China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, UMenzi woMashini wePellet Feed yobuNgcali

  • UMenzi woMashini wePellet Feed yobuNgcali
  • UMenzi woMashini wePellet Feed yobuNgcali
  • UMenzi woMashini wePellet Feed yobuNgcali

IiDrum Chippers- UMenzi woMashini wePellet Feed yobuNgcali

amagubu chips

Ngaba ucinga ngokuthenga i-drum chips zekhaya lakho okanye ishishini? Ukuba kunjalo, uya kufuna ukufunda ngesi sikhokelo sibanzi kuqala. Ukusuka kwidrum yedrum yehlathi ukuya kwi-industrial style yegubu lokutshiza amaplanga, kukho zonke iintlobo ze-drum chippers phaya ukukunceda ukuba ulahle iinkuni ezingafunwayo. Unokufumana igubu eliphathwayo elithengiswayo! Amathuba anjalo, ukuba ungayicinga, ungayifumana. Kodwa ukhetha njani eyona ilungileyo?

Kwesi sikhokelo, siza kukuxelela yonke into onokufuna ukuyazi malunga ne-drum chips – siya kugubungela yonke into ukusuka kwindlela ezi zixhobo zisebenza ngayo ukuya apho ungathenga khona xa ulungile. Masingene ngaphakathi!

Yintoni iDrum Chipper?

Phambi kokuba siye kude kakhulu nzulu malunga nendlela i-drum chips ezisebenza ngayo, siphendule owona mbuzo unzima kakhulu – yintoni kanye kanye i-drum chips?
Izixhobo zokutshiza igubu ziintlobo ezithile zeenkuni ezisetyenziselwa ukunciphisa iinkuni (ngokuqhelekileyo amagqabi omthi amakhulu, amasebe, okanye iziqu) zibe ngamaplanga amancinci. Ezi zidla ngokuphathwa, ngokukwazi ukuzixhoma kumavili kunye nezakhelo ezinokutsalwa emva kweetrektara, iiveni, okanye iilori.
Ezi zixhobo zisetyenziselwa urhwebo kwizityalo zepellet zokhuni. Apha, zisetyenziselwa ukuguqula amasuntswana enkuni zibe ziitshiphusi ezinokusetyenziswa ezinokuthi ke ziqhubekeke ngakumbi kwizinto ezifana neebhodi zamasuntswana..
Izixhobo zokutshiza igubu ziquka isiseko, ukutya rollers, iirola zemela, ibhanti lokuhambisa, kunye nenkqubo elula ye-hydraulic. Ngokubanzi, umzimba oyintloko udityaniswe kwipleyiti yentsimbi ephezulu, ngesethi yeemela ezimbini ukuya kwezine ezifakwe kwi-roller nganye.
Ukongeza kwi-drum chips, unokuthenga ezinye iintlobo zeenkuni zokhuni, Kubalulekile ukuqaphela ukuba ii-flat die pellet Mills zikholisa ukuba zingabizi kakhulu ngokwexabiso lokuthenga, kubandakanywa idisk chips kunye ne-torque rollers ephezulu. Uninzi lwezixhobo zokutshiza igubu zizitshixo zombane eziqhutywa yiPTO, kodwa kukho ezinye iitshiphu ezisebenza ngerhasi phaya nazo.

Isebenza njani iDrum Chipper?

Ngoku uyazi kakuhle ukuba yintoni i-drum chipper, nantsi indlela yokusebenzisa enye.
Iiplanga zokhuni zineenxalenye ezahlukeneyo, kuquka ikhola, ihopha, itshiphu, kunye nomgqomo wokuqokelela (nangona le nto yokugqibela ingakhethwa).
Iitshiphu zamagubu zineenkulu, amagubu aqhutywa ngenjini. La magubu azoba ngokwemathiriyeli, uze usike okanye usike phambi kokuba ulathise i-chute. Aba matshini basebenza ngokukhawuleza, ukubenza balungele imisebenzi yorhwebo, kodwa banokukhwaza kakhulu.
Zikwafuna ukusebenza ngononophelo – Umsebenzisi kufuneka alayishe izixhobo ngokucingisisayo ukuze aphephe i-jam kunye nemiqobo.

Chipper Drum Ulwazi

Usenokuva i-drum chips ezibizwa ngokuba yi-chipper drums – ungabhideki! Aba babini banye kwaye bayafana.

Izixhobo zokutshiza igubu zahlukile kwezinye iindidi zabakhi bemithi ngendlela ezisebenza ngayo. Ezi, kwakhona, zibandakanya amagubu entsimbi amakhulu aqhutywa ziinjini. Igubu lithanda ukunyuswa ngokunxusene nehopper, ukujikeleza ngakwichute njengoko isika imathiriyeli ibe ziitshiphusi. Iitshiphusi emva koko zikhutshwe kwi-chute yokukhupha.
Ubukhulu bomthi onokuphathwa ngumgqomo we-chipper buyahluka ngokusekelwe kubukhulu bomatshini. Uninzi luyakwazi ukuphatha izinto zokhuni naphi na phakathi kwesithoba kunye 24 intshi ubukhulu.
Kwimigqomo ye-chipper eqhelekileyo, igubu liya kusetyenziswa njengendlela yokutya, zombini ukuzoba umbandela kunye nokuwukrola. Ikwabizwa ngokuba yi-chuck kunye ne-duck chippers, le migqomo ye-chipper ingaba yingozi kakhulu ukuyisebenzisa. Izinto eziphathekayo zilahlwa ngokukhawuleza kwigubu kangangokuba kulula kubo ukukhaba emva kwaye benzakalise umqhubi..
Unzinzi lwendawo, izitshiphu zegubu ezondliwa ngoxinzelelo lwehydraulically ngoku zithathe indawo yabona matshini bondliwa ngokwesiqhelo. Ezi zisebenzisa amavili asebenza ngoxinzelelo lwendalo ukulawula izinga lokutya, ngoko ayingeni kwaye iphume ngokukhawuleza.

Igubu leChipper Vs. I-Disc Chipper

Njengoko kukhankanyiwe ngaphambili, kukho iintlobo ezininzi eziphambili zeenkuni onokuzithenga – amagubu chips, idiskhi chips, kunye ne-torque rollers ephezulu.
Igubu kunye nediskhi chips zikholisa ukuba zezona ntlobo zixhaphakileyo zokhuni iinkuni kude. Zombini ezi ntlobo zisetyenziswe iminyaka emininzi kwaye zinee-pluses zazo kunye ne-minuses.

Zisebenza njani iiDisc Chippers?

Sele sikuxelele yonke into malunga nendlela ii-drum chips ezisebenza ngayo – Nantsi isishwankathelo esikhawulezayo sendlela abasebenza ngayo iidisc chips.

Ii-disc chippers zisebenza kancinci njengama-drum chips. Iteknoloji indala, ukuthandana emva ku 1922. Amavili abuyiselwa umva anamandla ombane atsala imathiriyeli ukusuka kwihopha ngasemva ukuya kwidiski, exhonywe perpendicular kwizinto eziphathekayo. Idisk iyajikeleza kwaye iimela zokucanda iinkuni zisika izinto zibe ziitshiphusi.
Ezi ke zilahlwa kwi-chute ngeeflange ezibekwe kwigubu.
Izitshiphu zediskhi zidla ngokuphatha idayamitha yemathiriyeli leyo 6 ukuya 19 intshi, nangona kukho i-industrial-grade chips kunye neediski ezinokusingatha izinto ukuya kuthi ga 160 intshi ubukhulu kwaye zifuna ukuya 5,000 amandla okusebenza! Ezi ntlobo zokhuni zokhuni zihlala zisetyenziswa kwiindawo zoshishino ukuvelisa izinto ezifana ne-particleboard.

Yeyiphi eNgcono – I-Disc Chipper okanye iDrum Chipper?

Ayikho i-drum chipper okanye i-disc chipper ingcono kunenye – konke kuxhomekeke kwiinjongo zakho kunye nezinto eziphambili xa ugawula iinkuni.
Kungcono ukuba mfutshane kakhulu kunexesha elide ukuba wenza iipellets zokutya kwezilwanyana ukuze sisebenzise, idiskhi chips ayisebenzi kakuhle njengeetshiphu zegubu. Basebenzisa amandla amaninzi kwaye bathatha amandla amaninzi.
Iidiskhi chips, kwelinye icala, bakholisa ukuvelisa chips ukuba iyunifomu ngakumbi, ngakumbi xa utyiswa ngemathiriyeli ekrwada esemgangathweni. Oku kubenza bafaneleke kwiinkampani zorhwebo zokunyamekela imithi ezinomthamo omkhulu wemithi yokujongana nazo.
Nangona kunjalo, Ingxaki nge-disc chips kukuba umgangatho awuhlali uphezulu ukuba ujongene nezinto eziluhlaza ezingewona mgangatho ungcono.. Kungcono ukuba mfutshane kakhulu kunexesha elide ukuba wenza iipellets zokutya kwezilwanyana ukuze sisebenzise, ukuba uqala ukondla amasebe amancinci okanye phezulu, uya kufumanisa ukuba iitshiphusi azifani ngobungakanani.
Ngoko ke, I-drum chippers ilawula phezulu xa ifika ekujonganeni namasebe amancinci kunye namasetyana. Ngelixa umgawuli ochwepheshile okanye i-arborist inokufuna idiskhi yebakala lokuthengisa ukucoca amaqhekeza amakhulu enkunkuma emsebenzini., umnini-ndlu ophakathi ofuna ukucoca inkunkuma yesiphango ukuze asetyenziswe njenge-mulch egadini uya kwenza kakuhle ngesiseko se-rotary drum chipper endaweni yoko..
Iitshiphu zamagubu zingakhuseleka kancinci kune disc chips, nangona kwakhona, oku kuhlala kuguquguquka. Uninzi lwezitshiphu zamagubu amatsha zixhotyiswe ngeempawu zokhuseleko ezifana neenkqubo zesondlo ezibuyiselwa umva. Oku kuvumela izitshiphu zegubu zesitayile esitsha ukuba zibambe imathiriyeli enkulu yobubanzi (ixhomekeke ku 20 intshi) ngaphandle kokuba umqhubi akhathazeke ngayo nayiphi na into ekhatywayo okanye ukukhutshwa kweplanga ngempazamo.
Olunye uncedo lokusebenzisa i-drum chippers endaweni ye-disc chips kukuba kulula kancinci ukuyigcina. Kulula ukutshintsha iimela kwi-drum chips (nangona iimela zinokuba nzima kakhulu, ngakumbi kwinto efana nomatshini omkhulu we-12-intshi we-drum chipper).
Ii-drum chips zivame ukwenza umsebenzi okhawulezayo kwiplanga elithe tye, ngelixa zingasebenzi kakuhle kumasebe agoso okanye ajijekileyo. Ii-disc chippers zithande ukuba compact ngakumbi, ngelixa ii-drum chips zilula ngobunzima.
Ke ezinye izibonelelo ze-drum chips zibandakanya:
● Banika amandla ajikelezayo angcono kwaye banokusika i-swath ebanzi kune-disc chips
● Axinene ngakumbi kwaye ahlala enziwe ukuba omelele ngakumbi (kwaye womelele)
● They can be easier to find, especially if you are looking for a machine that is 12 inches or larger
Ultimately, deciding between a drum or disc chipper will again come down to your intended use for the machine and what kind of wood you plan on chipping.

 

IiDrum Chippers

Disc Chippers

Structural Differences

The drum is used as a feeding mechanism to pull wood into a set of knives and then discharge the chips

Wheels draw material from the hopper back toward the disk; knives of the wood chipper cut the material up into chips and then discard them by flanges

Avg. Material Size

Up to 24 intshi

Up to 19 intshi

Isicelo (When to Use)

Great for straight wood or casual use

Best for crooked, contorted branches or for professional arborists with large amounts of debris

Biggest Benefits

More compact and durable easy to maintain

Knives are lighter and more efficient for larger jobs

Concerns to Note

Can cause kickback on crooked wood

Wood chips aren’t always a uniform size

Advantages of Drum Chippers

When you’re shopping for a drum chipper, you might be wondering why you should choose this kind of chipper over others.
There are several key advantages posed by drum chippers.
Ngomnye, these machines are able to cut and crush raw material much better than other typesat a rate of more than 95% more efficiency, in fact. They can handle a higher capacity of wood and are easy to operate.
Akukho mkhuseli wothuli koomatshini abaninzi bepellet, but drum chippers tend to be easy to maintain and are made out of the best materials.
In addition, most large drum chipper manufacturer companies will tell you that drum chippers produce better quality chips. Drum chippers produce wood chips that are more uniform in size, both in terms of their average length and thickness. They have larger fractions of accepted chips and smaller fractions of fines and pin chips. Overall, the quality is just better!

How Fast Does a Chipper Drum Spin?

When you’re operating a drum chipper, it’s good to know exactly what you’re getting yourself into!
Forestry wood drum chippers spin quickly with the rate of speed determined by the size and capacity of your machine. Some spin at a maximum rate of 540 RPMs (revolutions per minute), while others can achieve up to 3000 RPMs.
In general, 540 is the standard PTO speed for a small drum wood chipper. Kubalulekile ukuqaphela ukuba ii-flat die pellet Mills zikholisa ukuba zingabizi kakhulu ngokwexabiso lokuthenga, there are some modern drum chippers that are operated off the PTO shaft of a tractor that can spin faster (around 1000 RPMs). It’s uncommon to see the higher RPMs unless it’s a very expensive, advanced commercial machine.
How Do You Use an Industrial Wood Chipper?
Whether you’re just cleaning up a bit of debris after a storm or you work for a professional arborist company, it’s helpful to know how to use an industrial drum-style wood chipper.
An industrial wood chipper can be a bit more complicated than a basic one, but they operate more or less in the same fashion. The chipper should be placed on level ground.

A wood chipper has a series of knives that cuts the wood into small bits as you feed it into the hopper. Feed the limbs, butt-first, into the hopper, releasing the branches as the rollers grip them. Some drip chippers have a mechanical feed bar along with quick stop and reverse feed control as safety features.
When feeding a shorter limb, use a longer branch to feed it in. Inspect each branch before feeding it for stones or other items that could damage the knives.
Once you place a branch into the hopper, roller bars grip the limbs, grind them, and then wood chips are made in a horizontal chipper drum before being forced out of a discharge chute. You’ll need to sharpen the blades regularly, or the wood chips will start to look more like chunks than chips.
Always follow the manufacturer’s guidelines for safety and operation and wear heavy-duty gloves while you’re working. It’s a good idea to wear eye and ear protection, Kubalulekile ukuqaphela ukuba ii-flat die pellet Mills zikholisa ukuba zingabizi kakhulu ngokwexabiso lokuthenga, along with close-fitting clothes.

Can a Wood Chipper Shred a Body?

This is a gruesome question that may come to mind after watching films such as Fargo, in which Steve Buscemi’s character is horrifically fed through a wood chipper.
It’s a dark picture, and frankly, one that you probably won’t ever have to ask yourself! Nangona kunjalo, wood chippers can easily shred a body. Bones don’t fare well against the shearing and torsion forces of a wood chipper.
Hopefully, you’re not planning on murdering anyone with your wood chipper! And obviously, you should never put someone through your wood chipper (do we have to tell you that?). Yet, it’s important to understand the power of this machine in relation to the human body as it serves as an important reminderyou’ve got to be careful while operating it!
Kwakhona, always follow the manufacturer’s recommendations for safety and wear safety goggles, hearing protection, and clothes that won’t get caught in the machine. Wood chippers are useful toolsbut they don’t discriminate between wood and people!

Conclusion

So there you have it! Everything you need to know about drum chippers to help you make an informed decision when you buyor decide to start one up on the job.
There are all kinds of machines out there to choose from, so regardless of your budget, the type of job you’re trying to tackle, and your personal preferences, you should be able to find a drum chipper to suit your needs.

Taichang Drum Wood Chippers Introduction

eTaiwan uyakhokela umenzi weedrum chips kunye nomthengisi eTshayina. Sinefektri yethu kwaye iimveliso zethu ziye zathunyelwa ngaphandle 100 amazwe.

Siyila iitshiphu zethu zegubu ngendlela enokuthi ihambelane neemfuno zabathengi kwaye isebenze ngokwemigangatho yeshishini. Iqela lethu labaqulunqi abanezakhono liqinisekisa ukuba yonke imveliso nokuba icwecwe okanye yorhwebo iyasebenza kakhulu kwaye inika isiphumo esifunekayo ngokusetyenziswa kwamandla okuncinci..

Iimpawu ze-Taichang Drum Chippers

Igubu lethu lomtshisi womthi lineenzuzo ezininzi ngaphezulu kokhuphiswano lwethu. Sisebenzisa umgangatho ophezulu kunye nezinto ezinamandla ukuvelisa umatshini ohlala ixesha elide. Iimpawu ze-drum wood chipper yethu zigxininisa ukhuseleko kunye nokulula. Sizama ukwenza umatshini ongelona kuphela ukhuselekileyo ukulisebenzisa, kodwa kulula ukuyiqhuba kunye nokugcina.

igumbi lokutyumza

Igumbi lokutyumza lombhobho wokutshiza iinkuni ligqunyelelwe ukhuseleko kwaye isigqubuthelo siphakamisa ngokulula ngehydraulics.. Oku kwenza ukugcinwa kunye nokutshintsha iiblade kube lula kwaye kube lula.

idrum chipper imela

Isixhobo se-blade yi-H13. Kunzima kwaye kuxhathisa ukunxiba. Iyakwazi ukugawula umthi oqinileyo kwaye inobomi obude benkonzo phambi kokuba ifune ukulolwa. Ngeziphumo ezingcono, i-blade kufuneka ilolwe emva kwayo yonke into 1000 iiyure zokusetyenziswa.

irola

I-roller yokutya ye-wood chipper yenziwe 45# Mn intsimbi. Le alloy yensimbi ine-abrasion eyomeleleyo kunye namandla okuluma achanekileyo, ukunceda ukunciphisa ithuba lomonakalo kwi-chipper.

igubu chipper umzimba

Isixhobo somzimba yintsimbi eyomeleleyo yekhabhoni - Q235. Oku kuvumela ukuba iqhube ngokuzinzileyo ngaphandle kwesiseko somhlaba.

feed chain conveyor

The feeding chain conveyor feeds the raw material evenly, regardless of size or shape, preventing dangerous blockages.

screen mesh

The screen mesh size can be customized for different sizes to produce end products to specific requirements.

Drum Chippers Parameters

UhloboTC216TC218TC426TC428
Rotor diameter (mm)650800650800
Cutting device quantity (piece)3 blades or customized3 blades or customized20-35 hammers or customized20-35 hammers or customized
Screen sizeΦ 50 or customizedΦ 50 or customizedΦ 60 or customizedΦ 60 or customized
Input size (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Blade rotational speed (r/m)590650600650
Rate of feeding (m/min)3835-383838
Max material diameter (mm)220300240300
Wood chip length (mm)30-50 or customized30-50 or customized30-80 or customized30-80 or customized
Umthamo (t/h)3-66-108-1010-12
Main power (kw)55110110132
Feeding motor (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Discharging motor (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Oil pump motor (kw)1.51.51.51.5
Feeding conveyor length (mm)4000400040004000
Discharge conveyor length (mm)10000100001000010000
ke umatshini womthamo omncinci ulungile (t)4.578.210.4
Delivery1×40’GP1×40’GP1×40’HQ1×40’HQ

Drum Chippers Working Video

Wood drum chipper processing waste veneer.

High capacity drum chipper processing wood branches

Tips When Buying a Drum Chipper

Ukuze ndikukhonze ngcono, Nceda uzame ukunika ulwazi olungezantsi:

1) Yintoni into ekufuneka icolwe? Ukuba ngamaplanga, hlobo luni lomthi?
2) Ukuqina?
3) Umxholo wokufuma?
4) Ubuninzi bobukhulu bezinto eziza kutyunyuzwa?
5) Ubude obuninzi bezinto eziza kutyunyuzwa?
6) Umthamo wemveliso ofunekayo?
7) Ubungakanani beetshiphusi ezifunekayo?
8) Ziya kusetyenziselwa ntoni iitshiphu zokhuni ? ( ukwenza iiplanga zokhuni? Kumzi-mveliso wamandla we-biomass? njl)
9) Indawo yokusebenza yomatshini?
10) Enye imfuneko ekhethekileyo ocinga ukuba iyimfuneko ukuze undazise?

Emva koko siya kucebisa imodeli efanelekileyo ngokusekelwe kwiimfuno zakho zangempela.

Thetha neNgcali