Makinë pelet
FABRIKE E MADHE

40000㎡

350+Punëtorët

15+Përvojë vitesh

Fabrika e drejtpërdrejtë JO MIDMAN

Prodhues dhe Furnizues Profesional i Makinerisë së Peletit në Kinë

Taichang është një kompani profesionale e angazhuar në prodhimin dhe R&D të makinës së peletit.

  • Viti i Regjistrimit : 2004
  • Kapitali i regjistruar : $1.4Milion
  • Madhësia e uljes së fabrikës: 40000㎡
  • Punonjësit :350
  • Inxhinierët e Lartë: 10
  • Dizajnerët Mekanikë: 16
  • Inxhinier Teknik: 20
  • Certifikata e arritur: KJO ,ISO9001-2000, SGS …

Produkt

Taichang specializohet në prodhimin e makinerive të peletit. Ne sigurojmë zbatimin e inovacionit në zhvillimin e produktit dhe prodhimin e mullirit cilësor të peletit.

Pse 1000+ Klientët na zgjedhin ne?

Inxhinierët tanë

Ne punësojmë shumë të aftë, inxhinierë profesionistë të përkushtuar ndaj kërkimit dhe përmirësimit të të gjitha produkteve tona. Our experienced and skillful R&D engineers can help solve your pellet mill problems and assist with after-sales service.

Kontroll i rreptë i cilësisë

Cilësia është e rëndësishme për ne. Ne jemi IS0 9001, KJO, dhe të certifikuar nga SGS. Të gjithë komponentët e përdorur në fabrikat tona të peletit kalojnë inspektimin tonë të rreptë të cilësisë. Ne kryejmë një provë për çdo makinë dhe testim të veshjes përpara dërgesës.

Çmimi konkurrues

Menaxhoni buxhetin tuaj në një mënyrë të zgjuar dhe minimizoni kostot tuaja të prodhimit. Ne ofrojmë çmime konkurruese për të gjitha fabrikat tona të peletit. Kontaktoni ekipin tonë të shitjeve për mbështetje për zgjidhje me porosi.

Ekipi profesional i shitjeve

Ne kemi një ekip shumë të kualifikuar shitjesh ndërkombëtare që do t'ju përgjigjet brenda 24 orë në lidhje me çdo pyetje para shitjes që mund të keni. Pas shitjeve, ne ofrojme 24/7 komunikimet me email dhe telefon, dhe mund të organizojë mbështetje në vend.

Mbështetje e plotë teknike

Plot 24/7 mbështetje si para dhe pas blerjes suaj. Ne ofrojmë testime falas për të zhvilluar procesin e prodhimit në biznesin tuaj dhe jemi të përkushtuar për të gjetur zgjidhjen më të mirë për nevojat tuaja specifike. Nëse jeni të interesuar të bashkëpunoni me ne për të shitur makinat tona, ne jemi të lumtur të konsultohemi me ju.

Porositja dhe pagesa

Porositja me ne është e shpejtë dhe e përshtatshme. Ekipi ynë profesional i shitjeve u përgjigjet shpejt pyetjeve dhe përpiqet të zgjidhë problemet tuaja, si para shitjes ashtu edhe pas shitjes. Ne pranojmë në mënyrë të sigurt të gjitha format e pagesës duke përfshirë transferimin T/T, LC në shikim, PayPal, dhe Western Union.

Çfarë mund t'ju ofrojmë

Në kërkim të një prodhuesi të besueshëm të makinës së peletit të drurit?
TAICHANG do të jetë bastja juaj më e mirë.

testimi i makinës së peletit

MAKINË PELLET ME CILËSISË TË GARANTUAR

Ne sigurojmë zbatimin e inovacionit në zhvillimin e produktit dhe prodhimin e makinerive cilësore të peletit.

planifikim i linjave të peletit

SHERBIM I KOMPLETUAR INSTALIMI

Ne ofrojmë instalim në vend me çelës në dorë,shërbimi i trajnimit për korrigjimin dhe funksionimin në mbarë botën

shërbim i shpejtë pas shitjes

SHERBIM I SHPEJTE PAS SHITJES

24/7 Email,Komunikimi në telefon ose kontrolli në vend, zgjidhni problemet tuaja sa më shpejt

Çfarë thonë klientët tanë

Konsumator-Dëshmi-04

Makinë pelet super cilësore, patëm një diskutim të rrjedhshëm rreth projektit tim ,Unë kam një fabrikë kompensatë në Java Lindore ,shumë mbeturina çdo ditë ,zgjidhja e tyre mund ta zgjidhë problemin tonë në mënyrë të përsosur .Sigurisht ,Unë do të prezantoj me miqtë e mi .

Arief Krishna

Fabrika e kompensatës në Java Lindore

Konsumator-Dëshmi-03

Kam mundësinë të vizitoj fabrikën e tyre ,dhe të impresionuar me madhësinë e tyre dhe standardin e kontrollit të cilësisë së lartë ,cdo gje shkon mire pas dy vitesh pune pervec disa pjese kembimi ,Unë do të vendos një linjë të re peleti me ta .

Jaini Hoang

Kompani mobiljesh në Surabaya

Konsumator-Dëshmi-02

Deri tani ,projekti është zbatuar për 3 muaj ,më e rëndësishmja ,është shërbimi pas shitjes ,gjë që më bën të mos shqetësohem për të vazhduar

Quoc Thinh

Fabrika e prodhimit të pllakave të grimcave në Haoni

Konsumator-Dëshmi-01

Nuk ka asgjë për t'u shqetësuar kur bashkëpunoni me ta ,do të zgjidhin të gjithë problemin për prodhimin e peletit !!!

Stanislav

Fabrika e prodhimit të paneleve të drurit në Moskë

Certifikata CE e dhënë

Certifikata CE e dhënë

Certifikata ISO9001 e dhënë

Certifikata ISO9001 e dhënë

Certifikatë me reputacion në Kinë

Certifikata me reputacion në Kinë

BLOG | 6-20-2021

Ky është një udhëzues gjithëpërfshirës për blerjen e çiperëve të daulleve. Në këtë udhëzues blerjeje, ju do të gjeni gjithçka që ju duhet të dini rreth çiperëve të daulleve.

BLOG | 5-20-2021

Sot, ne do t'ju tregojmë 10 Arsyet kryesore të këtyre problemeve në makinën e peletit të biomasës, shpresoj se kjo mund t'ju ndihmojë.

BLOG | 1-20-2021

Ky është raporti i plotë i peletave të drurit të tregut të Indonezisë 2021

Si bëhen peletat e drurit?

Peletat e drurit bëhen nga mbetje të ndryshme druri, si trung druri, degë druri, tallash druri, mbeturina cung druri mobiljesh etj. Për të bërë fishekë druri, ju duhet t'i përpunoni të gjitha produktet tuaja të drurit në tallash fillimisht me dërrmues dhe mulli me çekiç, nëse tallashja juaj është e lagur(me shume se 15% përmbajtjen e lagështisë), ju duhet një tharëse për të hequr lagështinë. Pasi të keni bërë gati tallash, keni nevojë për një makinë peleti për të përpunuar tallashin në fishekë druri. Nuk ka nevojë të shtoni ndonjë ngjitës ose lidhës.

Peletat e drurit janë të qëndrueshme, të rinovueshme, dhe karburant të ngurtë të përballueshëm, bërë nga tallash, patate të skuqura druri, ashkël druri, dhe mbetjet industriale. Prandaj, fishekët e drurit janë në kërkesë të madhe në mbarë botën. Nëse dëshironi të përfitoni nga kjo kërkesë, mund të investoni në një makinë peleti dhe të filloni të bëni pelet.

Udhëzues hap pas hapi për të bërë peleta druri

Peletat e drurit kanë disa përdorime, nga ngrohja e shtëpisë deri tek ngrohja e sobave dhe furrave. Përveç kësaj, ato kanë edhe aplikime të ndryshme industriale. Për shembull, kompanitë i përdorin ato në kaldaja industriale në vend të gazit natyror ose qymyrit.

Meqenëse peletat e drurit kanë vlerë të lartë nxehtësie, bizneset i përdorin ato si lëndë djegëse për prodhimin e gazifikimit dhe të energjisë termike.

Le të shohim se si bëhen peletat e drurit.

Hapi 1: Zgjedhja e makinës së peletit

Gjëja e parë së pari, ju duhet të keni një cilësi të lartë makinë pelet.

Kur bëhet fjalë për blerjen e një mulli peleti, ka dy opsione: Ring Die Pellet Machine dhe Flat Die pellet Mill.

Makina Flat Die pellet është një peshë e lehtë, Makinë për prodhimin e peletave të drurit me madhësi kompakte që përdoret për përdorim shtëpiak. Duke përdorur këtë makinë, ju mund të bëni pelet në sasi të vogla. Ne te kunderten, Ring Die Pellet Machine është një makinë komerciale që ju lejon të bëni fishekë druri në numër të madh. Këto dy mullinj peleti kanë disa variante. Megjithatë, një dallim kryesor është mënyra se si ato ushqehen me lëndën e parë.

Makina e peletit me unazë përmban një kurbë që ushqehet përmes ushqimit me kompresim rrotullues. Ndërsa makina e dietës Flat varet nga pesha e ushqimit. Për shkak të peshës, lënda e parë hyn në dhomën e presimit vertikalisht.

Të dyja makinat kanë avantazhet e tyre. Nëse doni avantazhet e dy në një, investoni në Mulli i fishekëve të drurit Taichang. Pas te gjithave, ai kombinon përfitimet e të dy mullinjve.

Përveç makinës së peletit të drurit, do t'ju nevojiten pajisjet e mëposhtme për të vendosur linjën tuaj të plotë të peletit.

Chipper daulle

Siç sugjeron emri, kjo makinë ju ndihmon të përpunoni lëndën e parë që përdorni për të bërë pelet. Ju mund të përdorni prerësin e drurit për të kthyer degët e mëdha të pemëve në copa të vogla druri.

Edhe pse në treg janë të disponueshëm çiperë të ndryshëm daulle, një copëzues daulle është ideal për peletizimin, veçanërisht nëse keni trungje druri të përmasave të vogla.

Tharëse rrotulluese

Makina e tharësit rrotullues minimizon përmbajtjen e lagështisë së lëndës së parë duke përdorur gazin e nxehtë. Ju gjithashtu mund të përdorni tharëse flash për të eliminuar lagështinë e sipërfaqes.

Mulliri me çekiç

Mulliri me çekiç është një makinë shtypëse druri që ju lejon të siguroni lëndën tuaj të parë një madhësi të përsosur. Në treg janë të disponueshëm si çekiç druri për banim ashtu edhe atë komercial.

Hapi 2: Përgatitja e lëndës së parë

Pasi të keni vendosur për makinën, përgatit lëndën e parë. Në varësi të disponueshmërisë, ju mund të përdorni pllaka druri, trungje druri, tallash, patate të skuqura druri, madje edhe mbetjet e kulturave bujqësore. Pavarësisht nga lënda e parë që zgjidhni, duhet të ketë një madhësi poshtë 5 mm në diametër.

Nëse keni trungje druri me përmasa të mëdha, përdorni një copëz druri për të zvogëluar madhësinë e tyre fillestare. Pritini të gjitha degët për të bërë një copë të vogël druri. Nëse keni copa druri ose tallash, mos e ndiqni këtë proces.

Hapi 3: Tharja e lëndës së parë

Ky është një nga hapat thelbësorë të këtij udhëzuesi – Si bëhen peletat e drurit? Ju mund të përdorni një tharëse rrotulluese për këtë qëllim. Lënda e parë për peletat e drurit nuk duhet të jetë as shumë e thatë dhe as shumë e lagësht. Mundësisht, Përmbajtja e lagështisë duhet të jetë ndërmjet 10 te 18% për pelet druri. Sigurohuni që të mos ketë ujë të tepërt në lëndën e parë. Mbani mend, lagështia ekstreme në pelet mund të shkaktojë tym gjatë djegies së peletit.

Hapi 4: Filtrimi i materialit jo prej druri

Në këtë hap, ju ndani të gjitha objektet e huaja nga lënda juaj e parë. Mund të jetë metal, guri, dhe ndotës të tjerë. Ju mund të përdorni ekrane dhe magnet për këtë qëllim. Mos harroni se këto objekte mund të dëmtojnë makinën tuaj të peletit dhe linjën e peletit.

Hapi 5: Bluarja e lëndës së parë

Pasi të jeni të sigurt se lënda juaj e parë nuk përmban asnjë objekt, filloni me procesin e bluarjes. Përdorni një mulli me çekiç druri për të. Makina përbëhet nga çekiçë me lëkundje të lirë të bashkangjitur në boshtin rrotullues. Do të bluajë drurë të fortë dhe të tharë dhe do t'i kthejë në pluhur. Përveç kësaj, procesi do të përziejë lëndën e parë.

Hapi 6: Peletizimi i lëndës së parë

Është procesi aktual për prodhimin e peletit nga lënda e parë. Në varësi të llojit të makinës që zgjidhni, procesi mund të ndryshojë pak. Megjithatë, procedura bazë është standarde.

Përpara se të vazhdoni me procedurën, ngroh paraprakisht tuaj makinë pelet. Temperatura duhet të arrijë 170 deri në 190 gradë Fahrenheit.

Vendosni lëndën tuaj të parë në ushqyesin e mullirit tuaj të peletit. Merrni një sasi të vogël të lëndës së parë në fillim për të parandaluar bllokimin. Për më tepër, do t'ju ndihmojë të përcaktoni nëse cilësia dhe forma e peletit janë sipas kërkesës.

Lënda e parë do të arrijë në mbulesë dhe rul duke kaluar përmes ushqyesit. Kaldaja e çelikut dhe rrotullat do të ngjeshin materialin dhe do t'i kalojnë ato nëpër vrimat e mbulesës për të prodhuar fishekë në formë të mirë.

Makina e peletit Taichang ka avantazhet e mullirit horizontal të unazës dhe mullirit të rrafshët të peletit. Për më tepër, Makina përmban një sistem lubrifikues të integruar për të siguruar një proces pa fërkime.

Hapi 7: Ftohja e peletit

Ndërsa fishekët dalin nga mulliri i peletit, ata janë të nxehtë. Ju mund të vini re se ata po shkarkojnë pak lagështi. Lërini të ftohen në ajër të hapur për 24 orë para përdorimit të tyre.

Nëse jeni në biznesin komercial të prodhimit të peletit, përdorni një makinë profesionale ftohëse peleti. Mos ngarkoni pelet derisa temperatura të jetë kthyer në normale.

Hapi 8: Ruajtja e peletave të drurit

Kur fishekët tuaj të drurit janë tharë, ruajini ato me kujdes duke përdorur makinën e paketimit të qeseve ose makinën e paketimit të qeseve jumbo. Mbani peletat e drurit në një vend të thatë dhe të freskët. Sigurohuni që dyqani të ketë ajrim të mirë dhe të mos ketë rrezet e diellit direkte.

Pra, kështu bëhen peletat e drurit. Nëse keni një pyetje ose pyetje në lidhje me makinën e peletit, na kontaktoni.

Në kërkim të zgjidhjeve të kënaqshme për prodhimin e peletit?

Flisni me një Ekspert