China's Top Drum Chippers Manufacturer & Supplier, ISO9001 Certified

  • Veći kapacitet i manji troškovi dijelova koji se troše
  • Širok raspon pogodnosti za primjenu
  • Stabilne performanse u radu i jednostavan rad

Drum Chippers- Vodič za početnike

drum chippers

Razmišljate li o kupovini bubnjeva za usitnjavanje za svoj dom ili posao? Ako tako, najprije ćete htjeti pročitati ovaj sveobuhvatni vodič. Od šumarske bubnjeve za sjeckanje drva do industrijske sjeckalice s bubnjem, postoje sve vrste bubnjeva za usitnjavanje koji će vam pomoći da se riješite neželjenog drveta. Možete čak pronaći i mobilni bubanj za usitnjavanje na prodaju! Šanse su, ako se možete sjetiti, možete ga pronaći. Ali kako odabrati najbolju?

U ovom vodiču, reći ćemo vam sve što biste mogli znati o bubnjevima – pokriti ćemo sve, od načina na koji ovi alati rade do toga gdje ih možete kupiti kada budete spremni. Uronimo!

Šta je drum Chipper??

Prije nego odemo predaleko u dubinu o tome kako funkcionišu bubnjevi, hajde da se pozabavimo najhitnijim pitanjem – šta su tačno bubnjevi za drobljenje?
Bubnjevi drobilice su specifične vrste drobilica za drvo koje se koriste za smanjenje drva (obično velike grane drveća, grane, ili gepeka) u manje drvne sječke. Često su prenosivi, sa mogućnošću postavljanja na točkove i ramove koji se zatim mogu vući iza traktora, kombija, ili kamione.
Ovi alati se komercijalno koriste u postrojenjima za proizvodnju drvenih peleta. Evo, koriste se za pretvaranje velikih komada drveta u upotrebljive iverice koje se zatim mogu još dalje obraditi u stvari kao što su iverice.
Bubnjevi drobilice se sastoje od baze, valjci za hranjenje, noževi valjci, trakasti transporter, i jednostavan hidraulički sistem. Generalno, glavno tijelo je zavareno u čeličnu ploču visoke čvrstoće, sa setom od dva do četiri noža instalirana na svakom valjku.
Pored bubnjeva za usitnjavanje, možete kupiti i druge vrste drobilica za drva, također, uključujući diskove za usitnjavanje i valjke visokog momenta. Većina strojeva za usitnjavanje s bubnjem su električni bubnjevi za usitnjavanje koje pokreće PTO, ali postoje i neki sjeckalice na plin.

Kako radi drobilica za bubnjeve?

Sada kada tačno znate šta je bubanj za drobljenje, evo kako ga koristiti.
Sjeckalice drva sadrže razne dijelove, uključujući i kragnu, hopper, chipper, i kantu za sakupljanje (iako ova posljednja stavka može biti opciona).
Bubanj chippers imaju velike, bubnjevi na motorni pogon. Ovi bubnjevi uvlače materijal, zatim ga izrežite ili isjeckajte prije nego što ga usmjerite kroz žlijeb. Ove mašine rade brzo, što ih čini idealnim za komercijalne operacije, ali mogu biti prilično glasni.
Takođe zahtevaju pažljiv rad – operater mora pažljivo utovariti opremu kako bi izbjegao zastoje i blokade.

Informacije o bubnju za drobljenje

Možda ćete čuti bubnjeve za drobljenje koje se nazivaju bubnjevi za sjeckanje – nemojte se zbuniti! To dvoje su jedno te isto.

Bubnjevi drobilice se razlikuju od drugih vrsta drobilica za drvo po načinu rada. Ove, opet, sastoje se od velikih čeličnih bubnjeva koje pokreću motori. Bubanj ima tendenciju da bude postavljen paralelno sa rezervoarom, okrećući se prema žlijebu dok seče materijal na komadiće. Čipovi se zatim izbacuju iz otvora za pražnjenje.
Prečnik drva s kojim bubanj za usitnjavanje može da rukuje varira u zavisnosti od veličine mašine. Većina može podnijeti drveni materijal koji je između devet i 24 inča u prečniku.
U konvencionalnim bubnjevima za usitnjavanje, bubanj će se koristiti kao mehanizam za hranjenje, i provlačenje materijala i usitnjavanje. Također poznat kao chuck i duck chippers, ovi bubnjevi za drobljenje mogu biti pomalo rizični za korištenje. Materijal se tako brzo spušta u bubanj da se lako mogu odbiti i ozlijediti operatera.
Uglavnom, Sjekači s bubnjem s hidrauličnim napajanjem sada su zamijenili većinu mašina s konvencionalnim napajanjem. Oni koriste hidraulične točkove da regulišu brzinu ubacivanja, tako da ne ulazi i izlazi tako brzo.

Drum Chipper vs. Disc Chipper

Kao što je ranije spomenuto, Postoji nekoliko glavnih tipova drobilica za drvo koje možete kupiti – drum chippers, disk chippers, i valjci visokog momenta.
Sjekači s bubnjem i diskovima su daleko najčešći tipovi sjekača drva. Obje vrste su u upotrebi dugi niz godina i imaju svoje pluse i minuse.

Kako rade rezači diskova?

Već smo vam rekli sve o tome kako rade bubnjevi – evo kratkog pregleda kako rade sekači diskova.

Disk drobilice rade pomalo poput bubnjeva. Tehnologija je stara, datira iz 1922. Reverzibilni kotači s hidrauličnim pogonom izvlače materijal iz spremnika natrag prema disku, koji je montiran okomito na materijal. Disk se okreće i noževi sjeckalice za drvo seku materijal na komadiće.
Oni se zatim odbacuju iz žlijeba pomoću prirubnica koje su postavljene na bubanj.
Disk drobilice obično mogu podnijeti promjer materijala koji je 6 to 19 inches, iako postoje industrijski sekači sa diskovima koji mogu podnijeti materijal do 160 inča u prečniku i zahtevaju do 5,000 konjskih snaga za rad! Ove vrste drobilica za drvo se često koriste u industrijskim okruženjima za proizvodnju stvari poput iverice.

Koje je bolje – Disc Chipper ili Drum Chipper?

Ni bubanj za usitnjavanje ni disk za usitnjavanje nisu bolji od drugog – sve ovisi o vašim ciljevima i prioritetima kada cijepate drva.
Na primjer, diskovi za usitnjavanje nisu efikasni kao bubanj. Oni troše više energije i uzimaju više energije.
Disc chippers, S druge strane, imaju tendenciju da proizvode čips koji je ujednačeniji, posebno kada se hrani kvalitetnom sirovinom. To ih čini idealnim za komercijalne kompanije za negu drveća koje imaju velike količine drveta za obradu.
kako god, problem s diskovima za usitnjavanje je što kvalitet nije uvijek tako visok ako imate posla sa sirovinom koja nije najbolje kvalitete. Na primjer, ako počnete hraniti manje grane ili vrhove, otkrit ćete da čips nije ujednačene veličine.
Stoga, bubanj chippers dominira kada je u pitanju rad sa manjim granama i grančicama. Dok profesionalni drvosječa ili drvosječa možda žele komercijalnu sjeckalicu diska za čišćenje velikih komada otpada na poslu, prosječni vlasnik kuće koji želi očistiti ostatke oluje za korištenje kao malč u vrtu će se sasvim dobro snaći s osnovnim rotirajućim bubnjem..
Bubnjevi drobilice mogu biti malo sigurnije od diskova, ipak opet, ovo je uvijek varijabilno. Većina novih bubnjeva za usitnjavanje opremljena je sigurnosnim funkcijama kao što su sistemi za reverzibilno napajanje. Ovo omogućava novijim bubnjevima za obradu materijala velikog promjera (do 20 inches) a da rukovalac ne mora da brine o povratnom udaru ili slučajnom izbacivanju drveta.
Još jedna prednost korištenja bubanjskih sjekača umjesto diskastih je da ih je malo lakše održavati. Lakše je mijenjati noževe na bubnjevima (iako noževi mogu biti prilično teški, posebno na nečemu poput veće mašine za usitnjavanje bubnja od 12 inča).
Bubnjevi drobilice imaju tendenciju da brže rade na ravnom drvu, dok nisu tako efikasni na krivim ili iskrivljenim granama. Disk drobilice su obično kompaktnije, dok su bubnjevi za usitnjavanje lakši.
Dakle, ostale prednosti bubnjeva za usitnjavanje uključuju:
● Nude bolju energiju rotacije i mogu rezati mnogo širi otkos od diskova
● Kompaktniji su i često napravljeni da budu izdržljiviji (i jači)
● Može ih biti lakše pronaći, pogotovo ako tražite mašinu koja je 12 inča ili veće
Na kraju krajeva, odluka između bubnja ili diska za sjeckanje opet će se svoditi na vašu namjeravanu upotrebu za mašinu i kakvu vrstu drveta planirate sjeckati.

 

Drum Chippers

Disc Chippers

Strukturne razlike

Bubanj se koristi kao mehanizam za uvlačenje drva u set noževa, a zatim ispuštanje strugotine

Točkovi izvlače materijal iz spremnika natrag prema disku; noževi sjeckalice za drvo seku materijal na komadiće, a zatim ih odbacuju prirubnicama

Avg. Veličina materijala

Do 24 inches

Do 19 inches

Aplikacija (Kada koristiti)

Odličan za ravno drvo ili ležernu upotrebu

Najbolje za krivo, iskrivljene grane ili za profesionalne arboriste sa velikim količinama otpada

Najveće prednosti

Kompaktniji i izdržljiviji, lakši za održavanje

Noževi su lakši i efikasniji za veće poslove

Zabrinutost na umu

Može izazvati povratni udar na krivom drvetu

Drvna sječka nije uvijek ujednačene veličine

Prednosti bubnjeva za usitnjavanje

Kada kupujete bubanj za drobljenje, možda se pitate zašto biste odabrali ovu vrstu drobilice u odnosu na druge.
Postoji nekoliko ključnih prednosti bubnjeva za usitnjavanje.
Za jedan, ove mašine su u stanju da seku i drobe sirovinu mnogo bolje od drugih tipova – po stopi većoj od 95% više efikasnosti, zapravo. Mogu podnijeti veći kapacitet drva i jednostavni su za rukovanje.
Ne samo to, ali bubanj za usitnjavanje obično je lak za održavanje i napravljen je od najboljih materijala.
Osim toga, većina velikih kompanija proizvođača bubnjeva za usitnjavanje će vam reći da bubnjevi za usitnjavanje proizvode čips boljeg kvaliteta. Bubnjevi za drobljenje proizvode drvnu sječku ujednačenije veličine, kako u smislu njihove prosječne dužine tako i debljine. Imaju veće frakcije prihvaćenog čipsa i manje frakcije sitnih i iverica. Sveukupno, kvalitet je samo bolji!

Koliko brzo se okreće bubanj za drobljenje?

Kada koristite bubanj za usitnjavanje, dobro je znati tačno u šta se upuštaš!
Šumski bubanj za drvo se brzo okreće brzinom koja je određena veličinom i kapacitetom vaše mašine. Neki se vrte maksimalnom brzinom od 540 Broj obrtaja (okretaja u minuti), dok drugi mogu postići do 3000 Broj obrtaja.
Uglavnom, 540 je standardna brzina priključnog vratila za mali bubanj za drobljenje drva. To je rekao, postoje neki moderni bubnjevi za usitnjavanje koji rade sa kardanskog vratila traktora koji se mogu brže okretati (okolo 1000 Broj obrtaja). Neuobičajeno je vidjeti veće okretaje, osim ako nije jako skupo, napredna komercijalna mašina.
Kako koristite industrijsku drobilicu za drvo?
Bilo da samo čistite malo otpada nakon oluje ili radite za profesionalnu arborističku kompaniju, korisno je znati kako koristiti industrijsku sjeckalicu drva u stilu bubnja.
Industrijska sjeckalica za drvo može biti malo složenija od osnovne, ali djeluju manje-više na isti način. Sjeckalicu treba postaviti na ravno tlo.

Sjeckalica za drva ima niz noževa koji sijeku drvo na male komadiće dok ga ubacujete u spremnik. Nahrani udove, butt-first, u rezervoar, puštajući grane dok ih valjci hvataju. Neke drobilice za kapanje imaju mehaničku šipku za dovod zajedno sa brzim zaustavljanjem i kontrolom povratnog dodavanja kao sigurnosne karakteristike.
Prilikom hranjenja kraćih ekstremiteta, koristite dužu granu za hranjenje. Pregledajte svaku granu prije nego što je hranite u potrazi za kamenjem ili drugim predmetima koji mogu oštetiti noževe.
Jednom kada stavite granu u rezervoar, roller šipke hvataju udove, samljeti ih, a zatim se drvna sječka pravi u horizontalnom bubnju za sjeckanje prije nego što se istisne iz ispusnog žlijeba. Morat ćete redovno oštriti oštrice, ili će drvena sječka početi više ličiti na komade nego na sječku.
Uvijek slijedite smjernice proizvođača za sigurnost i rad i nosite teške rukavice dok radite. Dobra je ideja da nosite zaštitu za oči i uši, također, zajedno sa pripijenom odjećom.

Može li drobilica za drvo usitniti tijelo?

Ovo je jezivo pitanje koje vam može pasti na pamet nakon gledanja filmova kao što je Fargo, u kojoj se lik Stevea Buscemija užasno hrani kroz sjeckalicu za drva.
To je mračna slika, i iskreno, onaj koji verovatno nikada nećete morati da se pitate! kako god, drobilice za drvo mogu lako usitniti tijelo. Kosti se ne podnose dobro protiv sila smicanja i torzije sjekača drva.
Nadam se, ne planiraš nikoga ubiti svojom sjeckalicom! I očigledno, nikada ne biste trebali nekoga provući kroz vašu sjeckalicu (moramo li vam to reći?). Ipak, važno je razumjeti snagu ove mašine u odnosu na ljudsko tijelo jer služi kao važan podsjetnik – morate biti oprezni dok ga koristite!
Opet, uvijek slijedite preporuke proizvođača za sigurnost i nosite zaštitne naočale, zaštita sluha, i odeću koja se neće zaglaviti u mašini. Sjeckalice za drvo su koristan alat – ali ne prave razliku između drveta i ljudi!

Zaključak

Dakle, evo ga! Sve što trebate znati o bubnjevima za usitnjavanje da biste lakše donijeli informiranu odluku prilikom kupovine – ili odlučite da ga pokrenete na poslu.
Postoje sve vrste mašina koje možete izabrati, pa bez obzira na vaš budžet, vrstu posla kojim se pokušavate baviti, i vaše lične preferencije, trebali biste biti u mogućnosti da pronađete bubanj za usitnjavanje koji odgovara vašim potrebama.

Taichang Drum Wood Chippers Uvod

Taichang je vodeći proizvođač i dobavljač drobilica za bubnjeve u Kini. Imamo vlastitu tvornicu i naši proizvodi se izvoze u preko 100 zemlje.

Dizajniramo naše bubnjeve za usitnjavanje na način da budu u stanju da odgovaraju zahtjevima kupaca i rade prema industrijskim standardima. Naš tim vještih dizajnera osigurava da svaki proizvod, bilo da je kompaktan ili komercijalan, bude visoko učinkovit i daje željeni rezultat uz minimalnu potrošnju energije.

Značajke Taichang Drum Chippers

Naš bubanj za drobljenje drva ima nekoliko prednosti u odnosu na našu konkurenciju. Koristimo visokokvalitetne i jake materijale za proizvodnju dugotrajne mašine. Karakteristike našeg bubnjeva za drobljenje drva naglašavaju sigurnost i praktičnost. Nastojimo da napravimo mašinu koja je ne samo najsigurnija za upotrebu, ali i jednostavan za pokretanje i održavanje.

komora za drobljenje

Komora za drobljenje bubnja za drobljenje drva je pokrivena radi sigurnosti i poklopac se lako podiže hidraulikom. To čini održavanje i promjenu noževa lakim i praktičnim.

bubanj chipper nož

Materijal oštrice je H13. Tvrđi je i otporan na habanje. Može seći tvrdo drvo i ima duži vijek trajanja prije nego što je potrebno oštrenje. Za najbolje rezultate, sečivo treba naoštriti nakon svakog 1000 sati korišćenja.

valjak

Valjak za dovod drva za drvo je napravljen od 45# Mn čelik. Ova čelična legura ima jaku abraziju i preciznu silu zagriza, pomaže da se smanji mogućnost oštećenja sjeckalice.

tijelo drobilice bubnja

Materijal kućišta je jak ugljenični čelik – Q235. To mu omogućava stabilan rad bez temelja na zemlji.

lančani transporter

Lanac za hranjenje ravnomjerno hrani sirovinu, bez obzira na veličinu ili oblik, sprečavanje opasnih blokada.

screen mesh

Veličina mreže sita može se prilagoditi različitim veličinama kako bi se proizveli krajnji proizvodi prema specifičnim zahtjevima.

Parametri bubnjeva

TipTC216TC218TC426TC428
Prečnik rotora (mm)650800650800
Količina uređaja za rezanje (komad)3 oštrice ili prilagođene3 oštrice ili prilagođene20-35 čekići ili prilagođeni20-35 čekići ili prilagođeni
Veličina ekranaPhi 50 ili prilagođenoPhi 50 ili prilagođenoPhi 60 ili prilagođenoPhi 60 ili prilagođeno
Veličina unosa (mm)540×240680×3101250×2501250×310
Brzina rotacije noža (r/m)590650600650
Stopa hranjenja (m/min)3835-383838
Maksimalni prečnik materijala (mm)220300240300
Dužina drvne sječke (mm)30-50 ili prilagođeno30-50 ili prilagođeno30-80 ili prilagođeno30-80 ili prilagođeno
Kapacitet (t/h)3-66-108-1010-12
Glavna snaga (kw)55110110132
Motor za hranjenje (kw)3+45.5+45.5+5.55.5+7.5
Motor za pražnjenje (kw)3+33+35.5+5.55.5+5.5
Motor pumpe za ulje (kw)1.51.51.51.5
Dužina transportne trake (mm)4000400040004000
Dužina istovarnog transportera (mm)10000100001000010000
Težina (t)4.578.210.4
Dostava1×40’GP1×40’GP1×40’HQ1×40’HQ

Drum Chippers Working Video

Drveni bubanj za obradu otpada od furnira.

Bubanjska drobilica velikog kapaciteta za obradu grana drveta

Savjeti pri kupovini bubnjeva

Da bi vam bolje služili, pokušajte dati dolje navedene informacije:

1) Koji je materijal koji se drobi? Ako drvo, kakvo drvo?
2) Tvrdoća?
3) Sadržaj vlage?
4) Maksimalni prečnik materijala koji se drobi?
5) Maksimalna dužina materijala koji se drobi?
6) Potreban proizvodni kapacitet?
7) Potrebna veličina čipsa?
8) Za šta će se koristiti drvna sječka ? ( izrada drvenih peleta? Za elektranu na biomasu? itd)
9) Radna lokacija mašine?
10) Drugi poseban zahtjev za koji smatrate da je potrebno da me obavijestite?

Tada ćemo Vam preporučiti odgovarajući model na osnovu Vaših stvarnih potreba.

Razgovarajte sa stručnjakom