China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, Certificiran ISO9001

  • Večja zmogljivost in manjši stroški obrabnih delov
  • Širok spekter primernosti uporabe
  • Stabilno delovanje in enostavno upravljanje

Bobnasti drobilniki- Vodnik za začetnike

bobnasti sekalniki

Ali razmišljate o nakupu bobnastih sekalnikov za vaš dom ali podjetje?? Če je tako, boste želeli najprej prebrati ta obsežen vodnik. Od gozdarskega bobnastega sekalnika lesa do industrijskega bobnastega sekalnika lesa, na voljo so vse vrste bobnastih sekalnikov, ki vam pomagajo znebiti neželenega lesa. Na prodaj lahko najdete celo mobilni bobnasti sekalnik! Možnosti so, če si lahko zamislite, lahko ga najdeš. Toda kako izbrati najboljšega?

V tem priročniku, povedali vam bomo vse, kar bi lahko vedeli o bobnastih sekalnikih – Pokrili bomo vse od tega, kako ta orodja delujejo, do tega, kje jih lahko kupite, ko boste pripravljeni. Poglobimo se!

Kaj je bobnasti sekalnik?

Preden se predaleč poglobimo v delovanje bobnastih sekalnikov, poglejmo najbolj pereče vprašanje – kaj točno so bobnasti sekalniki?
Bobnasti sekalniki so posebne vrste sekalnikov lesa, ki se uporabljajo za drobljenje lesa (običajno velike drevesne veje, veje, ali debla) na manjše sekance. Ti so pogosto prenosni, z možnostjo namestitve na kolesa in okvirje, ki jih lahko nato vlečete za traktorji, kombiji, ali tovornjaki.
Ta orodja se komercialno uporabljajo v obratih za lesne pelete. Tukaj, uporabljajo se za spreminjanje velikih kosov lesa v uporabne sekance, ki jih je mogoče nato še bolj predelati v stvari, kot so iverne plošče.
Bobnasti sekalniki so sestavljeni iz podstavka, podajalne valje, valji za nože, transportni trak, in preprost hidravlični sistem. Na splošno, glavno telo je zvarjeno v jekleno ploščo visoke trdnosti, s kompletom dveh do štirih nožev, nameščenih na vsakem valju.
Poleg bobnastih sekalnikov, lahko kupite druge vrste sekalnikov lesa, preveč, vključno z diskastimi sekalniki in valji z visokim navorom. Večina bobnastih sekalnikov je električnih bobnastih sekalnikov, ki jih poganja priključna gred, obstaja pa tudi nekaj sekalnikov na plin.

Kako deluje bobnasti sekalnik?

Zdaj, ko natančno veste, kaj je bobnasti sekalnik, tukaj je opisano, kako ga uporabiti.
Sekalniki lesa vsebujejo različne dele, vključno z ovratnico, lijak, sekalnik, in zbiralnik (čeprav je ta zadnji element lahko neobvezen).
Bobnasti sekalniki imajo velike, bobni na motorni pogon. Ti bobni vlečejo material, nato ga odrežite ali raztrgajte, preden ga usmerite v žleb. Ti stroji delujejo hitro, zaradi česar so idealni za komercialne dejavnosti, znajo pa biti precej glasni.
Zahtevajo tudi skrbno delovanje – operater mora premišljeno naložiti opremo, da prepreči zastoje in blokade.

Informacije o bobnu sekalnika

Morda boste slišali, da se bobnasti sekalniki imenujejo sekalni bobni – ne pusti se zmesti! To dvoje je eno in isto.

Bobnasti sekalniki se razlikujejo od drugih vrst sekalnikov lesa po načinu delovanja. te, ponovno, so sestavljeni iz velikih jeklenih bobnov, ki jih poganjajo motorji. Boben je ponavadi nameščen vzporedno z zalogovnikom, se vrti proti žlebu, ko reže material na ostružke. Sekanci se nato poženejo iz izpustne žleba.
Premer lesa, ki ga lahko obdela boben sekalnika, je odvisen od velikosti stroja. Večina lahko obdela lesni material, ki je nekje med devet in 24 palcev v premeru.
V običajnih sekalnih bobnih, boben bo uporabljen kot mehanizem za podajanje, tako vlečenje materiala skozi kot drobljenje. Znani tudi kot sekalniki za vpenjalne glave in race, uporaba teh sekalnikov je lahko nekoliko tvegana. Material tako hitro pade v boben, da se zlahka vrne nazaj in poškoduje operaterja.
Večinoma, bobnasti sekalniki s hidravličnim napajanjem so zdaj nadomestili večino strojev s konvencionalnim napajanjem. Ti uporabljajo hidravlična kolesa za uravnavanje hitrosti podajanja, tako da ne gre noter in ven tako hitro.

Drum Chipper Vs. Disk sekalnik

Kot že omenjeno, obstaja več glavnih vrst sekalnikov lesa, ki jih lahko kupite – bobnasti sekalniki, diskasti sekalniki, in valji z visokim navorom.
Bobnasti in diskasti sekalniki so daleč najpogostejši tipi sekalnikov lesa. Obe vrsti sta v uporabi že vrsto let in imata svoje prednosti in slabosti.

Kako delujejo kolutni sekalniki?

Povedali smo vam že vse o delovanju bobnastih sekalnikov – tukaj je kratek pregled delovanja diskastih sekalnikov.

Diskasti sekalniki delujejo podobno kot bobnasti sekalniki. Tehnologija je stara, segajo v 1922. Reverzibilna kolesa s hidravličnim pogonom vlečejo material iz lijaka nazaj proti disku, ki je nameščen pravokotno na material. Disk se vrti in noži sekalnika lesa režejo material na sekance.
Te nato zavržejo iz žleba s prirobnicami, ki so nameščene na bobnu.
Sekalniki z diski običajno lahko obdelujejo premer materiala 6 do 19 palcev, čeprav obstajajo industrijski sekalniki z diski, ki lahko obdelajo material do 160 palcev v premeru in zahtevajo do 5,000 konjskih moči za delovanje! Tovrstni sekalniki lesa se pogosto uporabljajo v industrijskih okoljih za proizvodnjo stvari, kot so iverne plošče.

Kateri je boljši – Diskasti sekalnik ali bobnasti sekalnik?

Niti bobnasti sekalnik niti diskasti sekalnik nista boljša od drugega – vse je odvisno od vaših ciljev in prioritet, ko sekate les.
Na primer, diskasti sekalniki niso tako učinkoviti kot bobnasti sekalniki. Porabijo več energije in vzamejo več energije.
Disk sekalniki, po drugi strani, težijo k izdelavi bolj enakomernih čipov, zlasti pri hranjenju s kakovostnimi surovinami. Zaradi tega so idealni za komercialna podjetja za nego dreves, ki imajo velike količine lesa.
Vendar, težava z diskastimi sekalniki je, da kakovost ni vedno tako visoka, če imate opravka s surovinami, ki niso najboljše kakovosti. Na primer, če začnete hraniti manjše veje ali vrhove, ugotovili boste, da žetoni niso enake velikosti.
Zato, bobnasti sekalniki kraljujejo, ko gre za delo z manjšimi vejami in vejicami. Medtem ko si profesionalni drvar ali arborist morda želi diskasti sekalnik komercialne kakovosti za čiščenje velikih kosov odpadkov med delom, povprečen lastnik stanovanja, ki želi počistiti nevihtne ostanke za uporabo kot zastirka na vrtu, bo namesto tega dobro opravil z osnovnim sekalnikom z rotacijskim bobnom.
Bobnasti sekalniki so morda nekoliko varnejši od diskastih sekalnikov, čeprav spet, to je vedno spremenljivo. Večina novih bobnastih sekalnikov je opremljenih z varnostnimi funkcijami, kot so reverzibilni dovajalni sistemi. To omogoča novejšim bobnastim sekalnikom obdelavo materialov velikega premera (do 20 palcev) ne da bi upravljavca skrbelo kakršen koli povratni udarec ali nenamerno praznjenje lesa.
Druga prednost uporabe bobnastih sekalnikov namesto diskastih sekalnikov je, da jih je nekoliko lažje vzdrževati. Lažje je zamenjati nože na bobnastih sekalnikih (čeprav znajo biti noži precej težki, zlasti na nečem, kot je večji 12-palčni bobnasti sekljalnik).
Bobnasti sekalniki običajno hitreje delajo na ravnem lesu, medtem ko na ukrivljenih ali zvitih vejah niso tako učinkoviti. Diskasti sekalniki so ponavadi bolj kompaktni, medtem ko so bobnasti sekalniki lažji.
Torej so druge prednosti bobnastih sekalnikov:
● Ponujajo boljšo rotacijsko energijo in lahko odrežejo veliko širši pas kot diskasti sekalniki
● So bolj kompaktni in pogosto izdelani tako, da so bolj vzdržljivi (in močnejši)
● Lažje jih je najti, še posebej, če iščete stroj, ki je 12 palcev ali več
Konec koncev, odločanje med bobnastim ali kolutnim sekalnikom bo spet odvisno od predvidene uporabe stroja in vrste lesa, ki ga nameravate sekati.

 

Bobnasti drobilniki

Disk sekalniki

Strukturne razlike

Boben se uporablja kot dovajalni mehanizem za vlečenje lesa v niz nožev in nato odvajanje sekancev

Kolesa vlečejo material iz lijaka nazaj proti disku; noži sekalnika lesa razrežejo material na sekance in jih nato zavržejo s prirobnicami

Povpr. Velikost materiala

Do 24 palcev

Do 19 palcev

Aplikacija (Kdaj uporabiti)

Odlično za ravni les ali priložnostno uporabo

Najboljše za ukrivljene, zvitih vej ali za profesionalne arboriste z velikimi količinami ostankov

Največje prednosti

Bolj kompakten in vzdržljiv, enostaven za vzdrževanje

Noži so lažji in učinkovitejši za večja dela

Pomisleki, ki jih je treba upoštevati

Lahko povzroči povratni udarec na ukrivljenem lesu

Lesni sekanci niso vedno enake velikosti

Prednosti bobnastih sekalnikov

Ko kupujete bobnasti sekalnik, morda se sprašujete, zakaj bi morali izbrati to vrsto sekalnika pred drugimi.
Bobnasti sekalniki imajo več ključnih prednosti.
Za enega, ti stroji lahko režejo in drobijo surovine veliko bolje kot druge vrste – v višini več kot 95% večjo učinkovitost, pravzaprav. Lahko prenesejo večjo kapaciteto lesa in so enostavni za uporabo.
Ne samo to, vendar so bobnasti sekalniki enostavni za vzdrževanje in so izdelani iz najboljših materialov.
Poleg tega, večina velikih proizvajalcev bobnastih sekalnikov vam bo povedala, da bobnasti sekalniki proizvajajo sekance boljše kakovosti. Bobnasti sekalniki proizvajajo lesne sekance, ki so bolj enotne velikosti, tako glede na njihovo povprečno dolžino kot debelino. Imajo večje deleže sprejetih žetonov in manjše deleže finih in žetonov. Na splošno, kakovost je samo boljša!

Kako hitro se vrti boben sekalnika?

Ko upravljate bobnasti sekalnik, dobro je natančno vedeti, v kaj se spuščaš!
Gozdarski bobnasti sekalniki za les se hitro vrtijo s hitrostjo, ki je odvisna od velikosti in zmogljivosti vašega stroja. Nekateri se vrtijo z največjo hitrostjo 540 RPM (vrtljajev na minuto), drugi pa lahko dosežejo do 3000 RPM.
Na splošno, 540 je standardna hitrost kardanske gredi za drobilnik lesa z majhnim bobnom. To je rekel, obstaja nekaj sodobnih bobnastih sekalnikov, ki se poganjajo s kardansko gredjo traktorja, ki se lahko vrti hitreje (okoli 1000 RPM). Nenavadno je videti višje vrtljaje na minuto, razen če je zelo drago, napreden komercialni stroj.
Kako uporabljate industrijski sekalnik lesa?
Ne glede na to, ali po neurju le pospravljate odpadke ali delate za profesionalno podjetje za arboriste, koristno je vedeti, kako uporabljati industrijski bobnasti sekalnik lesa.
Industrijski sekalnik lesa je lahko nekoliko bolj zapleten kot osnovni, vendar delujejo bolj ali manj na enak način. Sekalnik naj bo postavljen na ravno podlago.

Sekalnik lesa ima vrsto nožev, ki les razrežejo na majhne koščke, ko ga podajate v lijak. Nahranite okončine, zadnjica, v lijak, sproščanje vej, ko jih valji primejo. Nekateri sekalniki za kapljanje imajo mehansko podajalno palico skupaj s hitro zaustavitvijo in nadzorom vzvratnega podajanja kot varnostne funkcije.
Pri hranjenju krajše okončine, uporabite daljšo vejo, da jo napolnite. Preglejte vsako vejo, preden ji daste kamenje ali druge predmete, ki bi lahko poškodovali nože.
Ko postavite vejo v lijak, valjčni drogovi oprimejo okončine, jih zmeljemo, nato pa se lesni sekanci izdelujejo v vodoravnem bobnu sekalnika, preden se iztisnejo iz izpustne žleba. Rezila boste morali redno brusiti, ali pa bodo lesni sekanci bolj podobni kosom kot sekancem.
Vedno upoštevajte smernice proizvajalca za varnost in delovanje ter med delom nosite zaščitne rokavice. Dobro je, da nosite zaščito za oči in ušesa, preveč, skupaj z oprijetimi oblačili.

Ali lahko sekalec lesa razreže telo?

To je grozljivo vprašanje, ki vam lahko pride na misel po ogledu filmov, kot je Fargo, v katerem se lik Steva Buscemija grozljivo hrani skozi sekalnik lesa.
To je temna slika, in odkrito povedano, ki se vam verjetno ne bo treba nikoli vprašati! Vendar, drobilci lesa zlahka razrežejo telo. Kosti se ne znajdejo najbolje proti strižnim in torzijskim silam sekalnika za les.
upajmo, ne nameravate nikogar umoriti s svojim sekalnikom lesa! In očitno, Nikoli ne smete nekoga spraviti skozi vaš sekalnik lesa (ali ti moramo to povedati?). še, pomembno je razumeti moč tega stroja v odnosu do človeškega telesa, saj služi kot pomemben opomin – morate biti previdni, ko ga upravljate!
Ponovno, vedno upoštevajte priporočila proizvajalca za varnost in nosite zaščitna očala, zaščita sluha, in oblačila, ki se ne bodo ujela v stroj. Sekalniki lesa so uporabno orodje – vendar ne razlikujejo med lesom in ljudmi!

Zaključek

Torej ga imate! Vse, kar morate vedeti o bobnastih sekalnikih, da se boste lažje odločili pri nakupu – ali se odločite, da ga boste začeli opravljati.
Izbirate lahko med vsemi vrstami strojev, torej ne glede na vaš proračun, vrsto dela, ki se ga poskušate lotiti, in vaše osebne želje, bi morali biti sposobni najti bobnasti sekalnik, ki bo ustrezal vašim potrebam.

Predstavitev bobnastih sekalnikov lesa Taichang

Taichang je vodilni proizvajalec in dobavitelj bobnastih sekalnikov na Kitajskem. Imamo lastno tovarno in naši izdelki so bili izvoženi v več kot 100 države.

Naše bobnaste sekalnike oblikujemo tako, da se lahko ujemajo z zahtevami strank in delujejo v skladu z industrijskimi standardi. Naša ekipa usposobljenih oblikovalcev zagotavlja, da je vsak izdelek, kompakten ali komercialen, zelo učinkovit in daje želeni rezultat z minimalno porabo energije.

Lastnosti bobnastih sekalnikov Taichang

Naš bobnasti sekalnik lesa ima več prednosti pred našo konkurenco. Za izdelavo dolgotrajnega stroja uporabljamo visokokakovostne in močne materiale. Lastnosti našega bobnastega sekalnika lesa poudarjajo varnost in priročnost. Prizadevamo si izdelati stroj, ki ni samo najvarnejši za uporabo, ampak tudi enostaven za uporabo in vzdrževanje.

drobilna komora

Drobilna komora bobnastega sekalnika lesa je zaradi varnosti pokrita, pokrov pa se zlahka dvigne s hidravliko. To omogoča preprosto in priročno vzdrževanje in menjavo rezil.

bobnasti sekalnik

Material rezila je H13. Je trši in odporen proti obrabi. Lahko reže trd les in ima daljšo življenjsko dobo, preden je potrebno ostrenje. Za najboljše rezultate, rezilo je treba nabrusiti po vsakem 1000 ure uporabe.

valjar

Podajalni valj sekalnika lesa je izdelan iz 45# Mn jeklo. Ta jeklena zlitina ima močno obrabo in natančno ugrizno silo, pomaga zmanjšati možnost poškodbe sekalnika.

telo bobnastega sekalnika

Material ohišja je močno ogljikovo jeklo – Q235. To mu omogoča stabilno delovanje brez talne podlage.

transportni verižni podajalnik

Napajalni verižni transporter enakomerno dovaja surovino, ne glede na velikost ali obliko, preprečevanje nevarnih blokad.

zaslonska mreža

Velikost zaslonske mreže je mogoče prilagoditi za različne velikosti za proizvodnjo končnih izdelkov po posebnih zahtevah.

Parametri bobnastih sekalnikov

VrstaTC216TC218TC426TC428
Premer rotorja (mm)650800650800
Količina rezalne naprave (kos)3 rezila ali po meri3 rezila ali po meri20-35 kladiva ali po meri20-35 kladiva ali po meri
Velikost zaslonaPhi 50 ali po meriPhi 50 ali po meriPhi 60 ali po meriPhi 60 ali po meri
Velikost vnosa (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Hitrost vrtenja rezila (r/m)590650600650
Stopnja hranjenja (m/min)3835-383838
Največji premer materiala (mm)220300240300
Dolžina lesnih sekancev (mm)30-50 ali po meri30-50 ali po meri30-80 ali po meri30-80 ali po meri
Zmogljivost (t/h)3-66-108-1010-12
Glavna moč (kw)55110110132
Motor za hranjenje (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Motor za praznjenje (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Motor oljne črpalke (kw)1.51.51.51.5
Dolžina transportnega traku (mm)4000400040004000
Dolžina transportnega traku (mm)10000100001000010000
Utež (t)4.578.210.4
Dostava1×40'GP1×40'GP1×40'HQ1×40'HQ

Delovni video bobnastih sekalnikov

Bobnasti sekalnik za predelavo odpadnega furnirja.

Visokozmogljivi bobnasti sekalnik za obdelavo lesnih vej

Nasveti pri nakupu bobnastega sekalnika

Da bi vam bolje služili, poskusite zagotoviti spodnje informacije:

1) Kakšen je material za drobljenje? Če je les, kakšen les?
2) Trdota?
3) Vsebnost vlage?
4) Največji premer materiala za drobljenje?
5) Največja dolžina materiala za drobljenje?
6) Zahtevana proizvodna zmogljivost?
7) Zahtevana velikost čipov?
8) Za kaj bodo lesni sekanci ? ( izdelava lesnih peletov? Za elektrarno na biomaso? itd)
9) Delovno mesto stroja?
10) Druge posebne zahteve, za katere menite, da jih je treba sporočiti?

Nato vam bomo glede na vaše dejanske potrebe priporočili ustrezen model.

Pogovorite se s strokovnjakom