China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Ċertifikat ISO9001

  • Kapaċità ogħla u inqas spejjeż tal-partijiet tal-ilbies
  • Firxa wiesgħa ta 'adegwatezza għall-applikazzjoni
  • Prestazzjoni ta 'tħaddim stabbli u tħaddim faċli

Drum Chippers- Il-Gwida tal-Bidu

ċipep tanbur

Qed taħseb biex tixtri drum chippers għad-dar jew in-negozju tiegħek? Jekk iva, l-ewwel trid taqra din il-gwida komprensiva. Minn chipper tanbur tal-injam tal-forestrija għal chipper tal-injam stil tanbur industrijali, hemm kull tip ta 'ċippijiet tanbur hemmhekk biex jgħinuk teħles mill-injam mhux mixtieq. Tista 'anki ssib chipper tanbur mobbli għall-bejgħ! Ċansijiet huma, jekk inti tista 'taħseb dwarha, tista ssibha. Imma kif tagħżel l-aħjar waħda?

F'din il-gwida, aħna ser ngħidulek dak kollu li tista 'tixtieq tkun taf dwar drum chippers – se nkopru kollox minn kif jaħdmu dawn l-għodod sa fejn tista’ tixtri waħda meta tkun lest. Ejja ngħaddu!

X'inhu Drum Chipper?

Qabel ma mmorru wisq fil-fond dwar kif jaħdmu l-chippers tat-tanbur, ejja nindirizzaw l-iktar mistoqsija urġenti – x'inhuma eżattament drum chippers?
Chippers tanbur huma tipi speċifiċi ta 'chippers injam użati biex jitnaqqas l-injam (riġlejn is-siġar ġeneralment kbar, fergħat, jew bagolli) f'ċipep iżgħar. Dawn huma spiss portabbli, bil-kapaċità li jintramaw fuq roti u frejms li mbagħad jistgħu jiġu rmunkati wara tratturi, vannijiet, jew trakkijiet.
Dawn l-għodod jintużaw kummerċjalment f'impjanti tal-pellets tal-injam. Hawn, jintużaw biex jibdlu biċċiet kbar ta’ injam f’laqx li jistgħu jintużaw li mbagħad jistgħu jiġu pproċessati saħansitra aktar f’affarijiet bħal particle boards.
Drum chippers jikkonsistu minn bażi, rombli tat-tmigħ, rombli tas-skieken, conveyor belt, u sistema idrawlika sempliċi. Ġeneralment, il-korp prinċipali huwa wweldjat fi pjanċa tal-azzar b'saħħa għolja, b'sett ta 'żewġ sa erba' skieken installati fuq kull romblu.
Minbarra drum chippers, tista 'tixtri tipi oħra ta' chippers tal-injam, wisq, inklużi disk chippers u rombli ta 'torque għoli. Il-biċċa l-kbira taċ-ċippijiet tanbur huma ċippijiet tan-tanbur elettriċi li huma mħaddma minn PTO, iżda hemm xi chippers li jaħdmu bil-gass hemmhekk ukoll.

Kif jaħdem Drum Chipper?

Issa li taf eżattament x'inhu drum chipper, hawn kif tuża waħda.
Iċ-chippers tal-injam fihom varjetà ta 'partijiet, inkluż kullar, delu, chipper, u bin tal-ġbir (għalkemm dan l-aħħar oġġett jista' jkun fakultattiv).
Chippers tanbur għandhom kbar, tnabar imħaddma bil-mutur. Dawn it-tnabar jiġbdu fil-materjal, imbagħad aqtagħha jew qatgħetha qabel ma tidderieġiha minn ċotot. Dawn il-magni jaħdmu malajr, jagħmluhom ideali għal operazzjonijiet kummerċjali, iżda jistgħu jkunu pjuttost qawwija.
Huma jeħtieġu wkoll tħaddim bir-reqqa – l-operatur irid jgħabbi t-tagħmir bil-ħsieb sabiex jevita ġamm u imblukkar.

Informazzjoni dwar Chipper Drum

Tista 'tisma' drum chippers imsejħa chipper drums – titħawwadx! It-tnejn huma wieħed u l-istess.

Iċ-chippers tad-drum huma differenti minn tipi oħra ta 'chippers tal-injam fil-mod kif joperaw. Dawn, mill-ġdid, jikkonsistu fi tnabar tal-azzar kbar li jaħdmu b'muturi. It-tanbur għandu tendenza li jiġi mmuntat parallel mad-delu, iddur lejn iċ-ċolu hekk kif jaqta’ l-materjal f’ċipep. Iċ-ċipep imbagħad jiġu mbuttati 'l barra mill-ċollo tal-ħruġ.
Id-dijametru ta 'l-injam li ċipper drum jista' jimmaniġġja jvarja skond id-daqs tal-magna. Ħafna jistgħu jimmaniġġjaw materjal ta 'l-injam li huwa kullimkien bejn disa' u 24 pulzieri fid-dijametru.
Fi tnabar taċ-chipper konvenzjonali, it-tanbur se jintuża bħala l-mekkaniżmu tat-tmigħ, kemm tiġbed il-materjal minn ġewwa kif ukoll tixlifha. Magħruf ukoll bħala chuck u duck chippers, dawn it-tnabar taċ-chipper jistgħu jkunu kemmxejn riskjużi biex jintużaw. Il-materjal jitwaqqa' daqshekk malajr fit-tanbur li huwa faċli għalihom li jagħtu daqqa lura u jweġġgħu lill-operatur.
Fil-parti l-kbira, iċ-chippers tat-tanbur alimentati b'mod idrawliku issa ħadu post il-biċċa l-kbira tal-magni mitmugħa b'mod konvenzjonali. Dawn jużaw roti idrawliċi biex jirregolaw ir-rata tal-għalf, għalhekk mhux qed jidħol u joħroġ malajr.

Drum Chipper Vs. Disc Chipper

Kif issemma qabel, hemm diversi tipi ewlenin ta 'chippers tal-injam li tista' tixtri – ċipep tanbur, Chippers tad-diska, u rombli tat-torque għoli.
Chippers tanbur u diska għandhom tendenza li jkunu l-aktar tipi komuni ta 'chippers tal-injam bil-bosta. Iż-żewġ tipi ilhom jintużaw għal ħafna snin u għandhom il-vantaġġi u l-iżvantaġġi tagħhom stess.

Kif Jaħdmu Disc Chippers?

Aħna diġà qallek kollha dwar kif jaħdmu drum chippers – hawn ħarsa ġenerali ta 'malajr ta' kif joperaw id-disk chippers.

Iċ-chippers tad-diska jaħdmu daqsxejn bħall-chippers tat-tanbur. It-teknoloġija hija antika, li tmur lura għal 1922. Roti riversibbli li jaħdmu b'mod idrawliku jiġbdu materjal mid-delu lura lejn id-diska, li huwa mmuntat perpendikulari mal-materjal. Id-diska ddur u s-skieken taċ-chipper tal-injam jaqtgħu l-materjal f'ċipep.
Dawn imbagħad jintremew miċ-ċolu permezz ta' flanġijiet li jitqiegħdu fuq it-tanbur.
Diska chippers normalment jistgħu jimmaniġġjaw dijametru materjal jiġifieri 6 biex 19 pulzieri, għalkemm hemm chippers ta 'grad industrijali b'diski li jistgħu jimmaniġġjaw materjal sa 160 pulzieri fid-dijametru u jeħtieġu sa 5,000 horsepower biex topera! Dawn it-tipi ta 'chippers tal-injam spiss jintużaw f'ambjenti industrijali biex jipproduċu affarijiet bħal particleboard.

Liema hija Aħjar – Disc Chipper jew Drum Chipper?

La drum chipper u lanqas disk chipper mhu aħjar mill-ieħor – kollox jiddependi fuq il-miri u l-prijoritajiet tiegħek meta tkun qed taqbad l-injam.
u partijiet mill-impjant li tqiesu bħala skart jistgħu jkunu sors ta’ WP, iċ-chippers tad-diska mhumiex effiċjenti daqs iċ-chippers tat-tanbur. Huma jużaw aktar enerġija u jieħdu aktar qawwa.
Chippers tad-diska, minn naha l-ohra, għandhom it-tendenza li jipproduċu ċipep li huma aktar uniformi, partikolarment meta mitmugħa b'materja prima ta 'kwalità. Dan jagħmilhom ideali għal kumpaniji kummerċjali tal-kura tas-siġar li għandhom volumi kbar ta 'injam biex jittrattaw.
Madankollu, il-problema bil-chippers tad-diska hija li l-kwalità mhix dejjem għolja jekk qed tittratta ma 'materja prima li mhix l-aħjar kwalità. u partijiet mill-impjant li tqiesu bħala skart jistgħu jkunu sors ta’ WP, jekk tibda tmigħ friegħi jew uċuħ iżgħar, int ser issib li ċ-ċipep mhumiex uniformi fid-daqs.
Għalhekk, iċ-ċilindri tat-tanbur jirrenjaw supremi meta jiġu biex jittrattaw fergħat u friegħi iżgħar. Filwaqt li logger jew arborist professjonali jista 'jkun irid chipper tad-diska ta' grad kummerċjali għat-tindif ta 'biċċiet kbar ta' debris fuq ix-xogħol, is-sid tad-dar medju li jixtieq inaddaf id-debris tal-maltemp għall-użu bħala mulch fil-ġnien se jagħmel tajjeb b'chipper bażiku ta 'tanbur li jdur minflok.
Iċ-chippers tad-drum jistgħu jkunu kemxejn aktar sikuri minn iċ-chippers tad-diska, għalkemm għal darb'oħra, dan huwa dejjem varjabbli. Il-biċċa l-kbira ta 'ċippijiet tanbur ġodda huma mgħammra b'karatteristiċi ta' sikurezza bħal sistemi ta 'għalf riversibbli. Dan jippermetti chips tanbur ta 'stil aktar ġdid biex jimmaniġġjaw materjali ta' dijametru kbir (sa 20 pulzieri) mingħajr ma l-operatur ikollu għalfejn jinkwieta dwar xi kickback jew ħruġ aċċidentali tal-injam.
Benefiċċju ieħor ta 'l-użu ta' drum chippers minflok disk chippers huwa li huma kemmxejn aktar faċli biex jinżammu. Huwa aktar faċli li tbiddel is-skieken fuq iċ-ċippijiet tat-tanbur (għalkemm is-skieken jistgħu jkunu pjuttost tqal, speċjalment fuq xi ħaġa bħal magna taċ-chipper tanbur akbar ta '12-il pulzier).
Drum chippers għandhom tendenza li jagħmlu xogħol aktar mgħaġġel fuq injam dritta, filwaqt li mhumiex daqshekk effiċjenti fuq fergħat mgħawweġ jew imdawwar. Iċ-chippers tad-diska għandhom tendenza li jkunu aktar kompatti, filwaqt li ċ-ċippijiet tat-tanbur huma eħfef fil-piż.
Allura benefiċċji oħra ta 'ċippijiet tanbur jinkludu:
● Huma joffru enerġija rotazzjonali aħjar u jistgħu jaqtgħu firxa ferm usa 'minn iċ-chippers tad-diska
● Huma aktar kompatti u ħafna drabi magħmula biex ikunu aktar durabbli (u aktar b'saħħitha)
● Jistgħu jkunu aktar faċli biex issibhom, speċjalment jekk inti qiegħed tfittex għal magna li hija 12 pulzieri jew akbar
Fl-aħħar mill-aħħar, tiddeċiedi bejn ċilindru jew diska se terġa 'tiġi għall-użu intiż tiegħek għall-magna u x'tip ta' injam qed tippjana li tqatta'.

 

Drum Chippers

Diska Chippers

Differenzi Strutturali

It-tanbur jintuża bħala mekkaniżmu ta 'tmigħ biex jiġbed l-injam f'sett ta' skieken u mbagħad joħroġ iċ-ċipep

Ir-roti jiġbdu materjal mid-delu lura lejn id-diska; skieken tal-chipper tal-injam qatgħu l-materjal f'ċipep u mbagħad armihom bil-flanġijiet

Medja. Daqs tal-Materjal

Sa 24 pulzieri

Sa 19 pulzieri

Applikazzjoni (Meta tuża)

Kbira għal injam dritta jew użu każwali

L-aħjar għal mgħawweġ, fergħat kontorti jew għal arboristi professjonali b'ammonti kbar ta 'debris

L-akbar Benefiċċji

Aktar kompatt u durabbli faċli biex tinżamm

Skieken huma eħfef u aktar effiċjenti għal impjiegi akbar

Tħassib ta' Nota

Jista 'jikkawża kickback fuq injam mgħawweġ

Iċ-ċipep tal-injam mhux dejjem huma daqs uniformi

Vantaġġi ta 'Drum Chippers

Meta tkun qed tixtri għal drum chipper, inti tista 'tistaqsi għaliex inti għandek tagħżel dan it-tip ta' chipper fuq oħrajn.
Hemm diversi vantaġġi ewlenin maħluqa minn drum chippers.
Għal wieħed, dawn il-magni huma kapaċi jaqtgħu u jfarrak il-materja prima ħafna aħjar minn tipi oħra – b'rata ta' aktar minn 95% aktar effiċjenza, fil-fatt. Jistgħu jimmaniġġjaw kapaċità ogħla ta 'injam u huma faċli biex joperaw.
Mhux hekk biss, iżda ċ-chippers tat-tanbur għandhom tendenza li jkunu faċli biex jinżammu u huma magħmula mill-aqwa materjali.
Barra minn hekk, il-biċċa l-kbira tal-kumpaniji kbar tal-fabbrikant tal-chipper tanbur jgħidulek li ċ-ċipep tat-tanbur jipproduċu ċipep ta 'kwalità aħjar. Drum chippers jipproduċu ċipep tal-injam li huma aktar uniformi fid-daqs, kemm f'termini tat-tul medju u l-ħxuna tagħhom. Huma għandhom frazzjonijiet akbar ta 'ċipep aċċettati u frazzjonijiet iżgħar ta' multi u ċipep tal-brilli. B'mod ġenerali, il-kwalità hija biss aħjar!

Kif Fast Does a Chipper Drum Spin?

Meta tkun qed topera drum chipper, tajjeb li tkun taf eżattament f’xiex qed tidħol lilek innifsek!
Iċ-ċippijiet tat-tanbur tal-injam tal-forestrija jduru malajr bir-rata tal-veloċità determinata mid-daqs u l-kapaċità tal-magna tiegħek. Xi spin b'rata massima ta ' 540 RPMs (dawriet kull minuta), filwaqt li oħrajn jistgħu jiksbu sa 3000 RPMs.
Ġeneralment, 540 hija l-veloċità standard tal-PTO għal chipper tal-injam tanbur żgħir. Hekk qal, hemm xi chips tanbur moderni li jitħaddmu mix-xaft PTO ta 'trattur li jista' jdur aktar malajr (madwar 1000 RPMs). Mhux komuni li tara l-RPMs ogħla sakemm ma jkunx għali ħafna, magna kummerċjali avvanzata.
Kif tuża Chipper tal-Injam Industrijali?
Kemm jekk qed tnaddaf ftit debris wara maltempata jew jekk taħdem għal kumpanija professjonali tal-arborist, huwa ta 'għajnuna li tkun taf kif tuża chipper tal-injam ta' stil ta 'tanbur industrijali.
Chipper tal-injam industrijali jista 'jkun daqsxejn aktar ikkumplikat minn wieħed bażiku, iżda joperaw bejn wieħed u ieħor bl-istess mod. Iċ-chipper għandu jitqiegħed fuq art livell.

Chipper tal-injam għandu serje ta 'skieken li jaqtgħu l-injam f'biċċiet żgħar hekk kif tgħaddih fid-delu. Għalf ir-riġlejn, butt-ewwel, fid-delu, tirrilaxxa l-fergħat hekk kif ir-rombli jaqbduhom. Xi chippers tat-taqtir għandhom bar ta 'l-għalf mekkaniku flimkien ma' waqfien ta 'malajr u kontroll ta' l-għalf b'lura bħala karatteristiċi ta 'sigurtà.
Meta tmigħ riġlejn iqsar, uża fergħa itwal biex tmigħha. Spezzjona kull fergħa qabel ma tmigħha għal ġebel jew oġġetti oħra li jistgħu jagħmlu ħsara lis-skieken.
Ladarba tpoġġi fergħa fid-delu, roller bars jaqbdu r-riġlejn, itħanhom, u mbagħad iċ-ċipep tal-injam huma magħmula f'tanbur taċ-chipper orizzontali qabel ma jiġu sfurzati barra minn skariku. Ikollok bżonn li tiffoka x-xfafar regolarment, jew iċ-ċipep tal-injam se jibdew jidhru aktar qishom biċċiet milli ċipep.
Dejjem segwi l-linji gwida tal-manifattur għas-sigurtà u l-operat u ilbes ingwanti heavy-duty waqt li tkun qed taħdem. Hija idea tajba li tilbes protezzjoni għall-għajnejn u l-widnejn, wisq, flimkien ma’ ħwejjeġ tajbin.

Jista 'Chipper tal-Injam iqatta' Korp?

Din hija mistoqsija makabra li tista’ tiġi f’moħħna wara li tara films bħal Fargo, li fiha l-karattru ta’ Steve Buscemi jiġi mitmugħ b’mod orribbli permezz ta’ wood chipper.
Hija stampa skura, u franchement, waħda li probabilment qatt ma jkollok għalfejn tistaqsi lilek innifsek! Madankollu, injam chippers jistgħu faċilment shred korp. L-għadam ma jmurx tajjeb kontra l-forzi ta 'shearing u torsjoni ta' chipper tal-injam.
Nisperaw, m'intix qed tippjana li toqtol lil xi ħadd biċ-chipper tal-injam tiegħek! U ovvjament, qatt m'għandek tpoġġi lil xi ħadd minn ġol-chipper tal-injam tiegħek (għandna ngħidulek li?). Madankollu, huwa importanti li tifhem il-qawwa ta 'din il-magna fir-rigward tal-ġisem tal-bniedem peress li sservi bħala tfakkira importanti – trid toqgħod attent waqt li tħaddem!
Għal darb'oħra, dejjem segwi r-rakkomandazzjonijiet tal-manifattur għas-sigurtà u ilbes gogils tas-sigurtà, protezzjoni tas-smigħ, u ħwejjeġ li ma jinqabdux fil-magna. Iċ-chippers tal-injam huma għodda utli – imma ma jiddiskriminawx bejn l-injam u n-nies!

Konklużjoni

Allura hemm għandek! Dak kollu li għandek bżonn tkun taf dwar drum chippers biex jgħinek tieħu deċiżjoni infurmata meta tixtri – jew tiddeċiedi li tibda waħda fuq ix-xogħol.
Hemm kull tip ta 'magni hemmhekk minn fejn jagħżlu, hekk irrispettivament mill-baġit tiegħek, it-tip ta’ xogħol li qed tipprova tindirizza, u l-preferenzi personali tiegħek, għandek tkun tista 'ssib drum chipper li taqdi l-bżonnijiet tiegħek.

Taichang Drum Wood Chippers Introduzzjoni

Taichang huwa ewlieni drum chippers manifattur u fornitur fiċ-Ċina. Għandna l-fabbrika tagħna stess u l-prodotti tagħna ġew esportati għal fuq 100 pajjiżi.

Aħna niddisinjaw iċ-ċippijiet tat-tanbur tagħna b'mod li jkun kapaċi jaqbel mal-ħtieġa tal-klijent u jaħdem skont l-istandard tal-industrija. It-tim tagħna ta 'disinjaturi tas-sengħa jiżgura li kull prodott kemm jekk kompatt jew kummerċjali huwa effettiv ħafna u jagħti r-riżultat mixtieq b'konsum minimu ta' enerġija..

Taichang Drum Chippers Karatteristiċi

Il-chipper tal-injam tanbur tagħna għandu diversi vantaġġi fuq il-kompetizzjoni tagħna. Aħna nużaw materjali ta 'kwalità għolja u b'saħħithom biex nipproduċu magna fit-tul. Il-karatteristiċi tal-chipper tal-injam tanbur tagħna jenfasizzaw is-sigurtà u l-konvenjenza. Aħna nistinkaw biex nagħmlu magna li mhix biss l-aktar sigura biex tużah, iżda wkoll faċli biex titmexxa u tinżamm.

kamra tat-tgħaffiġ

Il-kamra tat-tgħaffiġ tal-chipper tal-injam tanbur hija mgħottija għas-sigurtà u l-għata tgħolli faċilment bl-idrawlika. Dan jagħmel il-manutenzjoni u l-bdil tax-xfafar faċli u konvenjenti.

sikkina tanbur chipper

Il-materjal tax-xafra huwa H13. Huwa aktar diffiċli u reżistenti għall-ilbies. Jista 'jaqta' l-injam iebes u għandu ħajja ta 'servizz itwal qabel ma jkollu bżonn sann. Għall-aħjar riżultati, ix-xafra għandha tkun inċiżiva wara kull 1000 sigħat ta' użu.

romblu

Ir-romblu tal-għalf tal-chipper tal-injam huwa magħmul minn 45# Azzar Mn. Din il-liga ta 'l-azzar għandha brix qawwi u forza ta' gidma preċiża, jgħin biex jitnaqqas iċ-ċans ta 'ħsara liċ-chipper.

korp tanbur chipper

Il-materjal tal-ġisem huwa azzar tal-karbonju b'saħħtu - Q235. Dan jippermettilha taħdem b'mod stabbli mingħajr pedament ta 'l-art.

conveyor tal-katina tal-għalf

Il-conveyor tal-katina tal-għalf jitma 'l-materja prima b'mod ugwali, irrispettivament mid-daqs jew il-forma, jipprevjenu ostakoli perikolużi.

malji tal-iskrin

Id-daqs tal-malji tal-iskrin jista 'jiġi personalizzat għal daqsijiet differenti biex jipproduċu prodotti finali għal rekwiżiti speċifiċi.

Parametri tad-Drum Chippers

TipTC216TC218TC426TC428
Dijametru tar-rotor (mm)650800650800
Kwantità tal-apparat tat-tqattigħ (biċċa)3 xfafar jew personalizzati3 xfafar jew personalizzati20-35 imrietel jew personalizzati20-35 imrietel jew personalizzati
Daqs tal-iskrinPhi 50 jew personalizzatiPhi 50 jew personalizzatiPhi 60 jew personalizzatiPhi 60 jew personalizzati
Daqs tad-dħul (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Veloċità rotazzjonali tax-xafra (r/m)590650600650
Rata ta' tmigħ (m/min)3835-383838
Dijametru massimu tal-materjal (mm)220300240300
Tul taċ-ċippa tal-injam (mm)30-50 jew personalizzati30-50 jew personalizzati30-80 jew personalizzati30-80 jew personalizzati
Kapaċità (t/h)3-66-108-1010-12
Qawwa ewlenija (kw)55110110132
Bil-mutur tat-tmigħ (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Mutur li jarmi (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Mutur tal-pompa taż-żejt (kw)1.51.51.51.5
Tul tal-conveyor tal-għalf (mm)4000400040004000
Tul tal-conveyor tal-iskarika (mm)10000100001000010000
Piż (t)4.578.210.4
Kunsinna1×40'GP1×40'GP1×40'HQ1×40'HQ

Drum Chippers Ħidma Video

Fuljetta tal-iskart tal-ipproċessar tal-chipper tanbur tal-injam.

Fergħat tal-injam tal-ipproċessar tan-chipper tanbur ta 'kapaċità għolja

Għajnuniet Meta Tixtri Drum Chipper

Sabiex naqdik aħjar, jekk jogħġbok ipprova agħti l-informazzjoni hawn taħt:

1) X'inhu l-materjal li għandu jiġi mgħaffeġ? Jekk l-injam, x'tip ta' injam?
2) Ebusija?
3) Kontenut ta' umdità?
4) Dijametru massimu tal-materjal li għandu jiġi mgħaffeġ?
5) Tul massimu tal-materjal li għandu jiġi mgħaffeġ?
6) Kapaċità ta' produzzjoni meħtieġa?
7) Daqs tal-laqx meħtieġ?
8) Għal xiex se jintużaw iċ-ċipep tal-injam ? ( jagħmlu gerbub tal-injam? Għal impjant tal-enerġija tal-bijomassa? Eċċ)
9) Post tax-xogħol tal-magna?
10) Rekwiżit speċjali ieħor li taħseb meħtieġ biex tgħarrafni?

Imbagħad aħna nirrakkomandaw mudell adattat ibbażat fuq il-bżonnijiet attwali tiegħek.

Kellem lil Espert