China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, ISO9001-sertifisert

  • Høyere kapasitet og mindre slitedelerkostnader
  • Bredt spekter av applikasjonsegnethet
  • Stabil løpsytelse og enkel betjening

Trommeflisere- Profesjonell pelletsmaskinprodusent og leverandør i Kina

trommelhuggere

Vurderer du å kjøpe flishuggere til hjemmet eller bedriften? Profesjonell pelletsmaskinprodusent og leverandør i Kina, du bør lese gjennom denne omfattende veiledningen først. Fra en trommelhogger for skogbruk til en flishugger i industriell trommelstil, det finnes alle slags trommelhoggere der ute for å hjelpe deg med å bli kvitt uønsket ved. Du kan til og med finne en mobil trommelhugger til salgs! Sjansen er, hvis du kan tenke deg det, du kan finne den. Men hvordan velger du den beste?

I denne veiledningen, vi forteller deg alt du kan ønske å vite om trommelhuggere – vi vil dekke alt fra hvordan disse verktøyene fungerer til hvor du kan kjøpe en når du er klar. La oss dykke inn!

Hva er en Drum Chipper?

Før vi går for langt i dybden om hvordan fatflismaskiner fungerer, la oss ta opp det mest presserende spørsmålet – hva er egentlig trommelhuggere?
Trommelhoggere er spesifikke typer flishuggere som brukes til å redusere ved (vanligvis store trelemmer, grener, eller kofferter) til mindre flis. Disse er ofte bærbare, med mulighet for å montere dem på hjul og rammer som deretter kan slepes bak traktorer, varebiler, eller lastebiler.
Disse verktøyene brukes kommersielt i trepelletsanlegg. Her, de brukes til å gjøre store trebiter om til brukbare flis som deretter kan bearbeides ytterligere til ting som sponplater.
Trommelhuggere består av en base, matevalser, knivruller, en båndtransportør, og et enkelt hydraulisk system. Som regel, hoveddelen er sveiset inn i en høyfast stålplate, med et sett med to til fire kniver installert på hver rulle.
I tillegg til trommelhoggere, du kan kjøpe andre typer flishuggere, også, inkludert skiveflisere og valser med høyt dreiemoment. De fleste trommelhoggere er elektriske trommelhoggere som drives av en kraftuttak, men det er noen gassdrevne flishuggere der ute også.

Hvordan fungerer en trommelhugger?

Nå som du vet nøyaktig hva en trommelhugger er, her er hvordan du bruker en.
Flishuggere inneholder en rekke deler, inkludert en krage, hopper, en flishugger, og en oppsamlingsbeholder (selv om dette siste elementet kan være valgfritt).
Trommelhuggere har store, motordrevne tromler. Disse trommene trekker inn materiale, kutt eller riv den deretter før du fører den ut i en renne. Disse maskinene fungerer raskt, gjør dem ideelle for kommersiell drift, men de kan være ganske høye.
De krever også forsiktig drift – operatøren må laste utstyret med omtanke for å unngå fastkjøring og blokkering.

Informasjon om flishuggetrommel

Du kan høre trommehuggere referert til som fliskuttere – ikke bli forvirret! De to er ett og det samme.

Trommelflismaskiner er forskjellige fra andre typer flishuggere i hvordan de fungerer. Disse, en gang til, består av store ståltromler drevet av motorer. Trommelen har en tendens til å være montert parallelt med beholderen, spinner mot rennen mens den kutter materialet til flis. Flisen drives deretter ut av utløpsrennen.
Diameteren på treet som en flishuggetrommel kan håndtere varierer avhengig av størrelsen på maskinen. De fleste kan håndtere tremateriale som er alt mellom ni og 24 tommer i diameter.
I konvensjonelle flishuggetromler, trommelen vil bli brukt som matemekanisme, både trekke materialet gjennom og chippe det. Også kjent som chuck og duck chippers, disse flishuggerne kan være noe risikabelt å bruke. Materialet slippes så raskt ned i trommelen at det er lett for dem å sparke tilbake og skade operatøren.
For det meste, hydraulisk matede trommelflismaskiner har nå erstattet de fleste konvensjonelt matede maskiner. Disse bruker hydrauliske hjul for å regulere matehastigheten, så det går ikke inn og ut like raskt.

Drum Chipper vs. Disc Chipper

Som nevnt tidligere, det er flere hovedtyper flishuggere du kan kjøpe – trommelhuggere, skiveflisere, og ruller med høyt dreiemoment.
Trommel- og skiveflismaskiner har en tendens til å være de desidert vanligste typene flishuggere. Begge typene har vært i bruk i mange år og har sine egne plusser og minuser.

Hvordan fungerer platebrikkere?

Vi har allerede fortalt deg alt om hvordan flishuggere fungerer – her er en rask oversikt over hvordan skiveflisere fungerer.

Skiveflisere fungerer litt som trommelhuggere. Teknologien er gammel, dateres tilbake til 1922. Vendbare hydraulisk drevne hjul trekker materiale fra beholderen tilbake mot skiven, som er montert vinkelrett på materialet. Skiven spinner og knivene til flishuggeren kutter materialet opp til flis.
Disse blir deretter kastet fra rennen ved hjelp av flenser som er plassert på trommelen.
Skiveflisere kan vanligvis håndtere materialdiameter dvs 6 til 19 tommer, selv om det finnes industrielle flishuggere med skiver som kan håndtere materiale opp til 160 tommer i diameter og krever opptil 5,000 hestekrefter til drift! Disse typer flishuggere brukes ofte i industrielle omgivelser for å produsere ting som sponplater.

Som er bedre – Skiveflishugger eller Drum Chipper?

Verken en trommelhogger eller en skivehogger er bedre enn den andre – alt avhenger av dine mål og prioriteringer når du hogger ved.
For eksempel, skivehuggere er ikke like effektive som trommelhoggere. De bruker mer energi og tar mer strøm.
Skiveflisere, på den andre siden, har en tendens til å produsere chips som er mer ensartede, spesielt når de mates med kvalitetsråvarer. Dette gjør dem ideelle for kommersielle trepleiebedrifter som har store mengder tre å håndtere.
derimot, problemet med skiveflisere er at kvaliteten ikke alltid er like høy hvis du har å gjøre med råmateriale som ikke er den beste kvaliteten. For eksempel, hvis du begynner å mate mindre greiner eller topper, du kommer til å oppdage at sjetongene ikke er jevne i størrelse.
Derfor, trommelhoggere regjerer når det gjelder å håndtere mindre greiner og kvister. Mens en profesjonell logger eller arborist kanskje vil ha en skivehugger av kommersiell kvalitet for å rydde opp store stykker avfall på jobben, den gjennomsnittlige huseier som ønsker å rydde opp stormavfall for bruk som mulch i hagen, vil klare seg fint med en grunnleggende roterende trommelflismaskin i stedet.
Trommelhuggere kan være litt sikrere enn skiveflismaskiner, dog igjen, dette er alltid variabelt. De fleste nye fatflismaskiner er utstyrt med sikkerhetsfunksjoner som reversible matesystemer. Dette gjør at trommelflismaskiner i nyere stil kan håndtere materialer med stor diameter (opp til 20 tommer) uten at operatøren trenger å bekymre seg for tilbakeslag eller utilsiktet utslipp av ved.
En annen fordel med å bruke trommelhoggere i stedet for skiveflismaskiner er at de er litt lettere å vedlikeholde. Det er lettere å bytte kniver på trommelhuggere (selv om knivene kan være ganske tunge, spesielt på noe som en større 12-tommers trommelflismaskin).
Fatflishuggere har en tendens til å gjøre arbeidet raskere på rett tre, mens de ikke er like effektive på skjeve eller forvridde greiner. Skiveflisere har en tendens til å være mer kompakte, mens trommelhuggere er lettere i vekt.
Så andre fordeler med trommelhuggere inkluderer:
● De gir bedre rotasjonsenergi og kan kutte et mye bredere skår enn skiveflismaskiner
● De er mer kompakte og ofte laget for å være mer holdbare (og sterkere)
● De kan være lettere å finne, spesielt hvis du leter etter en maskin som er 12 tommer eller større
Til syvende og sist, å velge mellom en trommel- eller skivehugger vil igjen avhenge av tiltenkt bruk for maskinen og hva slags tre du planlegger å flishugge.

 

Trommeflisere

Skivebrikkere

Strukturelle forskjeller

Trommelen brukes som en matemekanisme for å trekke tre inn i et sett med kniver og deretter slippe ut flisene

Hjul trekker materiale fra beholderen tilbake mot skiven; kniver fra flishuggeren skjærer materialet opp til flis og kast dem deretter med flenser

Gj.sn. Materialstørrelse

Opp til 24 tommer

Opp til 19 tommer

applikasjon (Når du skal bruke)

Flott for rett tre eller uformelt bruk

Best for skjeve, forvridde greiner eller for profesjonelle arborister med store mengder rusk

Største fordeler

Mer kompakt og slitesterk lett å vedlikeholde

Kniver er lettere og mer effektive for større jobber

Bekymringer å merke seg

Kan gi tilbakeslag på skjeve treverk

Flis er ikke alltid ensartet størrelse

Fordeler med trommelchippere

Når du handler etter en trommelhugger, du lurer kanskje på hvorfor du bør velge denne typen flishugger fremfor andre.
Det er flere viktige fordeler med trommelhuggere.
Det er flere fordeler med å kjøpe en pelletsmaskin med ringdyse, disse maskinene er i stand til å kutte og knuse råmateriale mye bedre enn andre typer – med en hastighet på mer enn 95% mer effektivitet, faktisk. De kan håndtere en høyere kapasitet på tre og er enkle å betjene.
Ikke bare det, men flishuggere pleier å være enkle å vedlikeholde og er laget av de beste materialene.
I tillegg, de fleste store trommelhuggerprodusenter vil fortelle deg at trommelflismaskiner produserer flis av bedre kvalitet. Trommelflismaskiner produserer flis som er mer jevn i størrelse, både når det gjelder deres gjennomsnittlige lengde og tykkelse. De har større fraksjoner av aksepterte spon og mindre fraksjoner av finstoff og pinnebrikker. Alt i alt, kvaliteten er bare bedre!

Hvor fort snurrer en flishuggetrommel?

Når du bruker en trommelhugger, det er godt å vite nøyaktig hva du går inn på!
Trommelhoggere for skogbruk spinner raskt med hastigheten bestemt av størrelsen og kapasiteten til maskinen din. Noen spinner med en maksimal hastighet på 540 RPM (omdreininger per minutt), mens andre kan oppnå opptil 3000 RPM.
Generelt, 540 er standard kraftuttakshastighet for en liten trommelflismaskin. Trepellets har en tendens til å være lettere å antennes enn trekull, det er noen moderne trommelhuggere som betjenes av kraftoverføringsakselen til en traktor som kan snurre raskere (rundt 1000 RPM). Det er uvanlig å se høyere RPM med mindre det er veldig dyrt, avansert kommersiell maskin.
Hvordan bruker du en industriell flishugger?
Enten du bare skal rydde opp litt rusk etter en storm eller du jobber for et profesjonelt arboristfirma, det er nyttig å vite hvordan du bruker en flishugger i industriell trommelstil.
En industriell flishugger kan være litt mer komplisert enn en grunnleggende, men de fungerer mer eller mindre på samme måte. Flismaskinen skal plasseres på jevnt underlag.

En flishugger har en serie kniver som kutter veden i små biter når du mater den inn i beholderen. Mate lemmene, rumpa-først, inn i beholderen, frigjør grenene når rullene griper dem. Noen dryppflismaskiner har en mekanisk matestang sammen med hurtigstopp og revers matekontroll som sikkerhetsfunksjoner.
Ved mating av et kortere lem, bruk en lengre gren for å mate den inn. Inspiser hver gren før du mater den for steiner eller andre gjenstander som kan skade knivene.
Når du plasserer en gren i beholderen, rullestenger griper lemmene, mal dem, og deretter lages flis i en horisontal flishutter før den presses ut av en utløpsrenne. Du må slipe knivene regelmessig, eller flisene begynner å ligne mer på biter enn flis.
Følg alltid produsentens retningslinjer for sikkerhet og drift og bruk kraftige hansker mens du arbeider. Det er en god idé å bruke øye- og hørselsvern, også, sammen med tettsittende klær.

Kan en flishugger makulere en kropp?

Dette er et grusomt spørsmål som kan dukke opp etter å ha sett filmer som Fargo, der Steve Buscemis karakter på grusom måte blir matet gjennom en flishugger.
Det er et mørkt bilde, og ærlig talt, noe du sannsynligvis aldri trenger å spørre deg selv om! derimot, flishuggere kan enkelt makulere en kropp. Bein tåler ikke skjære- og torsjonskreftene til en flishugger.
Forhåpentligvis, du planlegger ikke å myrde noen med flishuggeren din! Og åpenbart, du bør aldri sette noen gjennom flishuggeren din (må vi fortelle deg det?). Ennå, det er viktig å forstå kraften til denne maskinen i forhold til menneskekroppen, da den fungerer som en viktig påminnelse – du må være forsiktig når du bruker den!
En gang til, følg alltid produsentens anbefalinger for sikkerhet og bruk vernebriller, hørselsvern, og klær som ikke setter seg fast i maskinen. Flishuggere er nyttige verktøy – men de skiller ikke mellom tre og mennesker!

Konklusjon

Så der har du det! Alt du trenger å vite om trommelhuggere for å hjelpe deg med å ta en informert beslutning når du kjøper – eller bestemmer deg for å starte en på jobben.
Det finnes alle typer maskiner der ute å velge mellom, så uavhengig av budsjettet ditt, typen jobb du prøver å takle, og dine personlige preferanser, du bør kunne finne en trommelhugger som passer dine behov.

Taichang tromme flishuggere Introduksjon

Taichang er en ledende produsent og leverandør av fatflismaskiner i Kina. Vi har vår egen fabrikk og produktene våre har blitt eksportert til over 100 land.

Vi designer våre trommelfliggere på en måte som er i stand til å matche kundenes krav og fungerer i henhold til bransjestandarden. Vårt team av dyktige designere sikrer at hvert produkt, enten det er kompakt eller kommersielt, er svært effektivt og gir det ønskede resultatet med minimalt strømforbruk.

Funksjoner for Taichang trommeflisere

Vår trommelflismaskin har flere fordeler i forhold til konkurrentene våre. Vi bruker høykvalitets og sterke materialer for å produsere en langvarig maskin. Egenskapene til vår trommelflismaskin understreker sikkerhet og bekvemmelighet. Vi streber etter å lage en maskin som ikke bare er den sikreste å bruke, men også lett å kjøre og vedlikeholde.

knusekammer

Knusekammeret til trommelflismaskinen er dekket for sikkerhet og dekselet løftes lett av hydraulikk. Dette gjør vedlikehold og skifte av blader enkelt og praktisk.

trommelhuggerkniv

Bladmaterialet er H13. Det er hardere og motstandsdyktig mot slitasje. Den kan kutte hardtre og har lengre levetid før den trenger sliping. For best resultat, bladet bør slipes etter hver 1000 timers bruk.

rulle

Flishuggerens matevalse er laget av 45# Mn stål. Denne stållegeringen har sterk slitasje og en presis bitekraft, bidrar til å redusere sjansen for skade på flishuggeren.

trommelhuggerkropp

Kroppens materiale er sterkt karbonstål – Q235. Dette gjør at den kan kjøre jevnt uten grunnfundament.

mate kjede transportør

Materkjedetransportøren mater råmaterialet jevnt, uavhengig av størrelse eller form, forhindrer farlige blokkeringer.

skjermnett

Skjermmaskestørrelsen kan tilpasses for forskjellige størrelser for å produsere sluttprodukter til spesifikke krav.

Parametre for trommelchippere

TypeTC216TC218TC426TC428
Rotor diameter (mm)650800650800
Antall skjæreutstyr (stykke)3 blader eller tilpasset3 blader eller tilpasset20-35 hammere eller tilpasset20-35 hammere eller tilpasset
Skjerm størrelsePhi 50 eller tilpassetPhi 50 eller tilpassetPhi 60 eller tilpassetPhi 60 eller tilpasset
Inndatastørrelse (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Bladets rotasjonshastighet (r/m)590650600650
Fôringshastighet (m/min)3835-383838
Maks materialdiameter (mm)220300240300
Flislengde (mm)30-50 eller tilpasset30-50 eller tilpasset30-80 eller tilpasset30-80 eller tilpasset
Kapasitet (t/t)3-66-108-1010-12
Hovedstrøm (kw)55110110132
Fôringsmotor (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Utlader motor (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Oljepumpemotor (kw)1.51.51.51.5
Lengde på matetransportør (mm)4000400040004000
Utløpstransportørlengde (mm)10000100001000010000
Vekt (t)4.578.210.4
Leveranse1×40'GP1×40'GP1× 40'HQ1× 40'HQ

Arbeidsvideo for trommeflisere

Tre trommel flishugger behandling av avfall finer.

Høykapasitets trommelhogger som behandler tregrener

Tips når du kjøper en trommelhugger

Den har en høystyrke girkasse og lar deg mate maskinen vertikalt rett på plass, Den har en høystyrke girkasse og lar deg mate maskinen vertikalt rett på plass:

1) Hva er materialet som skal knuses? Hvis tømmer, hva slags tre?
2) Hardhet?
3) Den har en høystyrke girkasse og lar deg mate maskinen vertikalt rett på plass?
4) Maksimal diameter på materialet som skal knuses?
5) Maksimal lengde på materialet som skal knuses?
6) Nødvendig produksjonskapasitet?
7) Nødvendig chipsstørrelse?
8) Hva skal flis brukes til ? ( lage trepellets? For biomassekraftverk? Etc)
9) Maskinens arbeidssted?
10) Andre spesielle krav som du mener er nødvendig for å gi meg beskjed?

Den har en høystyrke girkasse og lar deg mate maskinen vertikalt rett på plass.

Snakk med en ekspert