За TCPEL

TCPEL е професионален производител на машини за пелети во Кина од 2014 година. Нашата фабрика интегрира истражување и развој, производство, продажба и сервис, со вкупна површина од 20000㎡. Со повеќе од 200 вработени во работилницата, имаме производство на модерна опрема и одличен тим за техничко истражување и развој.

Нашата компанија има постигнато сертификат ISO9001 2000, CE сертификација, патент за сертификација SGS итн.

Нашите машини за биомаса покриваат

Тапани Чиперс,
Мелница за чекан,
Ротари Фен,
Машина за пелети,
Машина за пелети за храна,
Линија за производство на пелети
Ладилник за пелети
Машина за пакување пелети

Во моментов, производите се продаваат низ целата земја и се извезуваат во повеќе од 60 земји и региони како што се Германија, Финска, Русија, Нов Зеланд, Јужна Кореја, Пакистан, Индија, Бангладеш, Виетнам, Малезија и Турција. Компанијата има искусен и квалификуван тим за услуги по продажбата и совршен систем за услуги по продажбата. Врз основа на комплетните датотеки на клиентите, компанијата може да обезбеди брзи и точни решенија за барањата за услуги на клиентите во секое време.

Квалитетот и услугата се нашата душа за развој на компанијата, ќе се потрудиме да им понудиме на клиентите задоволувачки решенија и машини, да постигнеме win-win со нашите клиенти е нашата компанија мисија.

Производи
0 +
Вработени
0 +
Успешни проекти
0 +
Искусни инженери
0 +

Зошто 1000+ клиенти не избираат нас?

Нашите инженери

Ние вработуваме високо квалификувани, професионални инженери посветени на истражување и подобрување на сите наши производи. Нашите високи инженери се добро квалификувани со напредни дипломи. Нашите искусни и вешти инженери за истражување и развој можат да помогнат во решавањето на вашите проблеми во врска со машините или производството и да помогнат со услугата по продажбата.

Строга контрола на квалитетот

Квалитетот ни е важен. Ние сме сертифицирани IS0 9001, CE и SGS. Сите компоненти што се користат во нашите машини ја поминуваат нашата строга проверка на квалитетот. Ние спроведуваме пробно возење за секоја машина и тестирање на носење пред пратката.

Конкурентни цени

Управувајте со вашиот буџет на паметен начин и минимизирајте ги трошоците за производство. Ние нудиме конкурентни цени за сите наши машини. Контактирајте го нашиот тим за продажба за поддршка за сопствени решенија.

Професионален тим за продажба

Имаме висококвалификуван тим за меѓународна продажба кој ќе ви одговори во рок од 24 часа во врска со какви било прашања пред продажбата што можеби ги имате. По продажбата, нудиме 24/7 е-пошта и телефонски комуникации и можеме да организираме поддршка на лице место.

Целосна техничка поддршка

Целосна 24/7 поддршка и пред и по купувањето. Ние нудиме бесплатно тестирање за да го развиеме производниот процес во вашиот бизнис и посветени сме да го најдеме најдоброто решение за вашите специфични потреби. Ако сте заинтересирани да соработувате со нас за да ги продадете нашите машини, со задоволство ќе се консултираме со вас.

Нарачка и плаќање

Нарачувањето кај нас е брзо и практично. Нашиот професионален тим за продажба одговара брзо на прашања и се стреми да ги реши вашите проблеми, и пред продажбата и по продажбата. Ние безбедно ги прифаќаме сите облици на плаќање, вклучително и T/T трансфер, LC на повидок, PayPal и Western Union.

Галарија на компанијата

Разговарајте со експерт

Контактирајте не