China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Certificiran ISO9001

  • Veći kapacitet i manji troškovi dijelova koji se troše
  • Širok raspon prikladnosti primjene
  • Stabilne performanse u radu i jednostavan rad

Bubnjevi drobilice- Vodič za početnike

bubanj chippers

Razmišljate li o kupnji bubnjeva za usitnjavanje za svoj dom ili poslovni prostor? Ako je tako, najprije ćete htjeti pročitati ovaj opsežni vodič. Od šumarske bubnjeve za sjeckanje drva do industrijskog bubnjastog stroja za drva, postoje sve vrste bubnjeva za usitnjavanje koji će vam pomoći da se riješite neželjenog drva. Na prodaju možete pronaći čak i mobilni bubanj za usitnjavanje! Šanse su, ako se možete sjetiti, možete ga pronaći. Ali kako odabrati najbolju?

U ovom vodiču, reći ćemo vam sve što biste mogli znati o bubnjevima – pokriti ćemo sve, od načina na koji ti alati funkcioniraju do mjesta gdje ga možete kupiti kada budete spremni. Zaronimo!

Što je Drum Chipper?

Prije nego odemo predaleko u dubinu o tome kako rade bubanj chippers, pozabavimo se najhitnijim pitanjem – što su zapravo bubanj chippers?
Bubnjevi drobilice su specifične vrste sjekača drva koje se koriste za smanjenje drva (obično velike grane drveća, grane, ili debla) u manje drvne sječke. Često su prijenosni, s mogućnošću postavljanja na kotače i okvire koji se potom mogu vući iza traktora, kombi vozila, ili kamione.
Ovi alati se komercijalno koriste u postrojenjima za proizvodnju drvenih peleta. Ovdje, koriste se za pretvaranje velikih komada drva u upotrebljivu sječku koja se zatim može još dalje obraditi u stvari poput iverice.
Bubanj chippers sastoje se od baze, valjci za hranjenje, valjci s noževima, trakasti transporter, i jednostavan hidraulički sustav. Općenito, glavno tijelo je zavareno u čeličnu ploču visoke čvrstoće, sa setom od dva do četiri noža instalirana na svakom valjku.
Pored bubnjeva za sjeckanje, možete kupiti i druge vrste sjekača drva, isto, uključujući diskove za usitnjavanje i valjke s visokim zakretnim momentom. Većina strojeva za usitnjavanje s bubnjem su električni bubnjevi za usitnjavanje koje pokreće PTO, ali postoje i neki sjeckalice na plin.

Kako radi bubanj za usitnjavanje?

Sada kada točno znate što je bubanj za drobljenje, evo kako ga koristiti.
Sjeckalice drva sadrže razne dijelove, uključujući ovratnik, lijevka, drobilica, i kantu za prikupljanje (iako ova posljednja stavka može biti neobavezna).
Bubanj chippers imaju velike, bubnjevi na motorni pogon. Ovi bubnjevi uvlače materijal, zatim ga izrežite ili usitnite prije nego što ga usmjerite kroz žlijeb. Ovi strojevi rade brzo, što ih čini idealnim za komercijalne operacije, ali mogu biti prilično glasni.
Također zahtijevaju pažljiv rad – operater mora pažljivo utovariti opremu kako bi izbjegao zastoje i začepljenja.

Informacije o bubnju za sjeckanje

Možda ćete čuti bubnjeve za drobljenje koje se nazivaju bubnjevi za sjeckanje – nemojte se zbuniti! To dvoje je jedno te isto.

Sjekači s bubnjem razlikuju se od drugih vrsta sjekača drva po načinu rada. Ove, opet, sastoje se od velikih čeličnih bubnjeva koje pokreću motori. Bubanj se nastoji postaviti paralelno s spremnikom, vrteći se prema žlijebu dok siječe materijal u komadiće. Čipovi se zatim izbacuju iz ispusnog žlijeba.
Promjer drva s kojim bubanj za usitnjavanje može podnijeti ovisi o veličini stroja. Većina se može nositi s drvenim materijalom koji je negdje između devet i 24 inča u promjeru.
U konvencionalnim bubnjevima za usitnjavanje, bubanj će se koristiti kao mehanizam za hranjenje, i provlačenje materijala i usitnjavanje. Također poznat kao chuck i duck chippers, ovi bubnjevi za sjeckanje mogu biti pomalo rizični za korištenje. Materijal se tako brzo spušta u bubanj da se lako mogu odbiti i ozlijediti operatera.
Najvećim dijelom, hidraulički hranjeni bubnjevi za usitnjavanje sada su zamijenili većinu strojeva s konvencionalnim napajanjem. Oni koriste hidraulične kotače za regulaciju brzine pomaka, tako da ne ulazi i ne izlazi tako brzo.

Drum Chipper vs. Skidač diskova

Kao što je ranije spomenuto, postoji nekoliko glavnih vrsta sjekača drva koje možete kupiti – bubanj chippers, disk sjeckalice, i valjci visokog momenta.
Sjekači s bubnjem i diskovi su daleko najčešći tipovi sjekača drva. Obje vrste su u upotrebi dugi niz godina i imaju svoje pluse i minuse.

Kako rade rezači diskova?

Već smo vam rekli sve o tome kako rade bubnjevi – evo kratkog pregleda kako rade sjekači diskova.

Disk drobilice rade pomalo kao bubanj. Tehnologija je stara, datira iz 1922. Reverzibilni kotači na hidraulički pogon izvlače materijal iz spremnika natrag prema disku, koji je montiran okomito na materijal. Disk se okreće, a noževi sjeckalice za drvo izrezuju materijal u komadiće.
Oni se zatim odbacuju iz žlijeba pomoću prirubnica koje su postavljene na bubanj.
Disk sjekači obično mogu podnijeti promjer materijala koji je 6 do 19 inča, iako postoje industrijski strojevi za usitnjavanje s diskovima koji mogu podnijeti materijal do 160 inča u promjeru i zahtijevaju do 5,000 konjskih snaga za rad! Ove vrste sjekača drva često se koriste u industrijskim okruženjima za proizvodnju stvari poput iverice.

Koje je bolje – Sjekač diska ili bubanj?

Ni bubanj za usitnjavanje ni disk za usitnjavanje nisu bolji od drugog – sve ovisi o vašim ciljevima i prioritetima kada cijepate drva.
Na primjer, sjekači s diskovima nisu tako učinkoviti kao s bubnjevima. Oni troše više energije i uzimaju više energije.
Disk drobilice, s druge strane, imaju tendenciju da proizvode čips koji je ujednačeniji, osobito kada se hrani kvalitetnom sirovinom. To ih čini idealnim za komercijalne tvrtke za njegu drveća koje imaju velike količine drva za rad.
Međutim, problem s diskovima za usitnjavanje je što kvaliteta nije uvijek tako visoka ako imate posla sa sirovinom koja nije najbolje kvalitete. Na primjer, ako počnete hraniti manje grane ili vrhove, ustanovit ćete da čips nije ujednačene veličine.
Stoga, bubanj chippers caruje kada se radi o manjim granama i grančicama. Dok profesionalni drvosječa ili drvosječa možda žele komercijalni stroj za usitnjavanje za čišćenje velikih komada otpada na poslu, prosječni vlasnik kuće koji želi očistiti ostatke oluje za korištenje kao malč u vrtu će se sasvim dobro snaći s osnovnim rotirajućim bubnjem..
Sjekači s bubnjem mogu biti malo sigurniji od sjeckalica s diskovima, iako opet, ovo je uvijek varijabilno. Većina novih strojeva za usitnjavanje s bubnjem opremljena je sigurnosnim značajkama kao što su reverzibilni sustavi dovoda. To omogućuje novijim bubnjevima za rukovanje materijalima velikog promjera (do 20 inča) a da se operater ne mora brinuti o povratnom udaru ili slučajnom izbacivanju drva.
Još jedna prednost korištenja bubanjskih sjekača umjesto diskastih je ta što ih je malo lakše održavati. Lakše je mijenjati noževe na bubnjevima (iako noževi mogu biti prilično teški, posebno na nečemu poput većeg stroja za usitnjavanje bubnja od 12 inča).
Sjekači s bubnjem imaju tendenciju da brže rade na ravnom drvu, dok nisu tako učinkoviti na krivim ili iskrivljenim granama. Disk drobilice imaju tendenciju da budu kompaktniji, dok su bubanj chippers lakši po težini.
Dakle, ostale prednosti bubnjeva za usitnjavanje uključuju:
● Nude bolju energiju rotacije i mogu rezati mnogo širi otkos od pločastih sjekača
● Kompaktniji su i često napravljeni da budu izdržljiviji (i jači)
● Lakše ih je pronaći, pogotovo ako tražite stroj koji je 12 inča ili veće
U konačnici, odluka između bubnja ili diska za usitnjavanje opet će se svoditi na vašu namjeravanu upotrebu za stroj i kakvu vrstu drva planirate usitnjavati.

 

Bubnjevi drobilice

Sjekači diskova

Strukturne razlike

Bubanj se koristi kao mehanizam za uvlačenje drva u set noževa, a zatim ispuštanje strugotine

Kotači izvlače materijal iz spremnika natrag prema disku; noževi sjeckalice za drvo izrezuju materijal na komadiće i zatim ih odbacuju prirubnicama

Prosj. Veličina materijala

Do 24 inča

Do 19 inča

Primjena (Kada koristiti)

Izvrsno za ravno drvo ili ležernu upotrebu

Najbolje za krivo, iskrivljene grane ili za profesionalne arboriste s velikim količinama krhotina

Najveće prednosti

Kompaktniji i izdržljiviji, lakši za održavanje

Noževi su lakši i učinkovitiji za veće poslove

Zabrinutost na umu

Može uzrokovati povratni udar na krivom drvu

Drvna sječka nije uvijek ujednačene veličine

Prednosti bubnjeva za usitnjavanje

Kada kupujete bubanj za drobljenje, možda se pitate zašto biste odabrali ovu vrstu drobilice u odnosu na druge.
Nekoliko je ključnih prednosti bubnjeva za usitnjavanje.
Za jednog, ovi strojevi mogu rezati i drobiti sirovinu mnogo bolje od drugih vrsta – po stopi većoj od 95% više učinkovitosti, zapravo. Mogu podnijeti veći kapacitet drva i jednostavni su za rukovanje.
Ne samo to, ali bubanj chippers obično je jednostavan za održavanje i izrađeni su od najboljih materijala.
U Dodatku, većina velikih tvrtki proizvođača bubnjeva za usitnjavanje će vam reći da bubanj chipper proizvodi kvalitetnije čips. Bubnjevi drobilice proizvode drvnu sječku ujednačenije veličine, kako u smislu njihove prosječne duljine tako i debljine. Imaju veće frakcije prihvaćenog čipsa i manje frakcije sitnih i pin čipsa. Sve u svemu, kvaliteta je samo bolja!

Koliko brzo se okreće bubanj Chipper?

Kada koristite bubanj za drobljenje, dobro je znati točno u što se upuštaš!
Šumarske bubnjeve za drva se brzo okreću brzinom koja je određena veličinom i kapacitetom vašeg stroja. Neki se vrte maksimalnom brzinom od 540 Broj okretaja u minuti (okretaja u minuti), dok drugi mogu postići do 3000 Broj okretaja u minuti.
Općenito, 540 je standardna brzina priključnog vratila za mali bubanj za drobljenje drva. To je rekao, postoje neki moderni bubnjevi za usitnjavanje koji rade s kardanskog vratila traktora koji se može brže okretati (oko 1000 Broj okretaja u minuti). Neuobičajeno je vidjeti veće okretaje, osim ako nije vrlo skupo, napredni komercijalni stroj.
Kako koristite industrijsku drobilicu drva?
Bilo da samo čistite malo otpada nakon oluje ili radite za profesionalnu tvrtku za arboriste, korisno je znati koristiti industrijsku drobilicu drva u stilu bubnja.
Industrijska sjeckalica za drva može biti malo kompliciranija od osnovne, ali djeluju manje-više na isti način. Sjeckalicu treba postaviti na ravno tlo.

Sjeckalica za drva ima niz noževa koji režu drvo na male komadiće dok ga unosite u spremnik. Nahranite udove, zadnjica-prva, u spremnik, puštajući grane dok ih valjci hvataju. Neki drpači za kapanje imaju mehaničku šipku za dovod zajedno s brzim zaustavljanjem i kontrolom povratnog dodavanja kao sigurnosne značajke.
Kod hranjenja kraćeg uda, koristite dužu granu za hranjenje. Pregledajte svaku granu prije nego što je hranite ima li kamenja ili drugih predmeta koji bi mogli oštetiti noževe.
Nakon što stavite granu u spremnik, roller šipke hvataju udove, samljeti ih, a zatim se drvna sječka izrađuje u vodoravnom bubnju za sjeckanje prije nego što se istisne iz ispusnog žlijeba. Oštrice ćete morati redovito oštriti, ili će drvena sječka početi više nalikovati na komade nego na sječku.
Uvijek slijedite smjernice proizvođača za sigurnost i rad i nosite teške rukavice dok radite. Dobra je ideja nositi zaštitu za oči i uši, isto, zajedno s pripijenom odjećom.

Može li drobilica usitniti tijelo?

Ovo je jezivo pitanje koje vam može pasti na pamet nakon gledanja filmova kao što je Fargo, u kojem se lik Stevea Buscemija užasno hrani kroz sjeckalicu za drva.
To je mračna slika, i iskreno, onaj koji se vjerojatno nikada nećete morati pitati! Međutim, sjekači drva mogu lako usitniti tijelo. Kosti se ne snalaze dobro protiv sila smicanja i torzije sjekača drva.
nadamo se, ne planiraš nikoga ubiti svojom sjeckalicom! I očito, nikad ne smijete nekoga provući kroz svoju sjeckalicu (moramo li vam to reći?). Još, važno je razumjeti snagu ovog stroja u odnosu na ljudsko tijelo jer služi kao važan podsjetnik – morate biti oprezni dok ga koristite!
Opet, uvijek slijedite preporuke proizvođača za sigurnost i nosite zaštitne naočale, zaštita sluha, i odjeću koja se neće zapeti u stroju. Sjekači drva su korisni alati – ali ne prave razliku između drva i ljudi!

Zaključak

Dakle, evo ga! Sve što trebate znati o bubnjevima kako biste lakše donijeli informiranu odluku pri kupnji – ili odlučite pokrenuti ga na poslu.
Postoje sve vrste strojeva koje možete izabrati, pa bez obzira na vaš budžet, vrstu posla kojim se pokušavate pozabaviti, i vaše osobne preferencije, trebali biste moći pronaći bubanj za usitnjavanje koji odgovara vašim potrebama.

Taichang bubanj za usitnjavanje drva Uvod

Taichang je vodeći proizvođač i dobavljač drobilica za bubnjeve u Kini. Imamo vlastitu tvornicu i naši proizvodi su izvezeni u preko 100 zemlje.

Dizajniramo naše bubnjeve za usitnjavanje na način da mogu odgovarati zahtjevima kupaca i raditi prema industrijskim standardima. Naš tim vještih dizajnera osigurava da svaki proizvod, bilo da je kompaktan ili komercijalan, bude vrlo učinkovit i daje željeni rezultat uz minimalnu potrošnju energije.

Značajke Taichang Drum Chippers

Naš bubanj za drobljenje drva ima nekoliko prednosti u odnosu na našu konkurenciju. Koristimo visokokvalitetne i jake materijale za proizvodnju dugotrajnog stroja. Značajke našeg bubnjastog stroja za usitnjavanje drva naglašavaju sigurnost i praktičnost. Nastojimo napraviti stroj koji je ne samo najsigurniji za korištenje, ali i jednostavan za pokretanje i održavanje.

komora za drobljenje

Komora za drobljenje bubnja za drobljenje drva pokrivena je radi sigurnosti, a poklopac se lako podiže hidraulikom. To čini održavanje i promjenu noževa lakim i praktičnim.

bubanj chipper nož

Materijal oštrice je H13. Tvrđi je i otporan na habanje. Može rezati tvrdo drvo i ima duži vijek trajanja prije nego što je potrebno oštrenje. Za najbolje rezultate, oštricu treba naoštriti nakon svake 1000 sati korištenja.

valjak

Valjak za dovod drobilice drva je napravljen od 45# Mn čelik. Ova legura čelika ima jaku abraziju i preciznu snagu zagriza, pomaže u smanjenju mogućnosti oštećenja sjeckalice.

tijelo drobilice bubnja

Materijal kućišta je jak ugljični čelik – Q235. To mu omogućuje stabilan rad bez temelja na zemlji.

lančani transporter za napajanje

Lančani transporter za napajanje ravnomjerno hrani sirovinu, bez obzira na veličinu ili oblik, sprječavanje opasnih blokada.

zaslonska mreža

Veličina mreže sita može se prilagoditi različitim veličinama za proizvodnju krajnjih proizvoda prema specifičnim zahtjevima.

Parametri bubnjeva

TipTC216TC218TC426TC428
Promjer rotora (mm)650800650800
Količina uređaja za rezanje (komad)3 oštrice ili prilagođene3 oštrice ili prilagođene20-35 čekići ili prilagođeni20-35 čekići ili prilagođeni
Veličina ekranaPhi 50 ili prilagođenoPhi 50 ili prilagođenoPhi 60 ili prilagođenoPhi 60 ili prilagođeno
Veličina unosa (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Brzina rotacije oštrice (r/m)590650600650
Stopa hranjenja (m/min)3835-383838
Maksimalni promjer materijala (mm)220300240300
Dužina drvne sječke (mm)30-50 ili prilagođeno30-50 ili prilagođeno30-80 ili prilagođeno30-80 ili prilagođeno
Kapacitet (t/h)3-66-108-1010-12
Glavna moć (kw)55110110132
Motor za hranjenje (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Motor za pražnjenje (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Motor pumpe za ulje (kw)1.51.51.51.5
Dužina transportne trake za hranjenje (mm)4000400040004000
Dužina ispusnog transportera (mm)10000100001000010000
Težina (t)4.578.210.4
Dostava1×40’GP1×40’GP1×40’HQ1×40’HQ

Radni video s bubnjevima

Drveni bubanj za obradu otpada od furnira.

Sjeckalica s bubnjem velikog kapaciteta za obradu grana drveta

Savjeti pri kupnji bubnjeva

Kako bi vam bolje služili, pokušajte dati dolje navedene podatke:

1) Koji je materijal koji se drobi? Ako drvo, kakvo drvo?
2) Tvrdoća?
3) Sadržaj vlage?
4) Maksimalni promjer materijala koji se drobi?
5) Maksimalna duljina materijala koji se drobi?
6) Potreban proizvodni kapacitet?
7) Potrebna veličina čipsa?
8) Za što će se koristiti drvena sječka ? ( izrada drvenih peleta? Za elektranu na biomasu? itd)
9) Radno mjesto stroja?
10) Drugi posebni zahtjev za koji smatrate potrebnim da me obavijestite?

Tada ćemo preporučiti odgovarajući model na temelju vaših stvarnih potreba.

Razgovarajte sa stručnjakom