

Ondoren, eredu egokia gomendatuko dizugu zure benetako beharren arabera.

Hitz egin Aditu batekin