China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Certificado ISO9001

  • Maior capacidade e menor custo de pezas de desgaste
  • Amplia gama de aplicacións adecuadas
  • Funcionamento estable e fácil operación

Picadores de tambor- A guía para principiantes

trituradoras de tambor

Estás pensando en mercar trituradoras de tambor para a túa casa ou negocio? Se é así, primeiro quererás ler esta guía completa. Desde unha astilladora de tambor forestal ata unha astilladora de madeira estilo tambor industrial, hai todo tipo de trituradoras de tambor para axudarche a desfacerte da madeira non desexada. Incluso podes atopar unha astilladora de tambor móbil á venda! As posibilidades son, se podes pensar niso, podes atopalo. Pero como elixes o mellor?

Nesta guía, contarémosche todo o que podes querer saber sobre as fresadoras de tambor – cubriremos todo, desde como funcionan estas ferramentas ata onde podes mercar unha cando esteas listo. Mergullémonos!

Que é un Drum Chipper?

Antes de ir demasiado lonxe en profundidade sobre como funcionan as picadoras de tambor, abordemos a pregunta máis urxente – que son exactamente as picadoras de tambor?
As trituradoras de tambor son tipos específicos de trituradoras de madeira utilizadas para reducir a madeira (xeralmente grandes ramas de árbores, ramas, ou baúles) en astillas de madeira máis pequenas. Estes son moitas veces portátiles, coa posibilidade de montalos sobre rodas e bastidores que logo poden ser remolcados detrás dos tractores, furgonetas, ou camións.
Estas ferramentas úsanse comercialmente en plantas de pellets de madeira. Aquí, utilízanse para converter grandes anacos de madeira en astillas utilizables que despois poden ser procesadas aínda máis en cousas como taboleiros de partículas..
As trituradoras de tambor consisten nunha base, rolos de alimentación, rolos de coitelos, unha cinta transportadora, e un sistema hidráulico sinxelo. En xeral, o corpo principal está soldado nunha placa de aceiro de alta resistencia, cun xogo de dous a catro coitelos instalados en cada rolo.
Ademais das picadoras de tambor, podes mercar outros tipos de picadoras de madeira, tamén, incluíndo trituradoras de disco e rolos de alto par. A maioría das picadoras de tambor son picadoras de tambor eléctricas que funcionan cunha toma de forza, pero tamén hai algunhas picadoras de gas.

Como funciona unha trituradora de tambor?

Agora que sabes exactamente o que é unha picadora de tambor, aquí tes como usar un.
As trituradoras de madeira conteñen unha variedade de pezas, incluíndo un colar, considerar tamén aspectos relacionados coa saúde e a seguridade dos traballadores, unha picadora, e un colector (aínda que este último elemento pode ser opcional).
As picadoras de tambor teñen grandes, tambores accionados por motor. Estes tambores atraen material, a continuación, córtao ou tritura antes de dirixilo por un canal. Estas máquinas funcionan rapidamente, facéndoos idóneos para operacións comerciais, pero poden ser bastante ruidosos.
Tamén requiren unha operación coidadosa – o operador ten que cargar o equipo con coidado para evitar atascos e atascos.

Información sobre o tambor de astillador

Podes escoitar os chips de tambor chamados tambores de astilladores – non te confundas! Os dous son un e o mesmo.

As trituradoras de tambor son diferentes dos outros tipos de picadoras de madeira no seu funcionamento. Estes, de novo, consisten en grandes tambores de aceiro alimentados por motores. O tambor adoita montarse paralelo á tolva, xirando cara ao canal mentres corta o material en chips. A continuación, as lascas son expulsadas do canal de descarga.
O diámetro da madeira que pode manexar un tambor de astillador varía segundo o tamaño da máquina. A maioría pode manexar material de madeira que está entre nove e 24 polgadas de diámetro.
En tambores de trituradora convencionais, utilizarase o tambor como mecanismo de alimentación, tanto atravesando o material como desconchando. Tamén coñecido como chuck and duck chips, Estes tambores de trituradora poden ser algo arriscados de usar. O material cae tan rápido no tambor que é fácil para eles retroceder e ferir ao operador.
Na súa maior parte, as trituradoras de tambor alimentadas hidráulicamente substituíron agora a maioría das máquinas de alimentación convencional. Estes usan rodas hidráulicas para regular a taxa de alimentación, polo que non entra e sae tan rápido.

Chipper de tambor vs. Trituradora de discos

Como se mencionou anteriormente, Hai varios tipos principais de picadoras de madeira que podes mercar – trituradoras de tambor, trituradoras de discos, e rolos de alto par.
As trituradoras de tambor e disco adoitan ser os tipos máis comúns de fresadoras de madeira con diferenza. Ambos os tipos estiveron en uso durante moitos anos e teñen as súas propias vantaxes e desvantaxes.

Como funcionan as fresadoras de disco?

Xa vos contamos todo sobre como funcionan as picadoras de tambor – Aquí tes unha visión xeral rápida de como funcionan as picadoras de discos.

As picadoras de disco funcionan un pouco como as picadoras de tambor. A tecnoloxía é antiga, que se remonta a 1922. As rodas reversibles accionadas hidráulicamente atraen o material da tolva cara ao disco, que se monta perpendicularmente ao material. O disco xira e os coitelos da picadora de madeira cortan o material en chips.
Estes son despois descartados do tobogán mediante bridas que se colocan no tambor.
As trituradoras de disco normalmente poden manexar o diámetro do material 6 O prezo medio da máquina de pellets de madeira para unha matriz plana é de arredor 19 polgadas, aínda que hai trituradoras de grao industrial con discos que poden manexar material ata 160 polgadas de diámetro e requiren ata 5,000 potencia para operar! Estes tipos de picadoras de madeira úsanse a miúdo en ambientes industriais para producir cousas como taboleiros de partículas.

Que é mellor – Trituradora de discos o trituradora de tambor?

Nin unha astilladora de tambor nin unha de disco son mellores que as outras – todo depende dos teus obxectivos e prioridades cando esteas cortando madeira.
e partes da planta que foron consideradas residuos poden ser fonte de WP, as picadoras de discos non son tan eficientes como as de tambor. Usan máis enerxía e toman máis enerxía.
Trituradoras de discos, por outra banda, tenden a producir chips máis uniformes, especialmente cando se alimenta con materia prima de calidade. Isto fai que sexan ideais para empresas comerciais de coidado de árbores que teñen grandes volumes de madeira para tratar.
Porén, o problema das picadoras de disco é que a calidade non sempre é tan alta se se trata de materia prima que non é da mellor calidade.. e partes da planta que foron consideradas residuos poden ser fonte de WP, se comezas a alimentar ramas ou cimas máis pequenas, vai descubrir que as fichas non son de tamaño uniforme.
Polo tanto, as picadoras de tambor dominan cando se trata de tratar con ramas e pólas máis pequenas. Aínda que un madeireiro ou arbolista profesional pode querer unha picadora de discos de calidade comercial para limpar grandes anacos de restos no traballo., O propietario medio que queira limpar os restos das tormentas para usalos como mantillo no xardín irá moi ben cunha trituradora básica de tambor rotativo..
As picadoras de tambor poden ser lixeiramente máis seguras que as de disco, aínda que de novo, isto é sempre variable. A maioría das novas picadoras de tambor están equipadas con características de seguridade, como sistemas de alimentación reversibles. Isto permite que as picadoras de tambor de estilo máis recente manipulen materiais de gran diámetro (ata 20 polgadas) sen que o operador teña que preocuparse por ningún contragolpe ou descarga accidental de madeira.
Outro beneficio de usar chips de tambor en lugar de chips de disco é que son un pouco máis fáciles de manter. É máis fácil cambiar os coitelos nas picadoras de tambor (aínda que os coitelos poden ser bastante pesados, especialmente en algo así como unha máquina trituradora de tambor máis grande de 12 polgadas).
As trituradoras de tambor tenden a facer un traballo máis rápido na madeira recta, mentres que non son tan eficaces en ramas tortas ou retorcidas. As picadoras de disco tenden a ser máis compactas, mentres que as picadoras de tambor son máis lixeiras.
Entón, outros beneficios das picadoras de tambor inclúen:
● Ofrecen unha mellor enerxía de rotación e poden cortar unha franxa moito máis ampla que as trituradoras de disco
● Son máis compactos e moitas veces están feitos para ser máis duradeiros (e máis forte)
● Poden ser máis fáciles de atopar, especialmente se estás buscando unha máquina que sexa 12 polgadas ou máis grandes
En definitiva, decidir entre unha picadora de tambor ou de disco dependerá de novo do uso previsto para a máquina e do tipo de madeira que planeas cortar..

 

Picadores de tambor

Trituradoras de discos

Diferenzas estruturais

O tambor úsase como mecanismo de alimentación para tirar madeira nun conxunto de coitelos e despois descargar as lascas.

As rodas atraen o material da tolva cara ao disco; coitelos da picadora de madeira cortan o material en lascas e despois bótanos mediante bridas

Prom. Tamaño do material

Ata 24 polgadas

Ata 19 polgadas

Aplicación (Cando usar)

Ideal para madeira recta ou uso casual

Mellor para tortos, ramas retorcidas ou para arbolistas profesionais con grandes cantidades de restos

Maiores Beneficios

Máis compacto e duradeiro de fácil mantemento

Os coitelos son máis lixeiros e eficientes para traballos máis grandes

Preocupacións a ter en conta

Pode causar contragolpes na madeira torta

As fichas de madeira non sempre teñen un tamaño uniforme

Vantaxes das trituradoras de tambor

Cando estás a mercar unha picadora de tambor, podes estar a preguntar por que debes escoller este tipo de astillador sobre outros.
Hai varias vantaxes fundamentais que presentan as picadoras de tambor.
Para un, estas máquinas son capaces de cortar e esmagar materia prima moito mellor que outros tipos – a un ritmo superior ao 95% máis eficiencia, de feito. Poden manexar unha maior capacidade de madeira e son fáciles de manexar.
Non só iso, pero as picadoras de tambor adoitan ser fáciles de manter e están feitas cos mellores materiais.
Ademáis, a maioría das grandes empresas fabricantes de chips de tambor dirán que as chips de tambor producen chips de mellor calidade. As trituradoras de tambor producen virutas de madeira de tamaño máis uniforme, tanto pola súa lonxitude media como polo seu grosor. Teñen fraccións máis grandes de fichas aceptadas e fraccións máis pequenas de chips finos e pin chips. En xeral, a calidade é só mellor!

Que rápido xira un tambor Chipper?

Cando estás a operar unha picadora de tambor, é bo saber exactamente en que te estás metendo!
As trituradoras de tambor de madeira forestal xiran rapidamente coa velocidade determinada polo tamaño e a capacidade da súa máquina. Algúns xiran a un ritmo máximo de 540 RPMs (revolucións por minuto), mentres que outros poden acadar ata 3000 RPMs.
En xeral, 540 é a velocidade estándar da TDF para unha pequena picadora de madeira de tambor. Dito isto, Hai algunhas picadoras de tambor modernas que funcionan desde o eixe da toma de forza dun tractor que poden xirar máis rápido (arredor 1000 RPMs). É raro ver as RPM máis altas a menos que sexa moi caro, máquina comercial avanzada.
Como usar unha trituradora de madeira industrial?
Tanto se estás limpando un pouco de restos despois dunha tormenta como se traballas para unha empresa de arbolista profesional, é útil saber como usar unha picadora de madeira de tipo tambor industrial.
Unha picadora de madeira industrial pode ser un pouco máis complicada que unha básica, pero funcionan máis ou menos da mesma maneira. A trituradora debe colocarse nun terreo plano.

Unha picadora de madeira ten unha serie de coitelos que cortan a madeira en anacos pequenos mentres a introduces na tolva.. Alimente os membros, a tope primeiro, na tolva, soltando as ramas mentres os rolos as agarran. Algunhas picadoras de goteo teñen unha barra de alimentación mecánica xunto cunha parada rápida e control de alimentación inversa como características de seguridade.
Ao alimentar un membro máis curto, use unha rama máis longa para alimentalo. Inspeccione cada rama antes de alimentala para detectar pedras ou outros elementos que poidan danar os coitelos.
Unha vez que coloque unha rama na tolva, barras de rolos agarran os membros, trituralos, e despois fanse as virutas de madeira nun tambor de astillador horizontal antes de ser expulsadas dun canal de descarga. Deberás afiar as láminas regularmente, ou as lascas de madeira comezarán a parecerse máis a anacos que a lascas.
Siga sempre as directrices do fabricante para a seguridade e o funcionamento e use luvas resistentes mentres estea a traballar. É unha boa idea levar protección para os ollos e os oídos, tamén, xunto con roupa ceñida.

Pode unha astilladora de madeira triturar un corpo?

Esta é unha pregunta espantosa que pode vir á cabeza despois de ver películas como Fargo, no que o personaxe de Steve Buscemi é horrorosamente alimentado a través dunha picadora de madeira.
É unha imaxe escura, e francamente, un que probablemente non terás que preguntarche nunca! Porén, as picadoras de madeira poden esnaquizar facilmente un corpo. Os ósos non lles van ben contra as forzas de corte e torsión dunha picadora de madeira.
Oxalá, non estás pensando en asasinar a ninguén coa túa trituradora de madeira! E obviamente, nunca debes pasar a alguén pola túa picadora de madeira (temos que dicirche iso?). Porén, é importante comprender o poder desta máquina en relación co corpo humano, xa que serve de recordatorio importante – tes que ter coidado ao operalo!
De novo, siga sempre as recomendacións do fabricante para a seguridade e use lentes de seguridade, protección auditiva, e roupa que non quedará atrapada na máquina. As trituradoras de madeira son ferramentas útiles – pero non discriminan entre madeira e persoas!

Conclusión

Así que aí o tedes! Todo o que necesitas saber sobre as fresadoras de tambor para axudarche a tomar unha decisión informada cando compres – ou decide comezar un no traballo.
Hai todo tipo de máquinas para escoller, así que independentemente do teu orzamento, o tipo de traballo que estás intentando abordar, e as súas preferencias persoais, deberías poder atopar unha astilladora de tambor que se adapte ás túas necesidades.

Taichang Drum Wood Chippers Introduction

Taichang is a leading fabricante e provedor de trituradoras de tambor en China. Temos a nosa propia fábrica e os nosos produtos foron exportados a máis 100 países.

Deseñamos as nosas picadoras de tambor de forma que se adapten ás esixencias do cliente e funcionen segundo o estándar da industria. O noso equipo de deseñadores cualificados garante que cada produto, xa sexa compacto ou comercial, sexa altamente efectivo e ofreza o resultado desexado cun mínimo consumo de enerxía..

Características de Taichang Drum Chippers

A nosa picadora de tambor ten varias vantaxes sobre a nosa competencia. Usamos materiais de alta calidade e resistentes para producir unha máquina de longa duración. As características da nosa picadora de madeira de tambor enfatizan a seguridade e a comodidade. Esforzámonos por facer unha máquina que non só sexa a máis segura de usar, pero tamén fácil de executar e manter.

cámara de trituración

A cámara de trituración da trituradora de tambor está cuberta por seguridade e a tapa elévase facilmente mediante o sistema hidráulico. Isto fai que o mantemento e o cambio de láminas sexan fáciles e cómodos.

coitelo triturador de tambor

O material da folla é H13. É máis duro e resistente ao desgaste. Pode cortar madeira dura e ten unha vida útil máis longa antes de necesitar afiar. Para os mellores resultados, a folla debe ser afiada despois de cada 1000 horas de uso.

rolo

O rolo de alimentación da picadora de madeira está feito 45# Aceiro Mn. Esta aliaxe de aceiro ten unha forte abrasión e unha forza de mordida precisa, axudando a reducir a posibilidade de danos á astilladora.

corpo da trituradora de tambor

O material do corpo é de aceiro carbono forte - Q235. Isto permítelle funcionar de forma constante sen cimentación do chan.

transportador de cadea de alimentación

O transportador da cadea de alimentación alimenta a materia prima de forma uniforme, independentemente do tamaño ou forma, evitando bloqueos perigosos.

malla de pantalla

O tamaño da malla da pantalla pódese personalizar para diferentes tamaños para producir produtos finais segundo requisitos específicos.

Parámetros de trituradoras de tambor

TipoTC216TC218TC426TC428
Diámetro do rotor (mm)650800650800
Cantidade do dispositivo de corte (peza)3 láminas ou personalizadas3 láminas ou personalizadas20-35 martelos ou personalizados20-35 martelos ou personalizados
Tamaño da pantallaPhi 50 ou personalizadoPhi 50 ou personalizadoPhi 60 ou personalizadoPhi 60 ou personalizado
Tamaño de entrada (mm)540× 240680×3101250× 2501250×310
Velocidade de rotación da lámina (r/m)590650600650
Velocidade de alimentación (m/min)3835-383838
Diámetro máximo do material (mm)220300240300
Lonxitude de viruta de madeira (mm)30-50 ou personalizado30-50 ou personalizado30-80 ou personalizado30-80 ou personalizado
Capacidade (t/h)3-66-108-1010-12
Potencia principal (kw)55110110132
Motor de alimentación (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Motor de descarga (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Motor da bomba de aceite (kw)1.51.51.51.5
Lonxitude do transportador de alimentación (mm)4000400040004000
Lonxitude do transportador de descarga (mm)10000100001000010000
Peso (t)4.578.210.4
Entrega1×40'GP1×40'GP1×40'HQ1×40'HQ

Video de traballo de Drum Chippers

Trituradora de tambor de madeira para procesar chapa de residuos.

Picadora de tambor de alta capacidade para procesar ramas de madeira

Consellos á hora de mercar unha astilladora de tambor

Para atenderte mellor, por favor, intente proporcionar a seguinte información:

1) Cal é o material a esmagar? Se madeira, que tipo de madeira?
2) Dureza?
3) Contido de humidade?
4) Diámetro máximo do material a triturar?
5) Lonxitude máxima do material a triturar?
6) Capacidade de produción necesaria?
7) Tamaño de ficha requirido?
8) Para que se usarán as virutas de madeira ? ( elaboración de pellets de madeira? Para central de biomasa? Etc)
9) Lugar de traballo da máquina?
10) Outro requisito especial que creas necesario para facelo saber?

Entón recomendaremos o modelo axeitado en función das súas necesidades reais.

Fale cun experto